Eskişehirspor Yok Oluyor

Spor dünyası ve özellikle futbol; son dönemin belki de en büyük piyasalarından bir tanesi oldu ve kısa süre içerisindeki -son on yıl- bu yükseliş, hemen herkesin kafasında soru işaretlerini oluşturdu. İnanılmaz büyük transfer tutarları, yapılan sözleşmeler, son dönemin, jenerasyonun en iyi oyuncularının transfer olduğu takımlar ve pek çok şey, kafada soru işareti bırakmak için yeterli aslında. Hal böyleyken, altta kalan pek çok takımın ezildiğini ve aradaki farkın gün geçtikçe arttığını da görmekteyiz. Futbol piyasasında oluşan bu sınıflar arası uçurumun sebebi hiç şüphesiz paradan ve ekonomiden geçiyor. Türkiye’de de üç büyük kulüp ve dördüncü büyük sayılabilecek Trabzonspor dahilinde hemen her kulübün zor günler geçirdiğini biliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Eskişehirspor. Köklü kulüp şu sıralar iflasın eşiğinde ve belki de kısa süre içerisinde batmayla yüzyüze kalabilir. Bu sebepten, feda diyen pek çok Eskişehirspor yetkilisi; yatırımcıları, zenginleri ve tüm Eskişehirlileri futbol kulübüne katkıya çağırıyor.

Geçtiğimiz dönem Süper Lig’den de düşerek, inanılmaz bir kötü gidişatın ilk adımını atmış olan Eskişehirspor’da; kısa süre içerisinde bir destek gelmezse başkan ve ekibinin istifa edeceği; bu kulübün borçlarının maalesef artık kaldırılamadığı konuşuluyor. Henüz yeni bir Stad yapılmışken elbette bu durumun çok kötü olduğu söylenebilir ancak futbol piyasasında bu durumun pek çok örneğini geçtiğimiz dönemlerde gördük.

Fifa, yüksek ihtimalle sıklıkla incelediği Türk kulüpleri içerisinde; Eskişehirspor’u mimledi ve ilerleyen zamanlarda, komite tarafından puan silme dahilinde pek çok ceza; Eskişehir temsilcisine verilebilir gibi görünüyor. Zira, ekonomik olarak sıkıntıda olan kulübün borçlarını kapatmak bir yana, varolan futbolcu paralarını dahi ödeyemediği ve bu sebepten yardıma muhtaç olduğu söyleniyor. 1965 Yılı içerisinde, yatırımcılar tarafından kurulan Eskişehirspor kısa süre içerisinde Süper Lig’e çıkma başarısını göstermiş ve buradan hiç inmemişti. Zirvesini hiç şüphesiz geçtiğimiz yıllarda yapan ekip, bu yıldan sonra verdiği / sattığı oyuncularla kadrosunu sıfırlamış ve bundan sonra başarısızlıklar ardarda gelmişti. En büyük başarısının 1970’de Türkiye Kupası’nı almak olan Eskişehirspor’da; gözler başkan ve ekibinde.

Gerek Eskişehir’in efsane başkanı Yılmaz Büyükerşen’in gerekse pek çok yatırımcının katkıda bulunduğu, sosyal mecradan kampanyalar başlattığı Eskişehirspor için; Twitter’da geçtiğimiz gün #Eskişehirsporyokolmasın hashtag’i de açılmıştı.

Bandosu ve taraftarının muhteşemliği ile bilinen ekip, bakalım ilerleyen dönemde neler yapacak ve tekrardan küllerinden doğmayı başarabilecek mi?

Eskişehirspor Yok Oluyor

Eskişehirspor, 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir ‘de kurulan ve bir dönem Süper Lig ‘de mücadele etmiş Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur. Kulübün renkleri siyah-kırmızıdır ve ilk başkanı Aziz Bolel ‘dir.

eskişehirspor transfer haberleri, eskişehirspor taraftar sitesi, eskişehirspor resmi sitesi, eskişehirspor maç sonucu, eskişehirspor bugünkü maçı, eskişehirspor facebook, eskişehirspor maçı, eskişehirspor transfermarkt

Eskişehirspor Yok Oluyor Özet Bilgiler

  • Efeler Taraftar Gurubu, Eskişehirspor 'un yaşadığı maddi sıkıntılarla ilgili bir açıklama yayınladı.  Kulüp başkanımız, Vali Bey'e istifasını sunmuş. Eskişehirspor yok oluyor .
  • Geçmişi 50 seneyi geçen güzide kulübümüz önceki senelerden borca girmiş ve mevcut yönetimin elini kolunu bağlamıştır.Yıllar yılı biriken borçlar
  • Peki Eskişehirspor taraftarı neden böyle bir etiket açma ihtiyacı duydu?  Kulübe kayyum atanması ihtimali var ve Eskişehirspor taraftarı çıldırmış durumda!
  • Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Lideri Murat Diri twitter adresinden dün çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Eskişehirspor kapanıyor” dedi. 05 Aralık 2016 Pazartesi 17:51.
  • troll müsün arkadaşım yoksa troll taklidi falan mı yapıyorsun Eskişehirspor yok oluyor diyoruz bu hala stadın ismine takmış ulan sen mi kurtaracaksın Atatürk ü bir sus bir sus
  • Spor 26 Eskişehirspor son dakika haberlerini ve makalelerini SANALBASIN' da takip edin.  Spor 26 Eskişehirspor Son Dakika. Bu Gazeteyi takip et. Sitesi'nin.
  • Son 10 Mesajınızı bir inceleyin ne demek istediğimi anlarsınız.. Paylaşımlarınızda Eskişehirspor 'u değerlendirmek, teknik taktik birşeyler karalamak gibi şeylerden eser yok..
  • Es Es zor günler geçiriyor.: Tüm futbolseverler birleşip "#EskişehirsporYokOlmasın" dedi.
  • Şanlıurfaspor Eskişehirspor mücadelesi 1 1 sona erdi.  Eskişehirspor , 50. dakikada Hasan Hüseyin Acar ile öne geçerken; Şanlıurfa'nın beraberl
  • Eskişehirspor Haberleri, Eskişehirspor Puan Durumu, Eskişehirspor son dakika haberleri, Eskişehirspor transfer haberleri, maç fikstürü ve sonuçları FutbolArena'da!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir