En Yaygın Otomobil Arızaları Neler?

En yaygın otomobil arızaları neler? Yeni bir otomobil alacağım ama en çok hangi markalarda hangi arızalar oluyor diyorsanız bu haberimizi okumalısınız.


TÜV 2014 raporuna göre en fazla hata fren ve aydınlatma sistemlerinde meydana geliyor. Rapora göre 3 yaşına gelmiş otomobillerde aydınlatma hatası %7 iken 5 yıla kadar kullanılmış araçlarda %11,5. 2012’den bu yana yüksek öncelikli kusurları araştırmasında yayınlayan TÜV’e göre aydınlatma kusurlarından sonra fren arızaları en çok karşılaşılan bir durum.
Yıllara göre karşılaşılan otomobil arızalarına ait grafiği aşağıda bulacaksınız.

Otomobil almak istiyorum, Ama en uygun zaman? Tıkla Öğren!

En Az Yakan Otomobiller

En Ucuz Dizel Otomobiller Hangileri?

En Yaygın Otomobil Arızaları Neler?

En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları

0 KM Otomobil alacaksanız bu araştırmaya mutlaka gözatın

Elektrikli otomobil, elektrik enerjisi ile çalışan otomobillere verilen isimdir. Elektrikli otomobillerin , otomotiv endüstrisinde ileride önemli bir etkisinin olacağı düşünülmektedir. Bu türdeki arabaların yakıt tasarrfu yanında şehir kirliliğini düşüreceği ve karbon emisyonunu azaltacağı sanılmaktadır. Karbondioksit emisyonunun azalma derecesi elektrik üretimine bağlı olup %30’luk bir azalma beklenmektedir.

Elektrikli otomobil bir veya daha fazla elektrik motoru kullanarak, bataryalardan ve diğer enerji depolama cihazlarında depoladığı elektriği kullanarak sürülen otomobildir . Elektrik motorları ani tork verir, güçlü ve dengeli hızlanma sağlar.

Elektrikli otomobiller 19. yüzyılın sonlarında ve 20.yy’ın başlarında oldukça revaçtaydı, fakat içten yanmalı motor teknolojisindeki ilerlemeler ve petrol kullanan araçların ucuz olarak toplu üretimi elektrikli araçların sonunu getirdi. 1970 ve 1980’lerdeki enerji krizleri elektrikli otomobillere kısa süreli bir ilgi oluşturdu, fakat günümüzdeki gibi büyük kitlesel bir pazara ulaşılamamıştı. 2000’li yılların ortalarından beri batarya ve güç yönetimi teknolojilerindeki ilerlemeler, değişken petrol fiyatlarının sebep olduğu endişeler ve sera gazı azaltma gereksinimi elektrikli otomobilleri yeniden gündeme getirdi.

2012 Aralık itibariyle, bazı ülkelerde bulunan seri üretim modelleri şunlardır: Tesla Roadster, REVAi, Buddy, Mitsubishi i MiEV, Nissan Leaf, Smart ED, Wheego Whiplife, Mia Electric, BYD e6, Bollare Bluecar, Renault Fluence Z.E., Ford Focus Electric, BMW ActiveE, Coda, Tesla Models, and Honda Fit EV ve Renault Zoe’dir.2012 Aralık’da en çok satan elektrikli araç tüm dünyada 46,000 satan Nissan Leaf’di, Mitsubishi iMiEV tüm dünyada 18,000 adet sattı, Peugeot iOn yeni adıyla Citroen C-Zero Avrupa marketinde 6,500 adet satıldı.

Elektrikli otomobiller içten yanmalı motorlu araçlarla karşılaştırıldığında bazı avantajlara sahiptir; bunlar yerel hava kirliliğini azaltır, petrol ve petrol ithali yapılan ülkelere bağımlılığı azaltır. Ayrıca birçok gelişmekte olan ülke için ve özellikle Afrika’daki fakir ülkeler için yüksek petrol fiyatları ülkelerin ödemeler dengeleri üzerine ters bir etkiye sahiptir; onların ekonomik gelişmelerini engellemektedir.

Potansiyel faydalarına rağmen, elektrikli otomobillerin geniş ölçüde benimsenmemesinin bazı sebepleri engel ve sınırlamalar ile karşılaşmalarıdır. 2010 itibariyle elektrikli arabalar lityum-iyon bataryaların ek masrafları sebebiyle, sıradan bir içten yanmalı motorlu araca ve hibrit elektrikli araçlara göre önemli ölçüde daha pahalıdır. Bununla birlikte batarya fiyatları toplu üretim ile azalmaktadır ve daha da azalması beklenmektedir. Elektrikli arabaların yaygınlaşmasını engelleyen diğer faktörler; özel veya kamuya ait bir girişim olarak şarj istasyonlarının eksikliği ve kısıtlı menzil sebebiyle sürücülerin hedeflerine varamadan bataryalarının tükenip yolda kalacakları şeklindeki endişeleridir. Bazı hükümetler var olan engelleri aşmak için politikalar geliştirmekte, ekonomik teşvik paketleri sunmaktalar. Böylece elektrikli otomobillerin satışını artırmak için, elektrikli araç ve batarya teknolojisindeki gelişmeleri desteklemektedirler. ABD elektrikli arabalar ve bataryalar için 2.4 milyar dolarlık bir ödenek ayırdı. Çin sınırları içindeki elektrikli araba endüstrisini geliştirmek için 15 milyar dolar sağlayacağını açıkladı. Çeşitli ulusal ve yerel hükümetler vergileri azaltarak, çeşitli destekler sağlayarak elektrikli arabaların ve diğer şarj edilen hibrit araçların satın alma fiyatlarını azaltmaktadır.

  • En yaygın otomobil arızaları neler ? Yeni bir otomobil alacağım ama en çok hangi markalarda hangi arızalar oluyor diyorsanız bu haberimizi okumalısınız.
  • İngiltere’de bir derginin otomobil firmaları içinde bir araştırma yaparak, hangi markanın ne oranda arıza yaptığını belirlemiş.
  • Tasit » Otomobil Haberleri » Analiz » İkinci El Arabaların En Yaygın Arızaları .  7 9 yaş aralığındaki ikinci el arabaların en yaygın arızaları %6,8 ile %0,1 aralığında değişiyor.
  • Birçok oto elektrik arızaları vardır.
  • yayınlayan TÜV’e göre aydınlatma kusurlarından sonra fren arızaları en çok karşılaşılan bir durum. Yıllara göre karşılaşılan otomobil arızalarına ait grafiği aşağıda bulacaksınız.
  • (Modellere göre değişik operasyonlar olabilir) Debimetre (Maf Sensörü) Arızaları Nelerdir ?  En yaygın arıza , debimetre soketinin temassızlık yapmasıdır.
  • Başlıca yağ ve yağlama sistemi arızaları şu şekildedir  Benzinin bir çok avantajları vardır ve buji ateşlemeli içten yanmalı motorlarda en yaygın kullanılan yakıttır.
  • Bulunduğunuz Sayfa: ANA Sayfa / Otomobil / Teknik Bilgiler / Yakıt Donanımı, Arıza Arama.  En yaygın örnekleri benzin , gazyağı ve dizel yakıtıdır.
  • Fan hızı kontrolünün çalışmamasına neden olan yaygın bulgular. Üfleyici rezistör arızaları . HVAC kontrol paneli arızaları .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir