Facebook Hakkında Bilmediğiniz İlginç Şeyler

Facebook Mark Zuckerberg Tarafından Facemash olarak kuruldu. Daha sonra Thefacebook Adını aldı ve 2005 yıllarında şuan ki adı olan Facebook ismini aldı.

Şu anda Facebook’ta kayıtlı 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var. Bu kullanıcıların yaklaşık yarısı hesaplarına günlük olarak giriş yapıyor. Bu, tüm dünyada yedi kişiden birinin Facebook kullandığı anlamına geliyor. Aslında ABD nüfusunun yaklaşık% 95’i bir Facebook hesabı sahibidir.

Mısır’daki Yeni doğmuş kız bebeğine babası tarafından Facebook adını verildi. İddiaya göre, baba web sitesini onurlandırmak için kızına Facebook adını vermeye karar verdi. Öte yandan, İsrail’de başka bir çift,  benzersiz bir isim arıyorlardı ve o zamandan beri like sözcüğün sesini seviyorlardı ve Çocuklarının adı olarak kullanmaya karar verdiler.

İşte Facebook ile ilgili inanılmaz bazı istatistikler:

1. Facebook’un yaklaşık 10 milyon uygulaması var.

2. Facebook’ta 50 milyon’dan fazla sayfa var.

3. 700 milyon aktif olarak her gün giriş yapıyor.

4. 1 trilyon fazla beğenildi.

5. Facebook’ta yayınlanan toplam 240 milyar fotoğraf var.

6. Ortalama bir kullanıcı genellikle sitede yaklaşık bir saatini günlük olarak geçiriyor.

7. Facebook’ta az 85 milyon sahte hesap var.

8. Facebook’un 70 dili var.

9. Facebook 5000’den fazla kişiye iş olağanı sağlamaktadır.

10. Her ay, Facebook’ta 250 milyondan fazla oyun oynanmaktadır.

11. Her saniye, Facebook’ta beş 5 yeni profil oluşuyor.

 

Facebook Hakkında Bilmediğiniz İlginç Şeyler

ABD$12,466

milyar

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir . 4 Şubat[2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri ‘ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

facebook ile ilgili ilginç bilgiler, facebook hakkında bilgi yazıları, facebook hakkında herşey, facebook hakkında bilgi gizleme, facebook hakkında bilmediklerimiz, facebook hakkında sorular, facebook hakkında kısmı, facebook bilinmeyenler özellikler

Facebook Hakkında Bilmediğiniz İlginç Şeyler Özet Bilgiler

  • Fotoğraf: unbelievable facts /2015/03/facts about facebook .html.  Facebook Hakkında Bilmediğiniz İlginç Şeyler . Cansu Ünal. Gezgin.
  • Gösterim Stili. Facebook Hakkında Bilmediğiniz İlginç Şeyler . OFFLİNE. Yıldırım.  Şu anda Facebook ’ta kayıtlı 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var.
  • 16. Hamileliğin ilk üç ayında kadınların rüyada en çok gördükleri şeyler kurbağa, kurtçuk ve saksı bitkileridir.  Facebook yorumları. Onedio üyeleri ne diyor?
  • İzle
  • Anasayfa » Bilişim » Facebook hakkında bilinmeyenler.  Sayfanızda görünmese bile kaydettiğiniz ve sildiğiniz en ufak bilgi arşivlerdeki yerini alıyor.  İlginç Bilimsel Gerçekler.
  • Facebook Hakkında Bilmedikleriniz . Editör. kisiselbasari.  2. Her ay Facebook ’a 2.5 milyardan fazla resim yükleniyor.  Facebook konusunda ilginç bilgiler var.
  • Osmanlı Hakkında Bilinmeyen 10 Şey .  İlginç Bilgiler / Facebook Hakkında Bilmediğiniz 20 İlginç Bilgi.  2. Facebook ’un ilk logosu Al Paçino’nun resimiydi.
  • Bu özellik aslında fazla bilinmeyen bir şey değil fakat bilmeyenler de olabilir.  En iyi 20 Facebook Oyunu. Youtube Hakkında İlginç Bilgiler.  4,5 / 5 2 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir