Emeklilere Promosyon Müjdesi!

Çalışma Bakanlığı, bankalar ile özel olarak görüşmeler yaptı. Görüşmelerin içeriğinde emekli aylıklarına yapılacak zamlardan, işlem ücretine kadar bir çok konu bulunuyor. 1 ile 3 yıl içerisinde verilmesi tahmin edilen promosyonlar ile ilgili emeklilere verilecek müjde için kesin açıklama çok yakında.

Çalışma Bakanlığı bankalarla yaptığı pazarlıklarda, bankaların emekliye verilecek olan miktarın 600 liranın üzerine çıkmasını istiyor. Bu görüşmelerde ortaya çıkacak ve Anlaşılan tutar taban olacak. Bu tutar hususunda emeklilere daha altında promosyon ödenemeyecek. Bankalar arası rekabetle promosyon daha da yükselecek.

11 milyona yakın emekliyi ilgilendiren ve verilecek promosyon yarışına özel bankaların katılımı da dikkatlerden kaçmadı. Emeklileri çeyrek altından başlayarak 300 lira nakit paraya kadar birçok hediye veren özel bankalar şimdi promosyon görüşmelerinin akabinde öne çıkmak istemesi rekabeti iyice kızıştırdı. Yapılan pazarlıklar neticesinde burakamın 600 liranın üstüne çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda en iyi rakamı veren banka emeklilerin tercihi olacak. Verilecek olan promosyon ödemelerinin belli bir dönem için yapılması tahmin ediliyor. Anlaşma yapılırken 1 ile 3 yıl arasında değişen zamanlar tespit edilecek. Bu zamana göre belirlenen promosyon miktarı emeklilere nakden ve peşin olarak bir verilecek ve emekliler zaman bitene kadar başka bankaya da gidemeyecek.

Çalışma Bakanlığın 600 liralık taban fiyatının üstüne büyük bir rekabet yaşanması öngörülüyor. Bazı bankalar açıklayacağı rakamın yanında sürprizler de yapacak. Bunların arasında düşük faiz, işlemlerden ücret almama kredi kartına puan yükleme gibi ek avantajlar da bulunuyor.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir