En Az Yakan Otomobiller ve Araba Markaları

En Az Yakan Otomobiller

Hangi benzinli ya da dizel otomobil daha az yakıt harcıyor. Türkiye’de araç almadan önce en çok merak edilen konu, hangi araçların(otomobillerin) az yakıt harcadığı konusu oluyor. Hele ki İstanbul’da yaşıyorsanız en az yakıt harcayan ve en tasarruflu aracı almak zorundasınız. Dünya’nın en pahalı araç yakıtları malesef Türkiye’de, bu da zaten durumu özetliyor. Bizde sizler için bir araştırma yaptık ve hangi marka araçların hangi modelleri en az yakıt ile uzun yollar gidiyor ve hangisi daha tararruflu. Ford, Peugeot, Citroen, Toyota, Renault, Fiat, Honda ve birçok marka bu listeye girmeyi başardı. İşte detaylar..

CITROEN C1


CITROEN C1 1.0 Küçük sınıfta 4.1 lt/100 km yakıt tüketimiyle en cimri otomobil.

PEUGEOT 107


PEUGEOT 107 1.4 HDI Peugeot 107, kardeşleri Citroen C1 ve (Türkiye’de satılmayan) Toyota Aygo gibi ortalama 4.1 lt/100 km yakıt tüketimine sahip.

NISSAN MICRA


NISSAN MICRA 1.2 Makyajlı Micra 1.2, 5.9 lt/100km’lik ortalama yakıt tüketimiyle küçük sınıfın en cimri benzinli manueli.

TOYOTA YARIS


TOYOTA YARIS 1.0 M/M Toyota’nın M/M şanzımanla satılan 1.0 lt’lik benzinli Yaris modeli ortalama 4.5 lt/100 km yakıt tüketir.

FORD FIESTA


FORD FIESTA 1.4 TDCI Türkiye’nin en çok satılan dizel motorlu küçük sınıf HB’i olan Fiesta TDCi 1.4, 4.3 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketiyor.

MITSUBISHI COLT


MITSUBISHI COLT DI-D Otomatik şanzımanlı ve dizel motorlu küçükler arasındaki liderlik 5.8 lt/100 km’lik değeriyle Mitsubishi Colt 1.5 DI-D Allshift’in.

RENAULT SYMBOL


RENAULT SYMBOL 1.5 DCI Sedan otomobil pazarının lider aracı olarak öne çıkan Symbol, 1.5 lt 80 HP’lik dCi motoruyla ortalama 4.6 lt/100 km’lik yakıt tüketimine sahip.

FIAT ALBEA


FIAT ALBEA SOLE 1.3 MULTIJET Sedan otomobil pazarının bir diğer çok satanı olan Albea 1.3 Multijet, 70 HP’lik motoru için 4.7 lt/100 kmdizel yakıta ihtiyaç duyuyor.

SKODA FABIA


SKODA FABIA SEDAN 1.2 Küçük sınıf sedan modeller arasında 1.2 lt’lik benzinli motora sahip.

MITSUBISHI LANCER


MITSUBISHI LANCER INFORM 1.5 Türkiye’nin en yeni kompakt sedanlarından Mitsubishi Lancer’ın manuel şanzımanlı modeli ortalama 6.4lt/100 km yakıt tüketir.

HONDA CIVIC


HONDA CIVIC HYBRID Türkiye’de satılan tek hibrid otomobil olan Civic Hybrid, 1.4 lt’lik motoruyla 4.6 lt/100 km ortalama yakıt tüketerek dizel otomobiller kadar az yakılabileceği gösteriyor.

FORD FOCUS


FORD FOCUS TREND TDCI Dizel otomobil pazarında düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan Focus Sedan TDCi, 4.5 lt/100 km ortalama tüketimiyle bu sınıfta liderliğini koruyor.

RENAULT MEGANE


RENAULT MEGANE II SEDAN 1.5 DCI BVA Hem otomatik şanzımanlı hem de dizel motora sahip Renault Megane II Sedan 1.5 dCi BVA, 100 HP’lik motoruyla ortalama 5.8 lt/100 km tüketir.

OPEL ASTRA


OPEL ASTRA HB 1.4 Opel Astra HB 1.4, tek donanım seçeneğiyle ve ortalama 6.1 lt/100 km yakıt tüketimiyle sınıfının en cimri otomobili.

VW GOLF


VW GOLF 1.4 TSI DSG VW’nin küçük hacimden büyük güç üretmek amacıyla geliştirdiği TSI motor serisine sahip Golf, 122 HP’lik gücü ve DSG şanzımanıyla ortalama 5.9 lt/100 km tüketir.

En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası

En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası

En Az Yakan Otomobiller ve Araba Markaları

En Az Yakan Otomobiller Ve Araba Markaları Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Otomobil En Az Yakan Otomobiller ve Araba Markaları .  1. En Az Yakan Otomobiller . Hangi benzinli ya da dizel otomobil daha az yakıt harcıyor.
  • Yakıt tüketimi en az olan ve en düşük yakıt tüketimi oranlarına sahip olan otomobil marka ve.
  • Not : Bu liste sanayi bakanlığının verilerinden alınmıştır. Herhangi bir markanın yada modelin temsilcisi, yanlısı, taraftarı değiliz.  En Az Yakan Benzinli Arabalar 2015.
  • Türkiye yollarında olan otomobilleri yakıt ekonomisine göre değerlendirdik.  BMW 118i 1.5 lt 100/4,8. En az yakan benzinli otomobiller listesinde lüks bir marka da göze çarpıyor.
  • En az yakan arabalar , Araçların yakıt tüketimi bilgileri, Otomobillerin teknik özellikleri, Yakıt hesaplama ve En güncel otomobil haberleri.  En Az Yakanlar. MARKA SEÇİN.
  • En Az Yakan Dizel Arabalar sizler için Araç Metre’de listeleniyor.  Dizel otomobiller arasında da diğer dizel otomobillere göre daha az yakan modeller bulunmaktadır.
  • yormayacak , yakıt cimrisi , ekonomik ve en popüler otomobillerin yakıt tüketimleri.  M4. 528.339 528.339. MARKALAR .  En Az Yakan Arabalar . Sıfır araba ara. Anasayfa.
  • 2016 Model En Az Yakan Arabalar . 2016 Model araçlar arasında yapılan incelememizde şehir içinde en az yakan otomobil markalarını sizler için derledik.
  • İşte En Az Yakıt Harcayan Otomobillerin Marka ve Modelleri, Yakıt Tüketimi, Vites Tipi.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir