Facebook Zaman Tüneli’nizden tüm eski gönderileri nasıl silebilirsiniz?

Facebook zaman tüneli’ndeki eski gönderileri silmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Facebook herkesin bildiği gibi size geçmişte paylaştığınız şeyleri hatırlatma konusunda oldukça kötü!
Sizin de mutlaka Zaman Tüneli’nizin karanlık tarihine gizlenmiş ve tamamen unuttuğunuz belki de gerçekten unutmak istediğiniz gönderileriniz vardır. Artık onları tamamen silme zamanı geldi!

Silme sürecinin ilk ve en önemli adımı, Zaman Tüneli’nizin herkese açık olarak (Facebook arkadaşınız olmayanlara)  nasıl göründüğünü bilmek. Bunu yapmak için ZamanTüneli’nize gidin, Hareketler Dökümünü Gör’ün yanındaki üç noktaya tıklayın ve “Başkasının gözünden göster”i tıklayın. Karşınıza şu ekran çıkacak:

Etraflıca baktıktan sonra beğenmediğiniz bir şey varsa isminizin altındaki tarihe tıklayın, yandaki küre ikonuna tıklayın ve “Herkese Açık”ı;”Arkadaşlar”, “Sadece Ben”  ya da “Özel” olarak değiştirin. Alternatif olarak gönderiyi de silebilirsiniz.

Eski herkese açık gönderilerinizi gizleyin

Eğer gizlemek istediğiniz çok fazla Herkese Açık gönderi var ise ister inanın ister inanmayın Facebook’un bunun için bir aracı var. Bugün deneyimlediğiniz sorunu çözmenin en iyi yolu da bu araç!

Facebook’ta sağ üstte yer alan güvenlik kilidine tıklayın, “Diğer Ayarları Gör’ü seçin ve “Geçmiş Gönderileri Sınırla”ya tıklayın. Bunu takiben karşınıza bir mesaj çıkacak; eski gönderilerinizi sadece “Arkadaşlar”a görünür kılmak için mavi “Eski Gönderileri Sınırla” butonuna tıklayın;

Zaman Tüneli ayarlarınızı düzeltin

Şimdi sıra Zaman Tüneli ayarlarınızın istediğiniz gibi olup olmadığını kontrol etmekte! Bir kez daha Facebook’ta sağ üstte yer alan güvenlik kilidine tıklayın ve sol bölümdeki “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları”na tıklayın.

Birinci, dördüncü, beşinci ve yedinci seçeneklerin “Arkadaşlar” olduğundan ya da kişisel olarak tercih ettiğiniz bir diğer seçenek olduğundan emin olun.

Derin Facebook temizliği

Eğer bu ipuçları sizin işinize yaramıyorsa Facebook Post Manager gibi bir Chrome eklentisi kullanmanız mümkün. Yine de bu seçenek biraz agresif olabilir. Yani kullanırken dikkatli olmanızı öneririm.

Her şey tamam!

Facebook Zaman Tüneli’nizi eski ve unutulmuş gönderilerden arındırdınız. Artık kimse karşınıza 2009’dan kalma utanç verici gönderi ya da durum güncellemelesiyle çıkamaz!

Facebook Zaman Tüneli’nizden tüm eski gönderileri nasıl silebilirsiniz?

ABD$12,466

milyar

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir . 4 Şubat[2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri ‘ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

Facebook Zaman Tüneli’Nizden Tüm Eski Gönderileri Nasıl Silebilirsiniz? Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa › Blog › Facebook Zaman Tüneli Komple Silme Gizleme Nasıl Yapılır?  Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.  Eski Gönderileri Sınırlama Adım 1.
  • Silme sürecinin ilk ve en önemli adımı, Zaman Tüneli ’ nizin herkese açık olarak ( Facebook arkadaşınız olmayanlara) nasıl göründüğünü bilmek.
  • Facebook Zaman tüneli temizleme işlemi ile profilinizdeki gönderileri silebilirsin .
  • Следующее.
  • Facebook zaman tüneline geçtikten sonra eski paylaşımları görmekte sıkıntılar yaşar hale geldik.
  • Birçok kişinin istediği bir şey var; Facebook Duvarındaki Yazıların Tümünü Silme .  Adım adım takip ederseniz sonucunda duvarınızda şuana kadar ne var ne yok silebilirsiniz .
  • Merhaba Arkadaşlar bildiğiniz üzere facebook time line uygulumasına geçti ve eski gönderilerinizi bir kaç tık ile arkadaşlarınız görebiliyor.
  • Ancak zaman tünelinizde istemediğiniz şeyleri tek tek silebilmeniz mümkün. Facebook zaman tünelinizdeki paylaşımları tamamen silebilir veya gizleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir