Fenerbahçe Derbisinde Riekerink !

Galatasaray’ın ligdeki kötü giden maçlarından ve alınan olumsuz sonuçlardan sonra teknik arayışlara girdiği biliniyordu. Sarı kırmızılı ekibin bu hafta sonunda oynayacağı Fenerbahçe derbisine hangi isim ile çıkacağı merak konusuydu. İşte derbiyle ilgili Galatasaray cephesinden ayrıntılar..

Galatasaray futbol kulübü bu sezon, son 20 yılın en kötü sezonunu geçiriyor. Gerek teknik adam problemi, gerek oyuncu motivasyonu olsun her bağlamda sıkıntı yaşayan Galatasaray’ın teknik direktör problemi ise yılan hikayesine döndü. Hafta sonu yapılacak olan Fenerbahçe derbisiyle ilgili hangi teknik sorumlu ve ya hocanın getirileceği merak konusuydu.

Dün oynanan Gençlerbirliği müsabakasının ardından Galatasaray’da sular durulmuyor. Sarı kırmızılı ekip bildiğiniz üzere Gençlerbirliği deplasmanından da berabere ayrılarak kayıpla döndü. Gençlerbirliği müsabakasında teknik direktör lisansı olmayan Orhan Atik TFF kuralları gereğince görevine son verildi. TFF kurallarında lisansı olmayan hocaların A takımda en fazla 15 gün görev yapabileceği biliniyordu. Bu durumda Galatasaray’ı derbi maçında kimin yöneteceğine ise nihayet karar verildi.

Dünkü maç Orhan Atik’in A takımdaki son maçı olmasının ardından takımın başına Jan Olde Riekerink getirildi. Fenerbahçe derbisine Riekerink ile çıkacak olan Galatasaray’da moraller bozuk. Teknik direktör lisansı olan Riekerink’in seçilmesinin doğru olduğunu yorumlayanlar bir haylı fazla. Riekerink ile Galatasaray’ın bu kötü gidişatına rağmen derbiden ne sonuç alacağı ise herkeste merak uyandırdı.

Morallerin bozuk olduğu sarı kırmızılı ekip herşeye rağmen Fenerbahçe maçının miat olacağını söylerken , derbide taraftarlarına 3 puan hediye edeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir