En İyi 10 Marka Otomobil Aküsü

Akü, yani tam adıyla akümülatör, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürüp depolayan ve ihtiyaç halinde elektrik enerjisine dönüştürerek aktaran makinedir. Akünün araçtaki görevi, marş motoru, doğru akım devrelerini, ateşleme ve ışık alıcılarının elektrik ihtiyacını karşılamaktır. Araç için bu kadar hayati öneme sahip olan aküler, sorunsuz çalışmalıdır. Özellikle yeni araçlar konfor ve kalite için yeni teknolojiler kullanmaktadır. Her yeni teknoloji araçta yeni bir elektrik ihtiyacı doğurmaktadır. Bunun için aracınızın ihtiyacı doğru ve kaliteli bir aküdür. Bizlerde sizler için araştırdık.

Yiğit, Bosch, İnci, Mutlu akü gibi markalar arasında en kaliteli akü markaları hangileridir? İşte karşınızda en iyi 10 marka otomobil aküsü önerilerimiz…

Energizer Akü


Yanlızca otomobiller için üretilen Alman markası Energizer Akü,Avrupanın en çok tercih edilen Akü markaları arasındadır. Pil üreticisi olan Energizer, akü konusunda da başarısı ile dikkat çekmektedir. İthal olması nedeniyle çok iyi bir servis ağına sahip olmaması bu markanın handikaplarındandır.

Delphi Akü


Türkiye montajını anlaşma gereği Yiğit akü’ye yaptıran Delphi, ithal mal olmasının verdiği dezavantajı bu sayede gidermiştir. Sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü ile dikkat çeken Delphi Akü, diğer markalara oranla düşük fiyatlara satışa dunulmaktadır.

Yalçın Akü


Yiğit ve Mutlu akü gibi ülkemizde üretilen akü markaları arasında sıkışıp kalsa da başarılı ve kaliteli üretimleri ile dikkat çeken Yalçın akü, çevreye olan duyarlılığı ve dayanıklılığı ile kullanıcılarından tam not alıyor. Yaygı servis ağı ile ülkemizde tercih edilen başarılı markalardan birtanesi.

Rally Akü


Her araca uygun geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Rally Akü, %10-15 CCA performansı daha fazla marş basma gücü ile dikkat çekiyor. Depolama sırasında daha az şarj kaybı ise diğer bir özelliği. Uygun fiyat aralığı müşteriler için tercih edilen bir marka olmasında bir avantaj sağlıyor.

Povver Akü


Povver Akü, Gümüş – Kalsiyum alaşımlı aküleri sayesinde geleneksel akülere oranla %20 daha uzun ömürlüdür. Soğuk hava ve iklim değişikliklerinde performans kaybı yaşamayan Povver Akü, başarılı çalışmaları ile her geçen gün kendisini yenilemektedir. Azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım çalışma prensipleri ile de çevreye duyarlı bir aküdür.

Varta Akü


Araç sahiplerinin pek üzerinde durmadığı Varta Akü, özellikle soğuk marş basma performansı ile dikkat çekiyor. Soğuk marş basma performansı diğer araçlara göre %110 daha başarılı olan Varta Akü, kalitesi ve her sınıf araca hitab eden özelliği ile ülkemizde her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Bosch Akü


Beyaz eşya da olduğu gibi Akü konusunda da iddialı olan Bosch, uzun ömürlülüğü ile dikkat çekiyor. İki yıllık garanti süresi içerisinde bire bir değişim seçeneği sunan Bosch Akü, dayanıklılığı ve kalitesi konusunda da iddiasını ortaya koyuyor. Başarılı servis ağı da markanın önemli avantajlarından bir tanesi.

İnci Akü


Tamamen yerli malı olan üç büyük akü markasından birtanesidir. Yurt içinde be yurt dışında olmak üzere 280 ana bayide satışı yapılmakta olan İnci Akü, kalitesi ve dayanıklığı ile müşterilerini memnun etmektedir. Ülkemizde üretilmesi nedeniyle de servis ağı geniş bir markadır. Farklı araçlara uyumlu olarak üretilen aküler yüksek performan disiplinine göre çalışır.

Mutlu Akü


Ülkemizde üretilen en başarı ve en çok tercih edilen akü markasıdır. Gümüş alaşımlı ve kalsiyum özellikleri ile, diğer markalara göre % 20 daha performanslı ve uzun ömürlüdür. Servis ağı en geniş Akü markası olan Mutlu Akü, güvenilirliği ile müşterilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Yiğit Akü


Türk malı olan yiğit akü başarılı performansı ve uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor. Kablosuz veri aktarımı ile haberleşen, akü ve aracın durumunu takip eden , araç şarj ve kullanım bilgilerini hafızasına kaydeden mikro çipli akıllı akü üreticisi olan yiğit akü, 72 ülkeye ürülerini pazarlamaktadır. Ülkemizde yaygın bir servis ağına sahip olan yiğit akü, patenti kendilerine ait olan, Led ışıkları ile sürücüyü uyaran Akü markasıdır.

Bu listede Dünyanın en büyük kamu ve özel işletmeleri konsolide gelirlerine göre sıralanmıştır. Liste 100 milyar ABD dolarını aşan yıllık geliri olan şirketler ile sınırlıdır.

Özel veya kamu şirketleri hakkında bilgilerin güncel durumu ve güvenilirliği sınırlıdır ve ülkeden ülkeye değişir, bu nedenle bu liste eksik olabilir. Bu listede gelirler ABD doları olarak gösterilmiştir. Dolar bazında gelirlerin değeri döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle kısa bir süre içinde önemli ölçüde değişebilir.

 • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.
 • Yiğit, Bosch, İnci, Mutlu akü gibi markalar arasında en kaliteli akü markaları hangileridir? İşte karşınızda en iyi 10 marka otomobil aküsü önerilerimiz… 10 Energizer Akü .
 • ve en iyi akü markası hangisidir? mutlu,delphi,inci en iyi diye bildiklerim,sizin tercihiniz hangisi? < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes 23 Aralık 2006; 10 :52:24 >.
 • Dünya en iyi kore markalar 55b24 12 v 45ah pil araba aküsü .  derin döngüsü ultra ışık sadece 3.5KGS li iyon kuru hücre 100ah 12 v dünya ile en iyi araba pil 50ah 10 A/h pil şarj.
 • XXL Yasaklı. mutlu akùden hiçbir menfaatim yok. başına böyle bi iş geldi diye türkiyenin en kaliteli ve en iyi   Hatta aracımdakinin markasını bile bilmiyorum.  1 / 10 .
 • Haftalık anketimizde sorulan " En iyi akü markası hangisi  2004 model Caddy'min orjinal aküsü VARTA, şimdi artık 2 3  Yani 10 yıl kullandım. Tekrar VARTA almak istiyorum.
 • Ancak insanlar, en iyi markanın hangisi olduğu ile  Kısacası doğrudan marka ve kalite ile alakalı bir durum.  Sonraki İçerikEn İyi Aile Otomobilleri Listesi.
 • Araba akü marka & fiyatları Yedek Parça kategorisinde!  Aracınızın aküsü bittiğinde otomobilinizi çalıştıramazsınız bu sebeple akünüzü ihmal etmemeniz önemlidir.
 • 2/ 10 /2014 tarihli fotoğraf 27939 kez görüntülenmiştir.  Ancak geçtiğimiz 20 yıl içinde üretilen en iyi 10 motorda ise herhangi bir elektrik müdahalesi yok.
 • Anasayfa » Otomobil Aküleri . Otomobil Aküleri . Alt Kategoriler.
 • Starter ürünler sanayide değil, otomobil , kamyon vb. araçlarda kullanılıyor.  682 ürün var. Markalar A Z.  Varta 12V 60Ah Oto Akü . 229,90 TL. % 10 . 5.

One Comment