Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi Muhtemel Rakipleri Belli Oldu!

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi muhtemel rakipleri belli oldu! Şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptıran ve Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için iki ön eleme maçı yapacak. Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri belli oldu.

Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak isteyen Fenerbahçe, iki ön eleme turunu başarıyla geçmesi gerekiyor.

 

Fenerbahçe, 3. ön eleme turuna seri başı olarak katılacak. Sarı lacivertlilerin muhtemel rakipleri ise şöyle;

 

Steaua Bükreş (Romanya)

Monaco (Fransa)

Young Boys (İsviçre)

Rostov (Rusya)

PAOK (Yunanistan)

KURA ÇEKİMİ 15 TEMMUZ’DA


Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kuraları 15 Temmuz 2016’da çekilecek. Seri başı olarak kura çekimine katılacak olan Fenerbahçe, ilk maçını 26-27 Temmuz tarihinde deplasmanda, rövanşı ise 2-3 Ağustos’ta Kadıköy’de oynayacak.

PLAY-OFF’TAKİ RAKİPLER DAHA ZORLU

Fenerbahçe 3. ön eleme turunu geçerse play-off turunda seri başı olamayacak. Play-off’ta seri başı olması kesinleşen 3 takım var.

Manchester City (İngiltere)

Porto (Portekiz)

 

Villareal (İspanya)

Shakthar Donetsk


Üçüncü ön eleme turuna katılacak olan Shakthar Donetsk, turu geçmesi halinde play-off turunda seri başı takımlar arasında yerlerini alacak.

AJAX


Üçüncü ön eleme turuna katılacak olan Ajax, turu geçmesi halinde play-off turunda seri başı takımlar arasında yerlerini alacak.

PLAY-OFF TURU MAÇLARI 16-17 AĞUSTOS’TA

Fenerbahçe 3. ön eleme turunu geçerse 5 Ağustos’ta play-off kura çekimine katılacak. İlk maç 16-17 Ağustos’ta İstanbul’da, 23-24 Ağustos’ta deplasmanda oynanacak. Sarı lacivertliler ön eleme turlarında elenmesi halinde yoluna Avrupa Ligi’nde devam edecek.

Fenerbahçe , ya da yaygın kullanılan adıyla Fenerbahçe, Fenerbahçe Spor Kulübü ‘nün Süper Lig ‘de mücadele eden profesyonel futbol takımıdır. Takım, iç saha maçlarını İstanbul Kadıköy ‘de bulunan 50.509 kişilik Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu ‘nda yapmaktadır. 1907 yılında bir futbol kulübü olarak kurulan Fenerbahçe, Türkiye futbol tarihinin en başarılı ve en çok taraftarı olan spor kulüplerinden birisidir. Takımın şu anki başkanı 1996 yılından beri görevde bulunan Aziz Yıldırım , teknik direktörü ise Dick Advocaat ‘tır.

Fenerbahçe’nin ulusal düzeyde 19 Süper Lig , 6 Türkiye Kupası ve 9 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu bulunmaktadır. Kulüpteki futbol hariç diğer branşlar basketbol , voleybol , atletizm , boks , kürek , yelken , yüzme , masa tenisi ‘dir. Ayrıca 2012-2013 sezonunda UEFA Avrupa Ligi ‘nde yarı finale çıkarak tarihinde bir Avrupa kupasındaki en iyi derecesini elde etti. 1967-68 sezonunda şampiyonluk yaşadığı Balkan Kupası Türkiye’nin ve kulüp tarihinin ilk Avrupa kupası oldu.

Lakabı Sarı Kanaryalar olan Fenerbahçe kulübünün Trabzonspor ve Beşiktaş gibi takımlarla rekabeti bulunsa da en büyük rakibi aynı şehirde bulunduğu Galatasaray ‘dır. Bu iki takım arasındaki gerçekleşen maçlar Kıtalararası Derbi olarak adlandırılır. Kulübün geleneksel forması düz, sarı lacivert çubuklu forma, beyaz şort ve yanları hafif renkli beyaz çoraplardan oluşur.

  • Süper Lig 'de 2015 2016 sezonunu 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe ' nin Şampiyonlar Ligi ön elemelerindeki muhtemel rakipleri belli oldu .
  • Fenerbahçe ' nin Şampiyonlar Ligi Play Off turundaki muhtemel rakipleri belli oldu .  Fenerbahçe ' nin kesinleşen muhtemel rakipleri ise Manchester City, Porto ve Villarreal.
  • Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki 5 muhtemel rakibi belli oldu .  Ama icraat da bu…" Fenerbahçe ’ nin muhtemel rakipleri belli oldu Fenerbahçe 'de 4 ayrılık.
  • İşte o rakipler Haberler , 15 Temmuz 2016 Cuma.  Şampiyonlar Ligine katılmak için Fenerbahçe ' nin muhtemel rakipleri belli oldu .
  • Sarı lacivertliler, Şampiyonlar Ligi gruplarına adım atabilmek için 2 eleme oynayacak. 3. Ön Eleme Turu'nda seribaşı olacak Fenerbahçe ' nin 2 muhtemel rakibi kesinleşti.
  • Şampiyonlar Ligi 'nde üçüncü ön eleme turunca seribaşı olacak Fenerbahçe ' nin muhtemel iki rakibi kesinleştı.
  • ve Şampiyonlar Ligi 'ni 3. sırada bitirerek Avrupa Ligi ' nde devam edecek Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri belli oldu .  Fenerbahçe ' nin muhtemel rakipleri .
  • Fenerbahçe ’ nin Şampiyonlar Ligi Play Off turundaki muhtemel rakipleri belli oldu .  Fenerbahçe ’ nin kesinleşen muhtemel rakipleri ise Manchester City, Porto ve Villarreal.
  • UEFA Avrupa Ligi 'nde seri başı olarak son 32'ye kalan Fenerbahçe ' nin muhtemel rakipleri belli oldu .  Şampiyonlar Ligi 'ndeki son 16 turu kuraları da aynı gün çekilecek.
  • Fenerbahçe ' nin muhtemel rakipleri belli oldu . Adınız Soyadınız. E Mail.  UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki muhtemel rakipleri belli oldu .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir