Facebook’ta Sınırsız Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? Sosyal Medyanın babası olan Facebook yeni özellikleri ile kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlıyor. Facebook’un yeni özelliği ise canlı yayın imkanı. Canlı yanın imkanı geçtiğimiz günlerde kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şimdi ise sınırsız Canlı yayın gündemde…


Dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip uygulamaların başında Facebook geliyor. Facebook yenilikleri ile kullanıcıların ilgisini her zaman canlı tutuyor.

Uygulamanın yeni özelliği ise Canlı Yayın… Kullanıcılarını mutlu etmek için çaba gösteren Facebook canlı yayın özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu.

İşte Facebook’un Canlı yayın özelliğine ilişkin detaylar…

Öncelikle Facebook uygulamasını güncelleyin. Sonrasında bildiriminin hemen yanında “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneğini göreceksiniz. Bu simgeye tıklayın ve sonrasında karşınıza Facebook’a yeni eklenmiş olan bu özellik ile alakalı bir kaç bilgi gelmiş olacaktır. Bu kısmı “Devam” diyerek geçin ve sonrasında çıkan sayfada canlı yayınınıza bir isim verin. Sonra canlı yayınınızı kimleri görüntüleyebileceğini belirleyin ve böylelikle Arkadaşlarınız veya çevre gibi seçeneklerle daha geniş bir kesime hitap edebilmiş olun.

Son yıllarda Periscope’la birlikte popülaritesi artan canlı yayınlara facebook’ta katıldı. Aslında Facebook’ta canlı yayın imkanı 1 yıldır var ama bu hizmet ücretli olarak sunuluyordu.

Geçtiğimiz yıl, onaylı profil ve onaylı sayfalar için Mentions uygulaması kapsamında mobil cihazlardan sunmaya başladığı canlı yayın özelliğini, bu yılın başında genel kullanıma açan Facebook, kullanıcıların profil veya sayfalarında geniş katılımlı canlı yayınlar yapma hizmetini zenginleştiriyor. Bunun adımlarından biri de süre kısıtlamasını kaldırmak oldu. Bugüne kadar 90 dakikalık bir canlı yayın limiti bulunuyordu.

Facebook’tan 24 saat canlı video yayını fikri başlarda televizyon kanalları için önemli bir fırsat gibi görülse de, hem kullanıcılar hem de kurumlar açısından zengin imkanlar getirecek. Belgeselcilerin ve tanıtım hizmetine ihtiyaç duyan sektörlerin uzun süredir webcam üzerinden sunmaya çalıştığı canlı yayın servisi hem kolaylaşıyor, hem de çok daha geniş kitlelere ulaşacak hale geliyor.

Facebook’un kısa süre içinde yayımlayacağı güncellemeyle birlikte sınırsız canlı yayın özelliğini aktif hale getirmesi bekleniyor. Bu özelliğin de hemen tüm kullanıcılara mı açılacağı, yoksa yine onaylı profil ve sayfalara öncelikli olarak mı sunulacağı şu an için belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir