En Etkileyici 10 Enstrümantal Fon Müziği

En etkileyici 10 enstrümental fon müziği, kitap okurken bile dinleyebileceğiniz muhteşem fon müzikleri ve en güzel fon müziklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Erik Satie – Gymnopedie No.1


Erik Satie; Fransız besteci ve piyanisttir. Piyano eserleri, tiyatro ve bale müzikleri bestelemiştir. Enstrümental fon müzikleri denilince ilk akla gelenlerden.

Erik Satie – Je te veux


Konservatuardan atılsa da harika bir müzisyen olan Erik Satie; piyanoyla yaptığı müzikleriyle sizlere her daim dinleyebileceğiniz ve dinlerken de rahatlatacak eşsiz enstrümental müzikler sunuyor.

The xx – Intro


2005 yılında Londra’da kurulan grup The xx; ilk albümleri olan xx ‘i 2009 yılında piyasaya sürdüler ve başarılarıyla kendilerinden söz ettirmeyi başardılar. The xx, indie bir müzik grubudur.

Frédéric Chopin – Prelude in E-Minor (op.28 no.4)


Yaşadığı devrin etkili isimlerinden biri olmayı başaran Frederic Chopin; Polonyalı bir piyanist ve bestecidir. Romantik bir sanatkar olarak bilinen Chopin yaptığı müziklerle hayranlarını etkisi altına almayı başaran sanatçılardan biridir.

Vivaldi – For Seasons


Antonio Vivaldi; barok tarzı müzik yapan İtalyan bir müzisyendir. Aynı zamanda kemancı ve rahip olan Vivaldi; beş yüzden fazla konçerto bestelemiştir ve konçertonun babası olarak anılır. En bilinen eseri, Dört Mevsim Konçertoları (The Four Seasons) adlı eseridir.

Bonobo – Black Sandsİngiliz DJ Bonobo tarafında bestelenen Black Sands; etkiyecici müziğiyle enstrümental müzik severlerin vazgeçilmezlerinden biri.

Ludovico Einaudi – Nuvole Bianche


İtalyan piyanist ve bestekar olan Ludovico Einaudi; kalplere dokunacak yapımlarıyla tanınıyor. Klasik müziğin ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden biri olarak bilinir.

Nihavend Saz Semaisi- Ömer Altuğ


Tamburi ve bestekar olan Ömer Altuğ; Sivas doğumlu efsane bir müzisyendir. Klasik Türk Müziği’nin, notaya dayanan kültürüne vakıf olan Ömer Altuğ; çok güzel enstrümental müzikler yapmaktadır.

Mark Eliyahu – Journey


İsrailli keman sanatçısı olan Mark Eliyahu; Journey isimli parçasıyla keman ve enstrümental müzik severleri etkileyen bir sanatsal yeteneğe sahiptir.

No Clear Mind – Static


Yunanistan’da kurulmuş deneysel bir rock grubu olan No Clear Mind;  Staic isimli parçasıyla her zaman dinlerken duygularınızı harekete geçirecek efsane bir müzik eseri ortaya çıkarmıştır.

En Etkileyici 10 Enstrümantal Fon Müziği

Karaoke / ˌ k ær i ˈ oʊ k i / or / ˌ k ær ə ˈ oʊ k i / Japanese: