Facebook’tan Arkadaşlık Günü Sürprizi

Bugün facebook’a giren milyonlarca kullanıcı güzel bir sürprizle karşılaştı. Çünkü bugün Facebook’un kuruluşunun 12. yıldönümü. Ve Facebook, 12. yaşını “Arkadaşlar Günü” videosuyla kutluyor.

4 Şubat 2004’te Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook bugün 12. yaşını kutluyor. Facebook, 12. yaş günü şerefine kullanıcılara güzel bir sürpriz yaptı ve kullanıcıların arkadaşlarıyla çektirdikleri fotoğrafları bir video haline getirdi.

Kullanıcıların hatıralarını diledikleri gibi düzenlemesine de imkan tanıyan video için Facebook “Facebook’un 12. doğum gününde arkadaşlığı kutladığımız için, sen ve arkadaşların hakkında bu videoyu yaptık.” ifadesini kullanıyor. Kullanıcılar bununla birlikte Arkadaşlık Günü’ne özel hazırlanan çıkartma paketlerini de indirebiliyor. Facebook bunun yanında 2015 dördüncü çeyrek verilerini de paylaştı. Türkiye’de Facebook’u her ay 41 milyondan fazla insanın ziyaret ettiğini ve Türkiye’de 28 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunduğunu belirten Facebook, bu kullanıcıların 35 milyondan fazlasının mobil cihazlar üzerinden Facebook’u kullandığını ifade etti.

Facebook’un bugüne özel geliştirdiği bazı yenilikler de bulunuyor. Bugünden itibaren Facebook kullanıcıları Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşacaklar.

ABD$12,466

milyar

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri ‘ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

  • Facebook 'dan arkadaşlık günü sürprizi .  Arkadaşlık Günü 'ne özel hazırlanan paketleri de ayrıca facebook /stickers adresinden indirebilirsiniz.
  • Facebook ’ tan Arkadaşlık Günü Sürprizi . Haber Böylesi Yok . 04/02/2016.  Kullanıcılar bununla birlikte Arkadaşlık Günü ’ne özel hazırlanan çıkartma paketlerini de indirebiliyor.
  • 4 Şubat 2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Facebook bugün 12. yaş gününü kutladı. Sosyal medya devinin 12. yaş gününe özel bir de sürprizi var: Arkadaşlık Günü .
  • Facebook ’ tan 12. yıl sürprizi . Facebook 12.
  • Facebook arkadaşlık günü videosu ile sizlere yeni bir sürpriz hazırladı.
  • 4 Şubat 2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Facebook bugün 12. yaş gününü kutladı. Sosyal medya devinin 12. yaş gününe özel bir de sürprizi var: Arkadaşlık Günü .
  • İlgili Sorular. Arkadaşlık günü videosu nasıl yapılır.  Facebook . Yaklaşık bir yıl önce soruldu, Barış Pektaş tarafından. 436 Oy · 83 Takipçi · 10.665 kişi gördü.
  • 4 Şubat 2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Facebook bugün 12. yaş gününü kutladı. Sosyal medya devinin 12. yaş gününe özel bir de sürprizi var: Arkadaşlık Günü .
  • Sosyal medya devinin 12.yaş gününe özel bir de sürprizi var: Arkadaşlık Günü .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir