Ege’de Görülmesi Gereken Doğa Harikası 7 Muhteşem Köy

Ege bölgesinde gidilip görülmesi gereken doğa harikası 7 muhteşem köyü sizlerle paylaşıyoruz. Tatilde nereye gitsem diye düşünmek yerine bu mucize gibi tatil mekanlarını gezebilirsiniz hem doğa turizmi yapıp hem de deniz havasını tadabilirsiniz. İşte sizler için Ege bölgesinin en muhteşem köyleri…

Kaz Dağları’nın huzurlu komşusu: Adatepe


İlk yerleşiminin tarihi antik çağlara kadar uzanan tarihi köy Adatepe; Türkiye’nin oksijen oranı en fazla olan yerlerinden biri Kazdağları’nın komşusu. Efsane ve unutulmaz bir tatiliniz olsun istiyorsanız mutlaka bu köyü ziyaret etmelisiniz.

Adı gibi şirin: Şirince Kasabası


Kıyametin kopmayacağğı yer olarak ün kazanan Şirince Kasabası; Efes Antik Kenti yakınlarında bulunuyor. Adı üstünde şirin evleriyle sizlere göz ziyafeti sunacak bu kasaba kesinlikle tatil rotanızda olmalı.

Terk edilmiş bir hazine: Kayaköy


Osmanlı zamanında Rumların yaşadığı bir köy olarak bilinen Kayaköy; taş evleriyle ünlü. Köyde bulunan tarihi alanlar turistlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca pek çok dizi de bu köyü mekan olarak kullanıyor.

Bodrum’un en doğal yanı: Mazıköy


Tatil denince akla gelen ilk yerlerden Bodrum’un en güzel yerlerinden biri Mazıköy; mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz efsane bir yer.

Beyliklerin izinde: Birgi Köyü


İzmir Ödemiş’e bağlı Birgi köyü ; Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapmış tarihi bir köy. Birgi’de görülmesi gereken yerlerden biri 1312 yılında inşa edilerek günümüze dek ulaşan ve Ulu Camii adıyla da bilinen Aydınoğlu Mehmet Bey Camii. Ayrıca köyde tarihi evleri gezmeniz ve içine girmeniz de serbest.

Sakin ve yeşil: Akyaka Köyü


Muğla’nın Ula ilçesinde bulunan Akyaka köyü; Ege bölgesinde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Muğla’nın geleneksel evleri olarak bilinen iki katlı ve bacalı evlerinin olduğu Akyaka köyü turist yoğunluğuyla ilgi çekiyor. Ayrıca bu köye yakın pek çok tarihi kalıntıları da ziyaret edebilirsiniz.

Filmlerin başkahramanı: Bozüyük


Baba Ocağı, Güzel Köylü ve Dondurmam Gaymak gibi yapımlara ev sahipliği yapan Muğla’nın Bozüyük köyü; doğal güzellikleriyle turistleri cezbediyor. Köy meydanında bulunan 1000 yıllık çınar ağacı ise köy tarihinin ne kadar eskilere dayandığının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Ege’de Görülmesi Gereken Doğa Harikası 7 Muhteşem Köy

Ege’de Görülmesi Gereken Doğa Harikası 7 Muhteşem Köy Özet Bilgiler

  • Ege bölgesinde gidilip görülmesi gereken doğa harikası 7 muhteşem köyü sizlerle  İzmir Ödemiş’e bağlı Birgi köyü ; Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapmış tarihi bir köy .
  • İşte Ege ’nin en sakin 15 köy rotası…  Otelin içi adeta bir doğa harikası …  8 Kıyametin Uğramayacağı Bir Köy : Şirince.
  • Uçak Bileti. Blog. Türkiye’nin 7 Bölgesi 7 Farklı Yerinde Doğa Harikaları .  şehrinde bulunan Pamukkale de ege bölgesinde görülmesi gereken doğa harikalarındandır.
  • yamacında, zeytinlikler arasında şirin bir köy Adatepe.  arka tarafında, el değmemiş bir doğa harikası Patricia.  Muhteşemdir Ege   Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Yer.
  • Eşsiz doğası ve huzura açılan kapısıyla Ege Bölgesi'nde gidilebilecek 20 muhteşem köyü sizler için yazdık. Şirince / Selçuk İzmir.
  • İşte 9 günlük bayram tatili için Türkiye'de görmeniz gereken birbirinden güzel 50 yer   Doğayla iç içe bir kasaba.  Şirince: Ege ' de bir Rum köyü .
  • İşte Ege ’nin en sakin 30 köy rotası…  Otelin içi adeta bir doğa harikası .  Köy dışında yer alan 'Türkmen Köyü Şelalesi' ise görülmesi gereken en önemli yerlerden biri.
  • 21 Aralık 2012’de bu sayede Dünya'ya kendini duyuran bir köy ve inanılmaz bir ziyaret akınına uğruyor.  Ege Denizi'ne kıyısı olup da sıradan bir yer olması zaten düşünülemez.
  • Köy dışında yeralan Türkmen Köyü Şelalesi ise görülmesi gereken en önemli yerlerden biri.  Ege bir harika gerçi canım Türkiyemin her yeri güzel ama ege bir başka torpilli yani.
  • Ege ’nin Ömür Uzatan Köyleri . 10. Adatepe, Çanakkale.  Dombarcık ve Elemeci koylarının tertemiz suları yüzmeyi sevenler için Kaynarpınar’da ilk uğranılması gereken yerlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir