Facebook ve Twitter’a Neden Girilmiyor?

İstanbul’daki terör saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişim sıkıntısı yaşanıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook ve Twitter’a giriş yapılamıyor. Sosyal medya kullanıcıları, “Facebook ve Twitter neden açılmıyor?” sorusuna cevap arıyor.

Cumartesi günü sabah saatlerinde İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı sonrasında internette yavaşlama söz konusu. Özellikle Twitter ve Facebook’a girişte sıkıntılar yaşanıyor. Hatta zaman zaman erişim bile sağlanamıyor.

Twitter ve Facebook’a giriş yapamayan kullanıcılar “Twitter kapandı mı? Twitter’a erişim engellendi mi, Facebook çöktü mü?” sorularına cevap arıyor.

Facebook ve Twitter’a erişimin zorlaşmasının dün sabah saatlerinde Taksim İstiklal caddesinde gerçekleşen canlı bombalı saldırı sebebiyle yaşandığı tahmin ediliyor.

Twitter ve Facebook erişiminin yavaşlaması ve bağlantı hatalarından dolayı pek çok sosyal medya kullanıcısının Twitter ve Facebook’a yurtdışı DNS adreslerine girerek kullandıkları edinilen bilgiler arasında.

Cuma günü ise google ve youtube’a girişlerde sıkıntı olmuş. Saatlerce google servislerine erişim sağlanamamıştı. Şirketten bu problem ile ilgili açıklama yapılmadı.

Ama Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan sosyal medyadan açıklamalar yaptı. Sayan, internetteki sıkıntıların yurtdışı kaynaklı olduğunu söylemişti.

Twitter, kullanıcıların 140 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ . Jack Dorsey , Noah Glass , Biz Stone , ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

  • Facebook ve Twitter içinde sorun devam ederken instagram'da sıkıntı tam olarak gitmiş değil.  Web Whatsapp'a girmek isteyenler şu görüntüyü görmektedir.
  • , Facebook ve Twitter gibi internet sitelerinde meydana gelen yavaşlama ortadan kaldırıldı.
  • Peki ama neden Facebook 'a girilmiyor ? Whatsapp neden açılmıyor?  Gece 02.00'den beri hiçbir kullanıcı Facebook , Whatsapp, Twitter ve 'a erişim sağlayamıyor.
  • Facebook twitter ' a neden girilmiyor . İnternet neden yavaş? Sosyal medya kullanıcıları dün geceden beri sosyal medya hesaplarına girmekte zorlanıyor.
  • Facebook , whatsapp, twitter , gibi sosyal medya sitelerine gece saat 02:00'dan beri girilmiyor . insanlar en çok bu sorunun cevabını merak ediyor.
  • Facebook başta olmak üzere ve Twitter platformuna akşam saatlerinden itibaren erişimde güçlükler yaşanıyor.
  • girmeyen eve şeytan girer benzeri: et girmeyen yere dert girer , güneş girmeyen eve doktor girer , doktor girmeyen eve hırsız girer .  facebook . twitter . google plus. mail at.
  • Facebook ve Twitter kullanlar sosyal paylaşım sitelerine girmekte zorlanıyorlar.
  • Türkiye'nin en büyük sosyal siteleri olan Facebook Twitter ' a neden girilmiyor ?  Şimdi de yeniden Facebook , Twitter ve Whatsapp girişleri kesildi.
  • Facebook ve Twitter neden yavaşladı ve Facebook ' a neden girilmiyor herkes bunu merak ediyor.  Facebook ve twitter ' a giriş yapılamıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir