‘Elleri Cebinde’ Saygısızlık Yapan Alman Gazeteci Konuştu!

Türkiye günlerdir A Haber’in Alman ZDF kanalının önünden yaptığı yayını konuşuyor. Alman gazeteci Muhabir Mevlüt Yüksel’in geldiğini görmesine rağmen ‘Ellerini cebinden’ çıkarmayıp saygı duruşuna geçmeyince acar muhabirden tepki çekmişti! Elleri cebinde olan Alman gazeteci de konuştu. Ve olayla ilgili şok açıklamalar yaptı. İşte detaylar;

Elleri cebinde olan ve Mevlüt Yüksel’e saygısızlık yapan Alman gazeteci sonunda konuştu.

Alman gazeteci: Bizimle konuşmadı bile

A Haber’de yayınlanan Yaz Boz programının muhabiri Mevlüt Yüksel, Alman ZDF’nin önünde kanalın yöneticileri olduğunu iddia ettiği kişilerin yanında kendince bazı cümleler kurarak Almanların basın özgürlüğüne değer vermediğini anlatmıştı.

Yüksel’in, ZDF’nin yöneticisi dediği Alexander Stock ise konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. BirGün’den Burak Abatay’a konuşan ZDF’nin iletişim departmanı sorumlusu Alexander Stock, “Gazeteciler haber yapmada, tartışmada ve iddia etmekte bağımsız ve özgürlerdir” diyerek her koşulda basın özgürlüğünü savundu.

Olayın detaylarını anlatan Stock, Mevlüt Yüksel’in yaşananlar Mevlüt Yüksel’in anlattığı şeklinde olmadığını söyledi. Stock, Yüksel ile alakalı “Bizimle konuşmadı dahi. Hiçbir şekilde bir görüşme için bize bir soru sormadı. Tercüman vasıtasıyla kendisine görüşmenin bir izne tabii olacağı söylenildi. Ama buna rağmen bir talepte bulunulmadı” dedi.

Stock’la beraber Mevlüt Yüksel’in baskısına mağruz kalan diğer kişininse Yüksel ile görüşülmek üzere getirilen tercüman olduğu öğrenildi.

Ne olmuştu?

Almanya’nın ikinci devlet televizyon kanalı ZDF’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili hazırladığı video ve ardından da komedyen Jan Böhmermann’ın ağır ifadeler içeren şiiri sonrasında A Haber televizyonu ZDF kanalı önünden haber yapmıştı.

A Haber’den Mevlüt Yüksel, araştırmacı gazetecilik!!! gereği ZDF kanalını ziyaret etti. İçeri alınmayan Yüksel, haberini kapının önünde yaptı. Yüksel’in kullandığı cümleler ve kanal yetkilileri hakkında söyledikleri ise sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

“Elleri Cebinde”

A Haber’de yayınlanan görüntüye göre, Mevlüt Yüksel, ZDF binasının önünde ayakta duran ve birbiriyle konuşan 2 kişiyi göstererek, “Bakın Cumhurbaşkanı ve Türk halkına küfreden ZDF kanalının yetkilileri, bakın nasıl kaba bir şekilde duruyorlar ve burada bizim bulunmamızdan rahatsız oluyorlar. O kadar rahatsız oldular ki bizim gelmemizden. Misafiri karşısında elleri cebinde ve hakaret eder şekilde konuşuyor. Adeta sinirden titriyor, görüyorsunuz Almanya’daki basın özgürlüğünün geldiği noktayı. Kameraman arkadaşım gösteriyor” dedi… Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başladı. Ve son 24 saatte hakkında en çok konuşulan konu oldu.

  • Elleri cebinde olan Alman gazeteci de konuştu . Ve olayla ilgili şok açıklamalar yaptı .  cebinde olan ve Mevlüt Yüksel’e saygısızlık yapan Alman gazeteci sonunda konuştu .
  • elleri cebinde saygısızlık yaptığı söylenen Alman gazeteci BirGün'e konuştu .  ZDF binasının önünde yaptığı video haber sosyal medyada da alay konusu oldu.
  • A Haber'in ZDF kanalı önündeki haberinde elleri cebinde saygısızlık yaptığı söylenen Alman gazeteci konuştu .
  • haberinde elleri cebinde saygısızlık yaptığı söylenen Alman gazeteci BirGün'e konuştu .  ve "gördüğünüz gibi elleri cebinde " şeklinde eleştirdiği gazeteci konuştu .
  • haberinde elleri cebinde saygısızlık yaptığı söylenen Alman gazeteci BirGün'e konuştu .  şiiri sonrasında A Haber televizyonu ZDF kanalı önünden haber yapmıştı .
  • cebinde ’ durarak kendisine saygısızlık ettiğiniileri süren Yüksel,“Bakın görüyorsunuz, elleri cebinde .
  • Samanyolu Haber /Gündem / A Haber'in ' Elleri cebinde ' dediği Alman gazeteci konuştu /13 Nisan 2016 14:48.
  • Alman ZDF kanalı önünde "gördüğünüz gibi elleri cebinde " şeklinde eleştirdiği gazeteci konuştu .  şiiri sonrasında A Haber televizyonu ZDF kanalı önünden haber yapmıştı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir