Emlak Vergisinin İlk Taksidini ödemeyi Unutmayın!

Emlak vergisi taksitleri ne zaman ödenecek? Özellikle mülk sahiplerinin cevabını merak ettiği bu sorunun cevabı haberimizde. İşte ayrıntılar;

Emlak vergisi birinci taksit ödemeleri 1 Mart’tan itibaren başladı. Mart ayının gelişiyle birlikte Emlak Vergisi ödemeleri de başladı. 1 Mart 2016 itibari ile başlayan Emlak Vergisi birinci taksit ödemesi 31 Mayıs’a kadar devam edecek. Ödemeyi mülk sahipleri yapıyor.

Emlak vergisinin ödemeleri artık internet üzerinden de yapılabiliyor. İnternetin yanı sıra bulunduğunuz belediyelere de ödeme yapabilirsiniz. Zamanında ödenmeyen emlak vergisine aylık gecikme faizi işletiliyor.

Emlak vergisi ikinci taksit ödemesi ne zaman?

2016 emlak vergisinin ikinci taksit ödemesi ise Kasım ayında başlayacak.

Emlak vergisini kimler ödüyor?

Emlak Vergisi 1986 senesinde beri belediyeler tarafından alınıyor. Mülk sahibi olanlar ödüyor. Kiracıların mükellif olmadığı Emlak Vergisi’nin hesaplaması ise şu şekilde; 2015 yılında 400 TL’lik ödeme yapan kişi 2016 senesinde 411,16 TL’lik ödeme yapıyor. Geçen sene ev sahibi olanlar vergilerinin ilk taksitini bu yıl ödeyecek. Fakat bu sene yani 2016’da emlak sahibi olanlar ilk taksitlerini önümüzdeki sene 2017 Mart aynda ödeyecek.

 

  • Ana Sayfa Yasam Emlak Vergisinin İlk Taksidini Ödemeyi Unutmayın !  1 Mart 2016 itibari ile başlayan Emlak Vergisi ilk taksit ödemesi 31 Mayıs’ta son buluyor.
  • Ana Sayfa Yasam Emlak Vergisinin İlk Taksidini ödemeyi Unutmayın !  İşte ayrıntılar; Emlak vergisi birinci taksit ödemeleri 1 Mart’tan itibaren başladı.
  • Geçtiğimiz yıl ve öncesinde emlak sahibi olanlar bu yıl emlak vergisi ödeyecek , 2016 yılı içinde emlak sahibi olanlar ise emlak vergilerini 2017 yılında ödemeye başlayacak.
  • Emlak vergisi için ilk taksit Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor .   Emlak vergisini zamanında ödemeyenler için, her ay tespit edilen oranda gecikme cezası isteniyor.
  • Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi ’nin (iş yerleri ve kuyu suyu kullanan meskenler için) ilk taksitini ödeme süresi 31 Mayıs’ta sona eriyor.
  • Emlak vergisi 2.taksidinizi ödemeyi unutmayın .. İlki mayıs ayında ödenen emlak vergisinin ikinci ve son taksidinde son gün 30 kasım pazartesi..
  • Girne Belediyesi, 2016 yılına ilişkin Emlak Vergilerinin ilk taksitinin Nisan ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı.
  • emlak vergisinin taksitli ödenmesi . Emlak vergisi taksitle ödenir mi?  Vergi için ödenecek bedel, taşınmaz malın Türkiye'nin ilk ve Tek Emlak Haberleri Sitesi.
  • Emlak vergisinin ödemesi . Emlak Vergisi Kanunu'nun " Ödeme süresi" başlıklı 30.
  • Bu vergi Emlak Vergisi 'nin taksit dönemlerinde ödeniyor . Ödemeler doğrudan belediyeye veya vergi daireleri ve anlaşmalı bankalar vasıtasıyla yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir