En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları

En çok arıza yapan otomobil markaları… İngiltere’de bir derginin otomobil firmaları içinde bir araştırma yaparak, hangi markanın ne oranda arıza yaptığını belirlemiş. Bunu bağımsız ve güvenilir bir kuruluş yapmadığı sürece çok tartışılır bir konu olmaktan çıkmayacak açıkçası. Sonuçta listeyi hazırlayan bir dergi olunca reklam kokan hareketlerde kaçınılmaz olabilir.

İngiltere’de bir derginin otomobil firmaları içinde bir araştırma yaparak, hangi markanın ne oranda arıza yaptığını belirlemiş. Bunu bağımsız ve güvenilir bir kuruluş yapmadığı sürece çok tartışılır bir konu olmaktan çıkmayacak açıkçası. Sonuçta listeyi hazırlayan bir dergi olunca reklam kokan hareketlerde kaçınılmaz olabilir.

Oranlarına bakılmak üzere liste şu şekilde;

1. Mazda %17 2. Mercedes %25 3. Toyota %26 4. Honda %27 5. Mitsubishi %29 6. Volvo%30 7. Nissan %33 8. Fiat %34 9. Audi %35 10.Ford %36 11.BMW %37 12.Peugeot %37 13.Subaru %37 14.Hyundai %38 15.Rover %39 16.Volkswagen %40 17.Opel %43 18.Renault%48 19.Saab %48 20.Citroen %50 21.Land Rover %53 22.Alfa Romeo %54

Bu olayı biraz markalar gözünden inceleyecek olursak. Hiç bir markanın zaten kalitesinin, fiyatının, konforunun hepsinin bir arada mükemmel olması mümkün bir durum değildir. Burada markanın piyasada ki duruşu yada durmak istediği yer önemlidir. Arz – talep, Piyasa durumu – üretim mantalitesi konuları arasında bir balans olmak zorundadır. Yani bir firma hem orta sınıf tüketiciyi hedef alıp hemde çok kaliteli bir araba üretemez. Maliyetini satış rakamlarına yansıttığı anda hedeflediği kitleden uzaklaşır. Bir de hedeflenen kitle içindeki talep ne doğrultuda ve marka bunu talepler içinde hangisine ağırlık verecek o önemlidir.

Mesela liste de gördüğümüz ve genel olarak herkesin hem fikir olduğu Japon arabaları arıza yapmaz. Evet Japon markaları bu konuda başarılı ama neden? Bahsettiğimiz konu neydi hangi talebe ağırlık veriyor. Japon markaları genel olarak arıza yapmama konusunda ağırlıktalar ama buda onların konfor ve görsellik bakımından geride bırakıyor. Japon arabaları genel olarak sert kullanımı olan rahatlık bakımından düşük ama arıza yapmayan arabalardır.

Almanlar üzerinden gidecek olursak marka marka değişim vardır. Mercedes ve BMW bu konuda üst düzey çünkü hedefledikleri müşteri kitlesi üst sınıf. Kendi içlerinde de performans konforluk açısından yarış içerisindeler fakat Mercedes uzun ömür ve dayanıklılık bakımından  bir adım öndedir. Buda otomatikman satış fiyatlarına yansır. Kıyasladığınız zaman Mercedesi BMW’den daha pahalı bir araçtır. İşte buda tamamen firmanın satış ve üretim balansı arasında ki tercih sebebinden.

Bir aracı incelerken yapılması gereken şey. Öncelikle ben ne istiyorum. Konfor mu? Kalite mi? Sağlamlık mı? Bunu iyi belirlemek. Sonra fiyat aralığım nedir? Onu belirlemek. En son bu kriterler içinde kalan markaların fiyat- performans analizini iyi yapmak. Bu analiz şuan için elektronik malzemeler için sıklıkla uygulanıyor ve çokda başarılı bir analiz türü. Mesela örnek olarak Volkswagen ülkemiz açısından çok kaliteli ve konforlu binilebilir bir araç olarak isim edinmiş bir marka ama Volkswagen fiyat – performans testi yaptığınızda başarısının arabadan değil reklam kampanyalarından olduğunuz göstermektedir. Parasının arabası değil tabiri Volkswagen için geçerlidir ama tabi tercih meselesi…

Otomobil almak istiyorum, Ama en uygun zaman? Tıkla Öğren!

En Az Yakan Otomobiller

En Ucuz Dizel Otomobiller Hangileri?

En Yaygın Otomobil Arızaları Neler?

En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları

0 KM Otomobil alacaksanız bu araştırmaya mutlaka gözatın

 

  • En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları . Haber Alpay Sevim . 02/05/2016.  53 22.Alfa Romeo %54. Bu olayı biraz markalar gözünden inceleyecek olursak.
  • J.D. Power'ın araştırmasına göre, her 100 araçta hangi marka ne kadar problem yaşıyor? İşte en az sorun çıkaran markalar Fıat 161 adet problem.
  • _ En Çok Beğenilenler.  200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı.
  • Araştırma sonuçları diyor ki. En az arıza yapan otomobiller seçildi.  Mercedes'i sırasıyla Toyota, Honda ve Mitsubishi gibi Japon markaları izledi.
  • kötü tecrübeler yaşanmış markaları da olabildiğince kötülemek gibi bir alışkanlığımız.  ayrılarak kategorize edilmiş ve bu sayede en az arıza yapan otomobil markası bulunmuş.
  • sebebiyle aslında Renault, Hyundai vb markalardan daha maliyetli olması gerekirdi.
  • daha iyi bileceği üzere günümüzde en az arıza yapan araçların üretimleri genel olarak Alman yada Japon markaları .  en çok arıza yapan araçlar. en az arıza veren arabalar.
  • 20 Nisan 2013, 11:20 En Az Arıza Yapan Araba Markaları .  İtalyan Alfa Romeo markası ise 100 arabada 54 arıza oluşması sebebiyle listenin sonunda yer almış görünüyor.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir