En İlginç Zeka Testi…

Zeka testi çözmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Araştırmalara göre sonucu en doğru veren testi çözmeye hazır mısınız? İşte Beyin yakan mantık soruları..

Soru

Soru

SORU

SORU

SORU

SORU

SORU

SORU

SORU

SORU

SORU

10 DOĞRU

9 DOĞRU

8 DOĞRU

7 DOĞRU

6 DOĞRU

5 DOĞRU

4 DOĞRU

3 DOĞRU

2 DOĞRU

1 DOĞRU


Testimize katıldığınız için teşekkürler…

Zekâ katsayısı, zekâ bölümü veya İngilizce intelligence quotient ‘den IQ, zekâyı ölçme amaçlı birkaç farklı standartlaştırılmış testlerden çıkarılan değerdir. IQ deyimi Almanca Intelligenzquotient olarak Alman psikolog Wilhelm Stern tarafından 1912 yılında Alfred Binet ve Theodore Simon ‘un tasarladığı gibi zekayı değerlendirmek için ortaya koyduğu bir yöntemdir. IQ deyimi yaygın olsa da, Wenchsler Yetişkin Ölçüsü gibi modern IQ test değerlendirmeleri artık orta değeri 100 olan ve standart sapması 15 olan bir çan eğrisine göre öznenin konumlandırılmasına dayanır. Fakat bazı testlerde farklı standart sapma değerleri olabilir.

IQ sonuçları ölümlülük, hastalıklılık, ailevi sosyal konum ve önemli unvanlarla ve ailesel IQ ile ilişkilendirilmiştir. Veraseti neredeyse yüzyıldır araştırılsa da, kalıtsallık miktarı ve kalıtsallığının tartışma konusu olup olmasında anlaşmazlıklar vardır. IQ sonuçları, eğitimsel başarının kâhini veya özel ihtiyaç olarak nüfustaki IQ değerlerini ve bunlarla diğer değişkenlerin ilişkisini inceleyen toplum bilimcileri tarafından ve iş veriminin ve gelirin kâhini olarak kullanılır.

20. yüzyılın başlarına kadar birçok halkın zekâ katsayısı, Flynn etkisi adı verilen bir fenomenle her on yılda üç sayı artacak şekilde yükseliyor. Bu sonuçlardaki değişmelerin gerçek hayattaki zihinsel yetenekleri veya yalnız geçmiş ve şimdiki zamandaki testlerin metodolojik sorunlarını mı yansıtıp yansıtmadığı tartışmalıdır.

  • Dünyanın En İlginç Testi (çözen Haber Versin).
  • Eğlenceli testlerin bulunduğu test portalı.
  • Çok Zor Zeka Testi ? Zekanızı ölçün kesin sonuç verir.  Çok Zor Zeka Testi ? Soru 1 out of 5. Bir kişinin gideceği belirli bir mesafe var.
  • iLGiNÇ ZEKA TESTİ . Aşağıdaki soruları tam 1 dk. içinde yanıtlamaya çalış.  Oldukça ilginç bir zeka testi 1.
  • Zeka testi çözmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Araştırmalara göre sonucu en doğru veren testi çözmeye hazır mısınız?  Dünyanın En ilginç ve Egzotik Çiçek Türleri.
  • WISC R Zeka Testi .  Ilginç Psikolojik Testler . Bu yazıda sizlerin de katılabileceği 7 farklı ilginç psikoloji testini sizlerle paylaşacağım.
  • iLGiNÇ ZEKA TESTİ . Aşağıdaki soruları tam 1 dk. içinde yanıtlamaya çalış.  Oldukça ilginç bir zeka testi ) 1.

IQ Testi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir