En Karlı Meslekler ve En Çok Kazandıran Diplomalar Hangileri?

Geleceğin meslekleri ve para kazandıran sektörler… Okul çağındaki her öğrencinin cevabını merak ettiği sorular bunlar. Peki en karlı meslekler hangileri? İngiltere Mali Çalışmalar Enstitüsü bu konu ile ilgili çarpıcı bir araştırma yaptı. Ortaya çıkan sonuçlar çok ilginç… İşte detaylar;

Tıp


İngiltere’deki Enstitü’nün yaptığı araştırmaya göre yıldızı parlayan meslek tıp olarak dikkat çekti. Araştırma sonucuna göre tıp fakültesinden mezun olan erkek öğrenciler mezun olduktan 10 yıl sonra, yılda ortalama 78 bin dolar, kız öğrenciler ise yılda 64 bin dolar kazanarak en yüksek maaşlılar arasında yer alıyor.

İktisat


Tıp fakültesinin ardından en çok kazandıran ikinci diploma ekonomi diploması. Ekonomist erkekler ortalama yıllık 60 bin dolar civarında kazanıyor. Kadın ekonomistler ise yılda 54 bin dolar gelir elde ediyor.

Sanat Bölümleri


En düşük maaşa sahip olanlar ise yetenek isteyen sanat dallarından mezun olanlar… Bu alanda çalışan erkekler yılda ortalama 25 bin 500 dolar, kadınlar ise 20 bin dolar kazanıyor.

Mühendislik


Genelde erkeklerin tercih ettiği mühendislik bölümlerinden mezun olan kadınlar yılda 33 bin dolar, erkekler ise yaklaşık 44 bin dolar kazanıyor.

Mimarlık


Kadın mimarlar yılda 32 bin dolar gelir elde ederken, erkekler 8 bin dolar daha fazla yani yaklaşık 40 bin dolar civarında kazanç sağlıyor.

Hukuk


Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre hukuk bölümü en çok para kazandıran dördüncü bölüm. Hukuk diploması olan kadınlar, alanın çeşitli kollarında yaklaşık 37 bin dolar kazanırken, erkeklerin kazancı 42 bini buluyor.

Fizik


Hukuktan sonra Fizik bölümü geliyor. Fizikçilerin yıllık geliri 35 bin ila 42 bin dolar arasında değişiyor. Kadınlar yine daha düşük maaş alan tarafta kalıyor.

Bilgisayar-Matematik


Son yıllarda yaygın olarak tercih edilen bilgisayar, bilgi teknolojileri gibi alanlarda çalışan kadınlar 31 bin dolar kazanırken, erkekler 38 bin dolar civarında maaş alıyor.

İşletme


İşletme diploması sanılanın aksine en yüksek kazanç getiren diploma değil. Bu bölümün mezunlarının kazancı 31 bin ila 37 bin dolar arasında değişiyor.

Sosyal Bilimler


Sanat ve sosyal bilimler gibi bölümlerden mezun olanlarsa en az kazananlar arasında. Bu alanlarda çalışan kadınlar yılda 29 bin dolar, erkeklerse 37 bin dolar maaş alıyor.

Tarih-Felsefe


Tarih, felsefe gibi alanlardan mezun olan kadınlar yaklaşık olarak 33 binlik, erkekler ise 37 bin dolarlık yıllık kazanç elde ediyor.

Eğitim


Eğitim sektöründe de kadınlar ve erkeklerin kazancı arasında büyük bir fark var. Araştırmaya göre kadın öğretmenler yılda 34 bin dolar alırken, erkek öğretmenler 42 bin dolar civarında maaş alıyor.

Cambridge’e gidenler çok kazanıyor


Enstitünü’nün araştırması en çok kazanç getiren üniversitenin LSE olduğunu, Cambridge ve Oxford’un da bunu takip ettiğini ortaya koydu. Bu okullarda okuyan erkek öğrencilerin yüzde 10’u mezun olduktan 10 yıl sonra yılda 142 bin dolar daha fazla kazanmaya başlıyorlar. LSE’de okuyan kadın öğrencilerin yüzde 10’u da benzer konumda.

  • En Karlı Meslekler ve En Çok Kazandıran Diplomalar Hangileri ? Haber Böylesi Yok  Tıp fakültesinin ardından en çok kazandıran ikinci diploma ekonomi diploması .
  • En Çok Kazandıran Meslekler . Modern dünya fırsatlarla doludur.  Doğa bilimleri yönetimi dünyadaki en çok para kazandıran mesleklerden biridir.
  • En çok para kazandıran meslekleri ve maaşlarını merak ediyorsunuz.Öğrencilerimiz için eşit ağırlık sayısal bölümlerinden kazandıran işler ve maaşları.
  • Üstelik bu yeni iş alanlari çok da iyi para kazandiriyor. İşte gelecegin en karli meslekleri .  2013 Yılının En İyi Meslekleri , En Çok Aranan ve En Fazla Maaşı Olan İşler.
  • Hangi diploma daha çok kazandırıyor ?  Tıp fakültesinin ardından en karlı ikinci diploma ekonomi diploması .
  • Makalemizi mutlaka okuyun. En çok kazandıran meslekler . Ülkemizde genel olarak kazandıran mesleklerin başında kim ne derse desin ticaret yer almaktadır.
  • Cevaplanmış forumu 'Türkiye'de en çok para kazandıran meslek hangisidir ?' konusu.  Aşağıdaki En Çok Kazandıran Meslekler yazısının yararlı olacağını umuyoruz.
  • EN ÇOK PARA KAZANDIRAN MESLEKLER Careercast 'un bu yıl yayınlanan meslek derecelendirme raporu. İşte yılın en iyi kazandıran meslekleri 01.
  • İşte en çok kazandıran meslekler . Daha çok maaş mı istiyorsunuz? O zaman mesleğinizi seçerken i bir kez daha düşünün.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir