Ekran kartına nasıl bakılır?

PC’nizin ekran kartına ait bilgileri görmek ona göre driver kurmak için RAM, marka veya teknik özelliklerini görmek için aşağıdaki işlemleri yaparak soruna çözüm bulabilirsiniz. Windows 10 ya da 7/8’de denetim masasından nelere bakabileceğinize göz atalım.

1- Başlat > Denetim Masası > Görüntü sekmesine gelin

2- Sol Menüden “Görüntü Ayarlarını Değiştir” butonuna tıklayın.

3- Sağ alt alandan “Gelişmiş ayarlar” butonuna tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki resim çıkacak

denetim-masasi-ekran-karti-ayarlari-553x600

Bu alandan ekran kartınızın bağdaştırıcı özellikleri, driver, monitör ayarları ve renk yönetimi gibi birçok işlemi önizleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Ekran kartına nasıl bakılır?

Ekran kartı, bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan birimidir. Ekran kartları harici ISA , VLB , PCI , AGP veya PCI-Express veriyollarını kullanan PC kartları olarak veya anakart üzerinde chipset içerisinde yerleşik olarak bulunmaktadır.

Günümüzde ekran kartları için Gpu üreten iki büyük firma bulunmaktadır. Nvidia ve AMD aralarındaki sürekli rekabetten dolayı her geçen gün Gpu mimarilerini güçlendirmekte ve kapasitelerini arttırmaktadır.

Ekran Kartına Nasıl Bakılır? Özet Bilgiler

  • ForumBu Bölümde Ara. ekran kartının kaç olduğuna nerden bakılır .  baktıktan sonra, buraya "Everest'ten baktım 7800GTX SLI imiş nasıl iyimi?" gibi bir soru cevap yazma.
  • arkadaşlar win7 de ekran kartına nasıl bakılır acaba söyler misiniz. saat 12:12 eklendi önceki mesaj saat 12:11 eklenmişti . özellik boyut vs.
  • Ancak Ekran kartına nasıl bakılır bilinmiyorsa, oyunlar için bilgisayarın özelliklerinin uygun olup olmadığını öğrenmekte sorun olacaktır.
  • alt kısımda gösterilen resimdeki gibi bir ekranın karşınıza gelmesi gerekli.  Etiketler: ekran kartı nerededir ekran kartı özellikleri ekran kartına nasıl bakılır .
  • Yazılımın sunduğu ekstra birçok özelliği de kullanabilirsiniz. Ayrıca ekran kartınızla alakalı merak ettiğiniz bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Ana Sayfa Teknoloji Ekran kartına nasıl bakılır ?  PC’nizin ekran kartına ait RAM, marka veya teknik özelliklerini görmek için aşağıdaki işlemleri yaparak soruna çözüm bulabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir