En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası

En az yakan ve en ekonomik yakıtlı 10 araba markasını ve modelini sizlerle paylaşıyoruz. Hangi araba markası az yakar, en az yakan benzinli ve dizel otomobiller hangisi diye düşünüyor ve araba alırken nelere dikkat etmeliyim diye merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. İşte en az yakan otomobiller, markaları, modelleri ve özellikleri…

PEUGEOT 208 5K 1.0l [ Ortalama 4,3 Lt ]

Peugeot 208 5k en az yakan benzinli araçların başında gelir. Aracım ufak olsun ve park etmesi kolay olsun diyorsanız sizin için ideal olan bu model; teknik olarak 14 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor.

PEUGEOT 2008 1.2L e-VTi 82hp ETG5 Stop&Start [ Ortalama 4,4 Lt ]


En az yakan benzinli otomobillerden biri olan Peugeot 2008; trafik sıkıştığında kendini otomatik olarak kapatarak, şehir içi yakıt tüketimini büyük oranda düşürüyor.

Skoda Citigo 1.0 MPI 60 PS [ Ortalama 4.5 lt ]

null
Az yakan benzinli bir otomobil isteyenler için Skoda Citigo farklı bir seçenek olabilir. Tam bir şehir arabası olan Citigo sizler için ideal bir seçim olacaktır.

FORD Fiesta 1.0i 100PS Manuel [ Ortalama 4.5 lt ]


Ford Fiesta hem şık görünümüyle hem de yakıt tüketimiyle sizlere konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor.

Nissan NOTE 1.2 M/T [ Ortalama 4.7 lt ]


Nissan’ın şehir içi için ideal olarak tasarladığı bu araç 13,7 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor ve ayrıca yakıt tüketimi de çok az.

Citroen C3 1.4 e-Hdi Confort BMP [ Ortalama 3.4 lt ]


Citroen c3; en az yakan dizel arabalardan biri. Çekirdek aileler için veya tek başına yaşayanlar için ideal bir tasarıma sahip.

Yeni Civic Hatchback 1,6L i-DTEC Comfort [ Ortalama 3.6 Lt ]


Yeni Civiv Hatchback en az yakan dizel arabalar arasına girmeyi başardı. 10,5 saniyede 100 km hızına ulaşabilen bu araç gayet hızlı.

Peugeot 308 1.6 Hdi 92hp Manuel [ Ortalama 3,7 lt ]


Peugeot en az yakan benzinli araç ürettiği gibi aynı zamanda Peugeot 308 ile en az yakan dizel araçları da üretmeyi başarıyor.

Nissan QASHQAI 1.5 DCI M/T [ Ortalama 3,8 lt ]


Nissan Oashqai az yakıt tüketimi ve tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca araçta hız sabitleyici ve yol bilgisayarı standart olarak yer alıyor.

Audi A3 Sedan 1.6 TDI 110 HP S tronic [ Ortalama 3,9 lt ]


Audi A3 dizel araçlarda benzinli araçlarında olduğu gibi yakıt tasarrufu imkanıyla karşımız  çıkıyor. Az yakıt tüketimiyle kendi sınıfının lideri denebilir.

 

 

 

 

En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası

Nikola Tesla – 7 Ocak 1943, New York , Sırp kökenli Amerikalı mucit , fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla ‘kökünden’ değiştirebilecek birçok ‘kullanılan ve kullanılmayan’ deneye / buluşa da imza atmıştır. Özellikle ‘elektriğin kablosuz taşınabilmesi’ gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Thomas Edison ile arasında amansız bir bilimsel mücadele geçmiştir. Elektrik üzerine yaptığı sayısız deneyler ve buluşlar vardır. 7 Ocak 1943 itibarıyla, yirmi altı ülkede kendisine ait üç yüze yakın patenti bulunmaktaydı. New York ‘da ve çoğu eyalette 10 Temmuz, Tesla Günü olarak kutlanır. Manhattan ‘da 40.Sokak ve 6.Cadde köşesine ismi verilmiştir. Time dergisi 1931 yılında, Tesla’nın doğumunun 75. yıldönümünde kapak resmi olarak onu seçmiştir.

Dünya, Nikola Tesla’nın dengi biri gelmesi için çok uzun bir süre beklemelidir.E.ARMSTRONG

Babası bir papaz olan Tesla’nın annesi okuyup yazamamasına karşın, halk arasında pratik ev gereçleri mucidi olarak bilinirdi. Nikola’ya göre annesi, yaratıcı dahi olmaya adaydı. Babası her zaman papaz olmasını istiyordu, Tesla ise mühendislik okumayı istiyordu. Tesla ölümcül bir hastalık sırasında, mühendislik okursam çok daha iyi olurum demiş, babası da onu kıramamıştır. Annesinin de desteğine sahip olan Tesla, fizik ve matematikte bilgisini arttırırken Graz ‘daki Politeknik okuluna girdi ve Prag Üniversitesi ‘nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce , Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi.

Nikola ailedeki beş çocuktan biriydi. İlk soyadı Draganic olup daha sonra reşit olunca bu soyadını kullanmak istemediği için mahkemeye başvurup Tesla olarak değiştirmiştir. Bir büyük erkek kardeşi vardı ve adı Dane idi. Ağabeyi, Nikola 5 yaşındayken ölmüştür.Öldüğü sırada Dane, henüz 12 yaşındadır. Ağabeyi Dane ata binme kazası yüzünden öldü. Bazı kaynaklar da ağabeyi ata bindiği sırada Tesla’nın atı korkutmasından dolayı kazaya neden olduğu söylenir.

Ağabeyini henüz çocukken kaybettiği için Tesla’da birçok takıntı oluşmuş ve şizofreniye yakın belirtiler göstermiştir.

Milka, Angelina ve Marica isminde üç kız kardeşi vardı. Ailesi 1862 yılında Gospić ‘e göç etti. Tesla okula Karlovac ‘ta gitti. Tesla Avusturya Graz Politeknik’e 1875 yılında başladı burada elektrik üzerine olan bilgisini arttırdı. Ancak kişisel takıntıları ve asosyalliği nedeniyle üçüncü sınıfın ilk döneminden itibaren okulu bıraktı. Kimi çevreler okulu bitirdiğini söylese de üniversite Tesla’nın mezun olmadığını ve okula 1878’in ilk döneminden sonra devam etmediğini bildirmiştir. Ailesiyle ilişkisini keserek bir oto mühendislik firmasında çalışmaya başlayan Tesla bu dönem oldukça ağır bir depresyon dönemi geçirdi.

Daha sonra babasının isteği üzerine Prag ‘ta Charles Ferdinand Üniversitesi’ne başladı. Burada bir yaz dönemi öğretimine devam etti ve babasının ölümü üzerine okulu bıraktı. Sonra Paris ‘te bir telefon şirketinde çalışmaya başladı. Burada doğru akım motorları ve dinamolar konusunda geniş ve önemli tecrübeler edindi. Oradayken çalıştığı döner makinelerini korumak için regüle edici kontrol cihazları icat etti.

En Az Yakan Ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Ekonomi En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası .   Az yakan benzinli bir otomobil isteyenler için Skoda Citigo farklı bir seçenek olabilir.
  • Ana Sayfa Otomobil En Az Yakan Otomobiller ve Araba Markaları .  Hele ki İstanbul’da yaşıyorsanız en az yakıt harcayan ve en tasarruflu aracı almak zorundasınız.
  • liderliğini koruyor ve en az yakan arabalar listesinde ilk 10 arasına girmeyi başarıyor.  Az yaksın diye dandik marka arabalar alınıyor. Linea ,clio vs arabalardan uzak durun.
  • Bütçenize uygun en az yakan dizel otomobiller.Yeni bir araba almayı düşünüyor fakat karar veremiyorsanız bu makaleyi sizler için hazırladık.
  • İşte En Az Yakıt Harcayan Otomobillerin Marka ve Modelleri, Yakıt Tüketimi, Vites Tipi.  En az yakan ve çekişide bir okadar iyi bir araç olduğu ortada.
  • 2014 Dünyanın En Az Yakan Benzinli Arabası (Otomobili) Otomobil / 21 Nisan 2014.  En Az Yakan ve En Ekonomik Yakıtlı 10 Araba Markası .
  • “Yakıt tüketiminde en iyi ilk 10 otomobil listesi” hazırladı.  107 B sınıfında çevreye en az karbon salan otomobil oldu.  En az yakan dizel sıralamasında ise Peuget 107 1.
  • Araçlar arasından size en uygun olanına karar verebilmeniz için araba fiyatlarına ve diğer özelliklerine göz atabilirsiniz.  Enler. En Az Yakan . En Ucuz.  MARKA .
  • daha ekonomik yoksa dizel orjinal araçlar mı daha ekonomik bunları iyice kıyaslamak lazım.  Ortanın üstü En az yakan tutumlu otomobiller.  Mar 16, 2013 at 10 :46.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir