Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Muhteşem Tüyo

Evde doğal yollarla dişlerinizi beyazlatmak isteyenler için muhteşem tüyolar hazırladık. Bembeyaz dişlere sahip olmak ve aynı zamanda parlak dişlere sahip olabilmek için bu ipuçları sizlere çok faydalı olacak.


Geçmişten günümüze en bilinen ve fazlasıyla popüler bir teknik olan karbonatla diş beyazlatma tekniği; bilinen en doğal seçeneklerdendir. Karbonat, yalnızca dişleri beyazlatmakla kalmıyor, ağızdaki bakterileri de öldürerek plak tabakalarını temizlemeye destek oluyor. Her ne kadar fazlasıyla bilinmese de Gliserin maddesinin antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Sofra tuzunda da ağız içerisinde bulunan mikroorganizmaları yok edici bir güç bulunuyor. Kişiyi rahatsız eden plaklardan kurtulmak için çilek ve karbonat karışımını deneyebilirsiniz. Çilekte plak oluşumunu engelleyen malik asit bulunmaktadır.

Her şeyde olduğu gibi bu maddelerde de sık kullanımlar dişlerin genel yapısına zarar verebilmektedir. Bu tekniği ayda 1 ya da 2 sefer uygulamanız yeterlidir. Çileği ikiye bölüp dişlerinizin üzerinde sürterek de beyazlatma işlemine destek olabilirsiniz. Bilinen diğer gıdaların da dişlerimize son derece faydası bulunuyor. Elma, diş yüzeyinde bulunan lekeleri gidermeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da antibakteriyel etkisi de bulunuyor. Böylelikle dişler eskisinden daha canlı ve beyaz görünüyor.

Sert ve lifli yapısıyla dikkat çeken kerevizin de dişlere faydası bulunuyor. Yendiği zaman sert yapısından ötürü diş etlerine masaj yapıyor ve plakların temizlenmesine fayda sağlıyor. Havucu bütün bir şekilde tüketmek diş yüzeyinde biriken tabakaların temizlenmesine destek olur.

İşte Doğal Yollarla Evde Diş Beyazlatmanın İpuçları

Karbonat

Karbonat, adaçayı ve Tarçın 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı tarçını birbirine ekliyoruz. Islak ve temiz bir diş fırçası ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Her akşam yatmadan önce bunu tatbik edin sonucu 1 haftada göreceksiniz.

Çilek

Çilek dişlerde tartar oluşumunu yumuşatır ve onlara beyaz ve temiz bir görünüm verir.
Çilek, diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan, önemli bir enzim olan malik asit içerir, ikinci olarak bu mükemmel meyve, ağzınızdaki ve dişlerinizdeki bakterileri izale eden liflerle kaplıdır. Çileği alın ve ezin, macun kıvamına geldiğinde dişlerinizi bunla fırçalayın.
Bu uygulama dişlerinizi beyazlattığı gibi dişteki kalıntılarıda temizleyecektir. Fakat bu uygulamayı sık tekrarlamamalısınız, çilek asidiktir, çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verebilir.

Tuz

Tuz antibakteriyeldir ve bir temizlik maddesidir.
Macununuza tuz ekleyip kullanmak, tuzun aşındırıcı özelliğinden dolayı, dişlerinizdeki kalıntıları giderir, temiz ve beyaz dişlere kavuşursunuz.
Dişlerinizi beyazlatmak istediğinizde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Defne Yaprağı Ve Portakal Kabuğu

Defne yaprağını alın ve ezin.
Portakal kabuğunu rendeleyip, ezdiğiniz defne yaprağına ekleyip macun kıvamına getirin.
Diş fırçanıza bu macunu sürün.
5 dakika boyunca dişinizle bunla fırçalayın.
Dişleri beyazlatmakta kesinlikle etkili bir yöntemdir.
Her gün uygulanması dişlerin üst tabakasını aşındırabileceğinden tavsiye edilmez.

HavuçÇiğ şekilde havucu rendeleyin, ezin macun kıvamına getirin ve fırçanıza koyup, dişlerinizi bunla fırçalayın. Havuç içerisinde dişleri beyazlatmak için özel bir madde içermez fakat
havucun sert yapısı, dişlerinizi temizleyerek, onları beyaz ve çekici bir görüntüye kavuşturur.
Havucun dişlere uygulanmasında herhangi bir mahsur olmadığından dişlerinizi beyazlatmak için, hergün uygulamnızı tavsiye ederiz. Dişlerinizi önce limon veya çilekle beyazlattıktan sonra, bu beyazlığı korumak için size önerimiz hergün dişlerinizi, fırçanıza koyduğunuz havuç parçalarıyla ovun.

Muz

Muzda vücudunuz için gerekli çok değerli besinler vardır.
Fakat muz kabuklarının bir işe yaramadığını düşünüp onları çöpe atarız.
Dişlerinizi doğal yönden beyazlatmak için size önerimiz, muzun kabuğunu çöpe atmayın!
Muzun kabuk kısmını ezip macun yapın, bunla dişlerinizi 2-3 dakika boyunca fırçalayın. 15-20 dakika sonra normal diş macununuzla fırçalayın. Bunu haftada 3 kez uygulayıp, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

C vitamini içeren gıdalar

C vitamini açısından zengin meyveler dişlerinizi beyazlatmak yardımcı olabilir.
Limon, portakal, çilek domates gibi gıdaları dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bunları ezip macun yapın, fırçanıza sürüp, birkaç dakika boyunca bunla dişlerinizi fırçalayın.
Biraz dişinizde dursun bu macun, ardından dişinizi yıkayıp durulayın.
Dişleriniz beyazlayacak ve temizlenecektir.

Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Muhteşem Tüyo

Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Muhteşem Tüyo Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Muhteşem Tüyo .  Evde doğal yollarla dişlerinizi beyazlatmak isteyenler için muhteşem tüyolar hazırladık.
  • Beyaz ve düzgün sıralanmış dişler güzelliğinize güzellik katar. Evde diş beyazlatmanın 7 doğal yolu ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel dişlere kavuşacaksınız.
  • Eğer Diş Renginizden Memnun Değilseniz ve Daha Beyaz Görünmesini İstiyorsanız işte Sizler için 7 Yöntem.  Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Yöntem. SAĞLIK. 07 Mart 2016.
  • İşte bu yüzden sizlere evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında birkaç tüyo vereceğiz.  Bu karışıma, hafif ıslak ve temiz olan diş fırçamızı batırarak dişlerimizi iyice fırçalıyoruz.
  • Diş beyazlatmak için 7 tüyo bilgi. 2015 October 25 599 View Emrah ile Deşifre. Share.  Evde Diş Beyazlatmak İçin 4 Doğal Yöntem. YAPYAP 2015 May 27.
  • +F. DİŞ Beyazlatma Yalani. +F. Evde Diş Beyazlatmak İçin 4 Doğal Yöntem. +F.  Please Add Videos To Your Favourite videos. Diş Beyazlatmak Için 7 Tüyo Bilgi.
  • Favourites. +F. Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Doğal. +F.  Türkiyenin En Çok İzlenen 10 Kadın Kanalı. +F. Evde Diş Beyazlatmak İçin 4 Doğal Yöntem.
  • Üzülmeyin, 1 dakikada halkaları yok edecek bir tüyo var! Tek ihtiyacınız iyi bir eldiven, bir kum zımparası ve 1 dakika!  Diş Beyazlatan Zerdeçallı Karışım.
  • Bu pratik yöntemlerle evde diş beyazlatmak çok kolay! 7 .  Limon: Dişlerinizi beyazlatmak için limon suyu kullanmayın. 7 . 9.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir