En Komik Türk Reklamları’na Cem Yılmaz Damgası!

Hatırladığınız en komik reklam hangisi? diye sorsak acaba hangi cevabı verirsiniz? Sizi bilmem ama 682 kişinin katıldığı bir araştırmada bu sorunun cevabı bulundu. Ve Cem Yılmaz’ın oynadığı reklamlar açık ara fark attı. İşte gelmiş geçmiş en komik Türk reklamları…

Reklamlar bazen en sevdiğimiz dizinin en heyecanlı yerinde ekrana gelir. Ve çok kızarız. Ama bazı reklamlar var ki o reklamlar bizleri çok güldürdü.

Ünlü komedyenlerin rol aldığı reklamlar hafızalara da kazınmış durumda. Bazıları hayatımızda o kadar etkili oldular ki, diyaloglarını dilimize pelesenk yaptık, gündelik hayatımızda kullanır olduk. Peki, yıllardır bizi güldüren bu komik reklamların en çok hangisini beğendik, hangisine güldük? Ve bu reklamlar bizi ne kadar satın almaya yönlendirdi?
Xsights Araştırma tarafından Marketing Türkiye için gerçek­leştirilen “Gelmiş Geçmiş En Komik Türk Reklamları Araştırması”, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. 682 ki­şinin katıldığı “Gelmiş Geçmiş En Komik Türk Reklamları Araştırması”nda katılanlara 49 adet reklam sunuldu ve bunlar içerisin­den hangilerini hatırladıkları soruldu. İşte cevaplar;

Doritos- Cem Yılmaz (Yüzde 13)Turkcell – Recep’in Tavuğu (Yüzde 9,2)Cem Yılmaz – Türk Telekom / Avrupa’ya Döşüyoruz (yüzde 8,2)

Türk Telekom – Cem Yılmaz / Şaşı Reklamı (yüzde 7,2)

Opet – Cem Yılmaz (yüzde 5,5)

Turkcell – ÖzTürkcell (yüzde 5,5)

Snickers – Açken Sen Sen Değilsin (yüzde 4,7)

Avea – Fasulye (yüzde 4,2)

Doritos Akademi – Huysuz Virjin (yüzde 4,2)

Avea – Ata Demirer (3 5 2) (yüzde 3,7)

Derby – Ali Desidero (yüzde 2,8)


Reklam, “insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan duyuru”dur .

  • Ana Sayfa Ekonomi En Komik Türk Reklamları ’ na Cem Yılmaz Damgası !  Ve çok kızarız. Ama bazı reklamlar var ki o reklamlar bizleri çok güldürdü.
  • Peki, yıllardır bizi güldüren bu komik reklamların en çok hangisini beğendik, hangisine güldük?  Türk Telekom Cem Yılmaz / Şaşı Reklamı (yüzde 7,2).
  • Marketing Türkiye dergisi eylül sayısında, tüm zamanların en komik Türk reklamlarını belirledi.  İlk beş reklamın son sırasında bir kez daha Cem Yılmaz yer aldı.
  • izleyicileri, gelmiş geçmiş en komik Türk reklamlarını seçti.
  • Reklam profesyonelleri ve televizyon izleyicileri, gelmiş geçmiş en komik Türk reklamlarını seçti.
  • komik incir reklamı yeni versiyon. 01:52. cem yılmaz ile türk telekom arena türk telekom reklamı .  Oreo Üzerine Nikel Top Koyulursa. İptal. Cem Yılmaz Yeni Komik Reklamı .
  • komik sızıntı reklam cem yılmaz doritos reklamı şampion adıyamanspor seni seviorm bitanesi.  Hakkı Ergök ve Cem Yılmaz 'ın seslendirdiği 2002 yılındaki Telsim reklamları .
  • Cem Yılmaz dorıtos. Telsim Reklamı Yılmaz Erdoğan 2001 2002.  Cem Yılmaz Reklam 2011 Türk Telekom Fiber.
  • İnternet reklamlarında profesyonel hizmet. Yeni müşteriler kazanın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir