Fenerbahçe’den Nostalji Atağı: Nesillerden Miras Bu Sevda

Fenerbahçe, önemli bir projeye imza attı! Sarı lacivertli kulüp, 66 yıl önceki efsane fotoğrafı yeniden canlandırdı. 1950’de çekilen ve Can’ın, Lefter’in yanağını tutup çektiğini gösteren, 5 efsane Fenerlinin de yer aldığı fotoğrafın aynısı yeniden çekildi. İşte o fotoğraflar…

Can Bartu, Lefter Küçükandonyadis, Naci, Ergun ve Necdet… Fenerbahçe’nin 5 efsane ismi.

Yıl 1950… 66 yıl önce çekilen bu fotoğrafta Can Bartu, Lefter’i yanağından tutmuş kendine doğru çevirirken görünmektedir. Arkada ise Naci, Ergun ve Necdet oturmaktadır.

66 yıl sonra aynı pozu bu kez Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Volkan Şen, Luis Nani ve Diego Ribas verdi.
Gökhan Gönül, kaleci Volkan’ın yanağından tutmuş kendine doğru çevirmektedir. Nani, Volkan Şen ve Diego ise onu seyretmektedir. Üzerlerinde ise çok eski bir eşofman vardır. Aslında bu fotoğraf, tam 66 yıl önce çekilmiş efsane bir fotoğrafın birebir kopyasıdır. Fenerium yönetimi işte 1950’deki bu efsane eşofmanı yeniden üretmiş ve tanıtımı için de bugünün 5 futbolcusuna aynı formayı giydirip aynı pozu verdirmiştir. Fotoğrafı ilk kez Ertuğrul Özkök, Hürriyet’teki köşesinde yayınladı. Yakında Fenerium’larda satılacak.

Augustine Azuka “Jay-Jay” Okocha Nijeryalı eski millî futbolcu .

Boyu 1.74 m, ağırlığı 70 kg’dır. Türk vatandaşlığı vardır. Orta saha oyuncusudur. 72 kez Nijerya Millî Takımı formasını giymiştir. 1996’da Almanya ‘nın Eintracht Frankfurt takımından Fenerbahçe ‘ye transfer oldu. Türk vatandaşlığına geçen Okocha, Muhammed Yavuz adını almıştır. 1998 Dünya Kupası ‘nda Nijerya formasını giymiş ve en şovmen futbolcu seçilmiştir. 1998’de 16,5 milyon dolara Fransa ‘nın Paris St-Germain takımına transfer olmuştur. Oradan da İngiltere ‘nin Bolton takımına daha sonra da Hull City ‘ye transfer olup futbol hayatına burada son vermiştir. 2002 yılında düzenlenen Afrika Uluslar Kupası ‘nda en iyi futbolcu ödülünü kazanmıştır.

  • Ana Sayfa Spor Fenerbahçe ’ den Nostalji Atağı : Nesillerden Miras Bu Sevda .
  • Sinema perdelerinde vurdulu, kırdılı sahnelere herkes bayılır. Aksiyon ve maceranın eksik olmadığı filmler hem bol ödül alır hem de gişe rekorları kırar.
  • fenerbahçe sevgisini yeni nesillere aktaran bireylerin mottosu. gerçekten çok ama çok anlamlı bir cümle.  evladıma miras bu sevda . paylaş araştır başlıkta ara.
  • Onur/Mersin Üniversity/ Fenerbahçe .
  • Öğrenecekleri tek şey var, “Önce Fenerbahçe ”. hayatimfenerbahce /2012/05/15/evladima miras bu sevda /#more 10953.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir