Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler

Milli futbolcular Toçev’in çocuklar için düzenlediği organizasyon kapsamında 9 Şubat’ta sahneye çıkacaklar. Organizasyon öncesi medyaya servis edilen provalar da renkli görüntüler ortaya çıkarken futbolcuların şarkıcılıkta da başarılı oldukları görüldü.

Yeşil sahaların yıldızlarını şarkı söylerken görünce bizim de aklımıza eskiden futbolcu olup şimdi şarkıcı olanların listesini hazırlamak geldi. İşte belki daha önce hiç duymadığınız ama futbolculuktan şarkıcılığa geçen ünlüler;

 

Mahmut Tuncer


Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmiş ve Urfaspor’da profesyonel oyuncu olarak görev aldı. Hayatını futbolcu olarak devam ettiren Mahmut Tuncer’in ses sanatçısı olmaya dair hiçbir düşüncesi yoktu. Amatör olarak arkadaş toplantılarında şarkı söylediği zamanlarda arkadaşları tarafından sesi çok beğeniliyordu. 11 Nisan 1979 yılında Urfa’nın kurtuluşunu kutlamak amacı yapılan gecede, İbrahim Tatlıses’in gelmemesi ile teknik direktörü onun sahneye çıkmasını önerdi ve Mahmut Tuncer sahne aldı.

ÜMİT DAVALA ­

2002 Dünya kupasının yıldızlarından biri olan Ümit Davala, 2004 yılında sürpriz bir kararla şarkıcılığa geçti. Ünlü futbolcu pek fazla bir ticari şansı olmayan bir tarzla çıktı karşımıza. Rap albümü yapan Davala sekiz şarkıyı kendi tarzınca seslendirdi.

Alişan


1999 yılından 2002 yılına kadar amatör ligde bulunan Osmanlıspor’da, 2008 yılında da Rıfat Paşaspor’da forma giyen şarkıcı Alişan, 2 Şubat 2009 tarihinde profesyonel lige adım attı. İlk olarak TFF 2. Lig’de mücadele eden Arsinspor’da forma giyen Alişan, son olarak da Tepecikspor’da forma giydi. Ünlü türkücü 53 numaralı formayı giyiyordu.

Mustafa Uğur


16 yaşındayken Gaziantepspor forması giyen Uğur, sonraları futbolculuğu bıraktı ve türkücü oldu. “Ölmem mi?” türküsü ile çıkış yaptı.

Ozan


Almanya’da geçirdiği trafik kazasında iki bacağı kırıldığı için futbolu bırakan Gençlerbirliği’nin eski futbolcularından Ozan, ‘Şekerim Benim’ adlı bir albümle müzik dünyasına adım attı. Ablasının teşviğiyle müziğe yönelen Ozan, Almanya’da katıldığı bir müzik yarışmasında birinci olunca profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. Pop müzik tarzında bir albüm hazırlayan Ozan; Sinan Akçıl ve Yalçın Polat’tan şarkı aldı. Şekerim Benim’de İspanyol şarkıcı Natali ile de düet yaptı.

 

Mahmut Tuncer , Türk şarkıcı, besteci, oyuncu ve sunucu.

  • renkli görüntüler ortaya çıkarken futbolcuların şarkıcılıkta da başarılı oldukları görüldü.
  • Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler . İsmi Lazım Değil. 0K Views 0K Likes.  yıldızlarından biri olan Ümit Davala, 2004 yılında sürpriz bir kararla şarkıcılığa geçti.
  • MAHMUT TUNCER Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmiş ve Urfaspor’da profesyonel oyuncu olarak görev aldı.
  • Video Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler , upload by İsmi Lazım Değil in 17. download video hd 3gp, mp4, flv, mp3.
  • Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler 50 views. 2:36 Minutos. 4 Likes 0 Dislikes.  yıldızlarından biri olan Ümit Davala, 2004 yılında sürpriz bir kararla şarkıcılığa geçti.
  • yıldızlarından biri olan Ümit Davala, 2004 yılında sürpriz bir kararla şarkıcılığa geçti.
  • FitnessVideos24 Video: Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler MAHMUT TUNCER Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmiş ve Urfaspor’da profesyonel oyunc.
  • Birbirinden ünlü yabancı seksi ünlüler , katıldıkları ödül törenlerinde ve diğer programlarda oldukça iddialı elbiseler tercih ediyorlar.  Futbolculuktan Şarkıcılığa Geçen Ünlüler .
  • FUTBOLCULUKTAN ŞARKICILIĞA Yaza damgasını vuran şarkılarla hayatımıza giren Ozan, hakkında merak edilenleri içtenlikle yanıtladı 11.01.2009 Pazar, 10:00.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir