Facebook’ta retargeting (yeniden hedefleme) reklamlar nasıl yapılır?

Retargeting (yeniden hedefleme) internet reklamcılığının en güzel modellerinden biridir. Google ile geniş kitlelere ulaşan bu model sayesinde reklamlarım bütçemizi çok daha iyi harcayabiliyoruz.

Evet, hepinizin başına gelmiştir. Bir ayakkabı modeline baktıktan sonra Facebook‘da sağ sütunda o ayakkabının size sunulması,Google aradığınız bir şey doğrultusunda girdiğiniz sitelerde eğer Google Adsense reklamları varsa size o aramanız ile ilgili reklamlar gösteriliyor. İşte bunlar hep yeniden hedefleme.

Facebook reklam bütçesi harcıyorsanız ve bu bütçeyi daha iyi kullanmak istiyorsanız siz de aşağıdaki adımları izleyerek hedef kitle oluşturabilir, yeni reklamlarınızı bu doğrultuda daha etkili hale getirebilirsiniz.

Facebook Retargeting Kurulum Adımları:

1- Facebook reklam yöneticisi hesabınıza giriş yapın ve sağ alt tarafta bulunan “Audiences” seçeneğine tıklayın.

2- Açılan sayfada “create a custom audiences” seçeneğine tıklayın. Bu sayede istediğiniz modellemeyi uygulayabilirsiniz.

3- Açılan pencerede internet siteniz için oluşturulacak kod (pixel) onayını vermeniz gerekiyor. Koşulları okuyarak oluştur butonuna tıklayın.

 

4- Karşınıza gelen sayfada, sitenize eklemeniz gereken kod yer alıyor. Bu kodu, sitenizde hangi sayfaya giren kişilere tekrar reklam göstermek istiyorsanız o sayfaya eklemeniz gerekiyor. (Örneğin, bir ürünün detay sayfasına giren kişiye o ürünü gösterecekseniz kodu o sayfaya ekleyin)

 

5- Karşınıza gelen sayfada bulunan seçenekler önemli. Sitenize giren herkese mi reklam göstereceksiniz yoksa bazı sınırlı kitleyi mi seçmek istiyorsunuz orada tıklayarak ve bu kişilere reklamın gösterilmesi için kaç gün öncesine kadar sitenizi ziyaret edenleri almak istiyorsanız seçin ve oluştura tıklayın.

 

6- Artık hedef kitleniz belli, sitemize kod ekledikten sonra giriş yapan kişileri 30 gün boyunca reklam bombardımanına tutabiliyoruz. Kodu sitemize eklemediysek pixel hazır değil uyarısı alırız. Eğer eklemeyi atladıysanız üzerine tıklayıp kodu tekrar alabilirsiniz. (pixel details seçeneği)

 

7- Retargeting işlemimiz tamamlandı. Hedef kitlemizi belirledik ve kodumuzu sitemize ekledik. Artık yeni reklam oluştururken bu kişileri custom audience seçeneği ile dahil ederek reklamın diğer detaylarını belirleyip reklamımızı gösterebiliriz.

 

Sizi hiç ziyaret etmemiş birine yapacağınız reklamlara göre çok daha karlı bir model olacağı kesin. Deneyin, kendiniz görün.

 • Retargeting ( yeniden hedefleme ) internet reklamcılığının en güzel modellerinden biridir.
 • Ana Sayfa Teknoloji Facebook ’ ta retargeting ( yeniden hedefleme ) reklamlar nasıl yapılır ?  Hedef kitlemizi belirledik ve kodumuzu sitemize ekledik.
 • Blog Haber Sosyal Medya. Facebook ’ ta retargeting ( yeniden hedefleme ) reklamlar nasıl yapılır ? Posted by 1conn / Şubat 20th, 2015 / No responses.
 • By admin On 21 Kasım 2015 · Yorum Yaz. İşletmeniz için Retargeting ( yeniden hedefleme ) internet reklamcılığının en güzel modellerinden biridir.
 • Facebook retargeting yaparken hedefiniz ne olmalı?  Facebook ’ ta yeni bir kampanya oluşturmak için yeşil renkli Reklam Oluştur butonuna tıklayın.
 • Retargeting Nasıl Çalışır?  içinde ürünlere bakmış ama baktığı ürünleri satın alma mış kişiler ise, satınalma yapan kişiler negatif hedefleme ile hedef kümesinden çıkarılabilinir.
 • Facebook Retargeting pahalı bir yatırım gibi gözükebilir ama yeniden reklam vermek yerine zaten hali hazırda potansiyel müşterilere satış yapmak daha kolaydır.
 • Fakat bu yöntem yeniden hedefleme ile yapılabilecek reklam modellerinden sadece biridir.
 • Retargeting ( yeniden hedefleme ) internet reklamcılığının en güzel modellerinden biridir.  İşte bunlar hep yeniden hedefleme .
 • Uzman Kişiler Tarafından Yönetilsin.
 • İnternet reklamlarında profesyonel hizmet. Yeni müşteriler kazanın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir