En iyi 5 Dövüş Sanatları

Dövüş sanatları, uygulamalar ve savaş için eğitim geleneği sistemidir. Savaş becerileri, spor, ve kendini  savunma, sistemidir.

1.Karate


Japonca’da “Boş El” anlamına gelen Karate, En iyi popüler dövüş sanatlarından biridir. Okinawa adasından gelmiş olan Usta Gichin Funakoshi kendini savunma tekniklerini basitleştiren sanata felsefi bir yön veren 1900 ‘lü yılların başlarına kadar anakara Japonya’sında Okulu açılmıştır. Karate’de pek çok farklı stil vardır, ancak hepsi sert bloklar, yumruklar ve tekmeler ile yapılmaktadır. Günümüzde, tüm dünyadaki ülkelerde pratik ve eğitim görüyor.

2. Tae Kwon Do

Kore dilinde gevşekçe “El ve ayak yolu” olarak tercüme edilebilir olsa da, Tae Kwon Do güçlü vuruşlarıyla sert bir spordur. Tae kwon her iki cinsiyette ve birçok yaşta popülerdir. Dünya üzerindeki milyonlarca öğrenci sayesinde, şimdi Olimpik bir spor.

3. Judo


“Nazik yol” anlamına gelen Judo, on dokuzuncu yüzyılın sonlarından itibaren ortaya çıkmış modern bir dövüş sanatıdır. Sanat, Jigoro Kano tarafından kuruldu ve Tıpkı Tae kwon’un yaptığı gibi, bugün bir Olimpiyat spordur.

4.Jiu-Jitsu


 

Dünyadaki Karışık Dövüş Sanatlarından savaş uçaklarıyla tanınan Brezilyalı Jiu-Jitsu (Gracie Jiu-Jitsu olarak da bilinir) çekme ve yer dövüşme tekniklerine odaklanıyor. Japon Judosundan ödünç alınan sistem, 20. yüzyılın başlarında Gracie ailesi tarafından geliştirildi ve o zamandan hızla devam ediyor gidiyor.

5. Kung Fu

“Kung Fu” terimi, teknik olarak Çin dövüş sanatı ismini geçirtmektedir, “beceri ya da bir şeyler yapma yeteneği” anlamına gelmektedir. Daha doğru bir isim Çin dövüş sanatlarının modern adı olan “Wushu” olacaktır. Genel olaraktan öğrencilerin meditasyon sırasında konsatre olmalarına yardımcı olduğu inanılmaktadır. halen günüzde yüzlerce kung fu tarzı var bazıları; ünlü Shaolin, Wing Chun ve Tai Chi.

 

 

 

 

En iyi 5 Dövüş Sanatları

UFC , ABD’li karma dövüş sanatları organizatör şirketi. Dünyanın önde gelen birincil MMA promosyonudur ve sporda üst sıralarda yer alan dövüşçülere sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli UFC’de dünya çapında etkinlikler yapılmaktadır. Şirkette on ağırlık sınıfı bulunmakta ve Karma Dövüş Sanatları Birleşik Kuralları kullanılmaktadır. UFC’de 300’den fazla etkinlik yapılmıştır. UFC’nin genel müdürlüğünü Dana White yürütürken, onun kardeşleri Frank ve Lorenzo Fertitta UFC’nin kaynak şirketi olan Zuffa, LLC ‘yi yönetmektedir.

İlk Ultimate Fighting Championship etkinliği 12 Kasım 1993 tarihinde Denver, Colorado ‘daki McNichols Sports Arena ‘da yapıldı. İlk Ultimate Fighting Championship yarışmalarının amacı küçük kurallarla boks , Brezilya Jiujitsusu , sambo , güreş , Muay Thai , karate , judo ve diğer dövüş türleri arasında en etkili dövüş sanatını belirlemekti. Sonraki turnuvalarda dövüşçüler birden fazla dövüş türünü benimsemeye başladı ve şirket dolaylı yoldan bugünkü karma dövüş sanatları tarzına geçmiş oldu.

Avrupa, Avustralya, Orta Asya, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde yeni marketlerle televizyon anlaşmaları sağlanarak şirket büyüdü. Ana akım medyayla birlikte ününü artırdı. 2016 itibariyle seyirciler canlı UFC dövüşlerine erişim sağlayabilmekte ve ayda 7,99-9,99$ karşılığında UFC Fight Pass ‘e abone olarak dövüş Apple TV, iPhone, Android, Xbox, Roku ve Google Chromecast’ten dövüş tekrarlarını izleyebilmektedir. ABD, Brezilya, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve İtalya’da izle ve öde olarak sunulmaktadır. Ayrıca, UFC içerikleri ABD’de televizyonda Fox, Fox Sports 1 ve Fox Sports 2 kanallarında, Karayipler’de ESPN , Birleşik Krallık ve İrlanda’da BT Sport kanalları başta olmak üzere 150 ülkede ve 22 farklı dilde yayına sunulmaktadır.

Ayrıca UFC, rakip şirketlerin promosyonu olan Pride , World Extreme Cagefighting , Strikeforce ve EliteXC ‘yi satın almış ve bünyesine katmıştır.

en iyi dövüş sanatı hangisidir, dövüş sporları isimleri, en iyi dövüş sporu hangisi, dövüş sporları kursları, dövüş sanatları öğrenme, dövüş sanatları eğitimi, dövüş sanatı filmi, yakın dövüş eğitimi

En Iyi 5 Dövüş Sanatları Özet Bilgiler

  • dövüş sanatları daha fazlası. Категория.  Yok böyle bir dövüş sanatı kesinlikle izlenmeliiiii .!!!
  • Up next. Yok böyle bir dövüş sanatı kesinlikle izlenmeliiiii .!!!  #2 TÜRK DİZİLERİNDEN EN İYİ KAVGA SAHNELERİ Duration: 15:42.
  • En İyi 5 Dövüş Sanatları Filmi. Choose your time range using the slider. Start  Dövüş Sanatları Aksiyon Filmleri 2015 En İyi Ve Amerika’nın Kahramanları 2015.
  • En İyi 5 Dövüş Sanatları Filmi. Choose your time range using the slider. Start  En Popüler 8 Savunma Sanatı . 1:31 +.
  • İşte ünlü dövüş sanatları hakkında, okurken bile darmadağın edebilen çeşitli bilgiler!  Azerbaycan’ın En İyi Mizah Sayfalarından 2017 Model 15 Caps.
  • Dünyanın En Ölümcül 5 Dövüş Sporu. Dövüş sporlarının özü, savaş ve savunma tekniği içeriyor.  3. Brezilya Jiu Jitsu. Japon dövüş sanatı olan Judo kökenli bir spordur.
  • Sizin için bayanlara yönelik en iyi 5 dövüş sporu, savunma sanatını derledik.  Geldik bayanlar için en uygun savunma sanatı olan Wing Tsun’a (vingçun diye okunuyor).
  • Birçok farklı ülkeden farklı farklı teknik ve sanatlar . Hemen hepsi de rakibi daimi olarak etkisiz hale getirmeye yani öldürmeye yönelik.  Günün En İyi .
  • yapıyo ben bi kaç isim vercem onları arastırın SCOTT ADKİNS(BU ADAM DUNYANIN EN İYİ .  shaolin kung fu (kanıtlandı) bütün dövüş sanatlarının karışmış hali
  • Arkadaşlar en iyi dövüş sanatı diye bir şey yoktur.Mesela ben Taekwondo yapıyorum fakat Boks, KickBoks, KungFu vb sporlardan iyidir veya kötüdür diye yorum yapamam.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir