En iyi Hibrit Otomobil Hangisidir?

Hibrit otomobil, yani elektrik ile çalışan araç… Günümüz teknolojisinde yavaş yavaş Türkiye’ye giriş yapan otomobillerde Hibrit teknolojisi yerini bulmaya hazırlanıyor. Benzin fiyatlarının almış başını gidiyor olması, insanları alternatif çözümlere yöneltiyor. Burada amaç benzin kullanımını minimalize etmek ve tabi ki yakıt masrafından bir nebze olsun rahatlamak.

Hibrit Otomobiller


Hibrit teknolojisine sahip araçların bir yandan benzinle de çalışması Hibrit sistemini şarj ediyor ve ayriyeten şarj için bir yere bağlamaya da gerek kalmıyor. Mercedes, BMW, Porsche, Chevrolet, General Motors, GMC, Lexus, Toyota, Honda, Dodge, Ford gibi otomobil devlerinin yarıştığı bu sektörde gelecek on beş yıl da benzinli araçların yerini Hibrit teknolojisi alması bekleniyor.

Hibrit Motoru


Yoğun trafik akışlarında benzin yerine elektrik, yani Hibrit teknolojisi emisyon salımını azaltır ve daha sağlıklı, yaşanabilir bir doğa sağlar. Hibrit otomobil teknolojisi, çevreye daha duyarlı olması; hem kendi hem gelecek nesillere de uzun ömürlü bir doğa bırakmış oluyor. En iyi 6 Hibrit arabasını sizler için araştırdık. işte detaylar..

Lincoln MKZ Hybrid


Sedan tipi MKZ Hybrid, önden çekişli ve otomatik vites. Navigasyon sistemi, Bluetooth, ısıtmalı koltukları ile ve sürüş testlerinde kullanıcılarından 4 yıldız almış. Sağlamlık testlerinde de 5 yıldızı kapmış durumda.

Volkswagen Jetta Hybrid


Sedan tipi Jetta Hybrid, önden çekişli ve manuel ve otomatik vites olarak iki çeşitte. Navigasyon sistemi, Bluetooth, ısıtmalı koltukları ile ve sürüş testlerinde henüz kullanıcılarından yıldız almamış olsa da. Sağlamlık testlerinde de 5 yıldızı kapmış durumda.

Honda Accord Hybrid


Sedan tipi Honda Accord Hybrid, önden çekişli ve otomatik vites. Bluetooth’u var, yalnız Navigasyon ve ısıtmalı koltukları olmasa bile kullanıcılarından sürüş testlerinde 4 yıldız almış. Sağlamlık testlerinde de 5 yıldızı kapmış durumda.

Hyundai Sonata Hybrid


Sedan tipi Sonata Hybrid, önden çekişli ve otomatik vites. Bluetooth’u var ve ısıtmalı koltukları var yalnız Navigasyon olmasa bile kullanıcılarından sürüş testlerinde 4 yıldız almış. Sağlamlık testlerinde de 5 yıldızı kapmış durumda.

BMW ActiveHybrid 535i


Sedan tipi ActiveHybrid 535i, Arkadan itişli ve otomatik vites. Navigasyon sistemi, Bluetooth, ısıtmalı koltukları ile ve sağlamlık testlerinde de 5 yıldızı almış durumda.
Bana sorarsanız, ben hangi arabayı seçerdim? Saydığım bu araçlar sağlamlık testlerinde 5 yıldız almış araçlar. Bunların arasında en iyisi BMW’nin ActiveHybrid 535i olsa da benim favori aracımı en sona sakladım. Hem görsel olarak hemde performans olarak tercihim Ford Fusion Hybrid.

Ford Fusion Hybrid


Sedan tipi Ford Fusion Hybrid, Önden çekişli ve otomatik vites. Navigasyon sistemi ve ısıtmalı koltukları olmasa da Bluetooth var ve Ford hayran kitlesinden ve sağlamlık testlerinden dolayı 5 yıldızı kapmış durumda.

 

  • Ana Sayfa Otomobil En iyi Hibrit Otomobil Hangisidir ?  Günümüz teknolojisinde yavaş yavaş Türkiye’ye giriş yapan otomobillerde Hibrit teknolojisi yerini bulmaya hazırlanıyor.
  • Bu çarelerden biri de otomobillere eklenen hibrit teknolojisi.
  • en iyi otomobil reklamları. en önemli oto aksesuarları. en pahalı araba .
  • Türkiye’de Satılan Hibrit Otomobiller arasında Toyota dünyada da, ülkemizde de bu sektörün öncüsü olmuştur. Toyota Yaris Hybrid ’in iki farklı modeli bulunmaktadır.
  • Hibrit (melez) otomobillerin amacı benzin sarfiyatını azaltmaktır.
  • Yakıt ekonomisine gelinince, dizel arabalar şehir içinde neredeyse bazı hibridler kadar iyi .  Etiketler. hibrit otomobil çevre mazot benizn dizel aeaç.
  • fosil yakıt tüketimi yapan araçların yerini yavaş yavaş hibrit araç teknolojileri gelmeye başladı.
  • çeşitli kategoriler altında benzinli otomobiller ile kıyaslayarak hangisinin daha avantajlı olduğunu ortya  göre Hibrit otomobillerin herkes için iyi olamayabileceğini söylüyor.
  • Yurt dışında birçok hibrit otomobil “yeşil araba ”, yani doğa dostu araba olarak da pazarlanıyor.  Satın Alabileceğiniz En İyi Kulaklıklar. hibrit otomobilotomobilteknoloji.
  • Anasayfa > Tümü > Haberler > 2014’ün en iyi elektrikli otomobili hangisi ?  sonuçlarına göre Elektrikli/Hibrid Otomobil kategorisinde en iyi otomobil unvanını BMW i3 elde etti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir