En İyi Diş Fırçasını Seçmenin İpuçları

Diş sağlığınız için en iyi diş fırçasını seçmeniz gerekir. Diş fırçası alırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Fırçanın sertliği diş ve diş eti sağlığı için çok önemlidir. Diş fırçası alırken bakmanız dikkat etmeniz gereken özellikleri sizler için hazırladık. Böylece sağlıklı ve güzel dişlere sahip olurken aynı zamanda samimi bir gülüşe de sahip olacaksınız.

Diş deyince aklımıza gelen ilk şey diş fırçamızdır. Diş ve diş eti sağlığı için uygun diş fırçası seçimi çok önemlidir. İşte bu yüzden diş fırçasını nasıl seçmemiz gerektiği çok önemlidir.

Pek çok insan sert diş fırçasının daha iyi temizlediğine inanır. Bu ise diş fırçası konusunda yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü sert diş fırçası dişlerinizi tahrip eder, diş etlerini zedeler, diş etlerinin kanamasına, çekilmesine ve dişin diş etiyle birleştiği noktalarda çürüklere neden olur. İlerleyen zamanlarda dişlerde sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı hassasiyete neden olur.

Dişlerimizi daha sağlıklı fırçalamak için orta ya da yumuşak sertlikte bir diş fırçası tercih etmeliyiz. Fırçanın şekli de etkili bir diş temizliği açısından önemlidir. Düz fırçaların arka dişleri temizlemesi zor olabilir. Ancak (L) şeklindeki diş fırçaları arka dişleri de temizlediği için daha etkilidir.

Diş Fırçası alırken dikkat edilmesi gereken özellikler;

 • Öncelikle diş fırçası ağzımızın tüm bölgelerine ulaşabilmelidir.
 • Rahat tutuş sağlamalı ve ağız yapısına uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır.
 • Kullanılan diş fırçalarının 3 ayda bir düzenli olarak değiştirilmelidir.
 • Her marka diş fırçasının değişik özellikleri bulunur ve bu diş fırçaları boyut, şekil, fırça kıllarının dizilişi ve kılların sertliğine göre farklılık göstermektedir. Dişlerimizi zedelememek için orta ya da yumuşak sertlikte bir diş fırçası tercih etmeliyiz. Yumuşak kıllara sahip diş fırçaları daha esnek olur ve dişeti kenarının biraz altına inebilmektedir. Böylelikle dişler arasındaki bölgede daha iç kısımlara da kılların ulaşabilmesi sağlanır.
 • Engelli olan, elini hareket ettiremeyen ya da elinin hareket kabiliyeti az olan ve Parkinson hastası olan kişilere hareket yeteneğine sahip, pille çalışan elektrikli diş fırçalarını kullanmaları önerilebilir.
 • Ortodonti tedavisi gerek çocuk gerekse yetişkinlerde oldukça yaygın uygulanıyor. Dişlerinde tel bulunanların, daha iyi bir temizlik için ortası vadi gibi düşük seviyedeki kıllardan oluşan fırçaları tercih edebilirler.

İdeal bir diş fırçası orta yumuşaklıkta en az 3 sıra, yuvarlatılmış naylon kıllardan yapılmış olmalıdır. Küçük başlı fırçalarla daha detaylı ve iyi bir fırçalama yapmak mümkündür.

En İyi Diş Fırçasını Seçmenin İpuçları

Diş fırçası, dişleri temizlemede kullanılan bir fırça türü. Normal bir diş fırçasında kırk adet kıl demeti ve her demette ortalama 40-50 adet kıl bulunmaktadır. Geliştirildikleri zamandan beridir diş fırçalarında genellikle sentetik fiber kullanılmaktadır fakat bazen kullanımında hayvan kıllarından da faydalanılmaktadır.

En İyi Diş Fırçasını Seçmenin İpuçları Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik En İyi Diş Fırçasını Seçmenin İpuçları .  Diş fırçası alırken bakmanız dikkat etmeniz gereken özellikleri sizler için hazırladık.
 • Çünkü diş yapınız ve diş eti durumunuzun tespitiyle diş fırçası seçmek daha doğru olacaktır.  en iyi dis fircasi konusunda siralamada bir değişiklik yaparsanız seviniriz.
 • Peki, en iyi diş fırçası nasıl olmalıdır? Öğrenmek için tavsiyelerimize kulak veriniz!  en uygun diş fırçasını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, fırçanın sertliğidir.
 • En iyi diş fırçası , ağzınıza en iyi uyan ve tüm dişlere kolayca ulaşmanızı sağlayan diş fırçasıdır .  Diş Macunu Seçmek için İpuçları Diş macunu seçmek de zorlayıcı olabilir.
 • Bunun için doğru diş fırçası ve diş macununu seçmek çok önemlidir.  En iyi diş macunu ve en iyi fırça hangisidir sorularının cevabı, kişinin ağız durumuna göre değişebilir.
 • En iyi diş fırçası aslında kişiye özgü seçilen fırçadır .  Bu nedenle bu kriterleri çok iyi analiz edebilecek bir diş hekimi tarafından uygun ve doğru diş fırçası seçilmelidir.
 • En iyi diş fırçası ? Daha Fazla. Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az.  Valla ben 100 liraya elektrikli Oral B diş fırçası alıcam kafaya koydum artık manuel kesmiyo.
 • En iyi diş fırçası aslında kişiye özgü seçilen fırçadır .  Bu nedenle bu kriterleri çok iyi analiz edebilecek bir diş hekimi tarafından uygun ve doğru diş fırçası seçilmelidir.
 • En iyi diş fırçalama yöntemi hangisidir?  • Diş fırçanızı 45 derecelik bir açıyla diş dişeti birleşimine yerleştirin. •  ve amaçlarına göre periodontist tarafından seçilerek önerilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir