Efsane Olmuş 10 Dizi Karakteri

Bağımlısı haline geldiğimiz diziler ve onların kahramanları.. Kimi zaman onlardan nefret ederiz, kimi zaman hayran kalırız. Bazense kendimize rol model ediniriz. Bizde sizler için bir araştırma yaptık, dizi tarihinin efsane olmuş karakterleri hangisi? Bizim önerilerimize sizlerde yorumlarınızla yardımcı olabilirsiniz…

Sawyer – Lost


Unutulmaz diziler arasında yerini alan Lost’un yakışıklı karakteri Sawyer bir kötü bir iyi hali ile efsaneleşen karakterler arasında. Bir uçağın adaya düşmesi ve o adada gerçekleşen sıradışı olayları anlatan dizide geniş bir oyuncu kadrosuna rağmen Sawyer, en sevilen ve unutulmayan karakter olarak sıyrılıyor.

Michael Scofield – Prison Break


İzleyenlerin nefesini kesen dizi Prison Break’in unutulmaz karakteri Michael Scofield, efsaneleşen dizi kahramanları arasında. Wentworth Miller’ın canlandırdığı Michael Scofield, idam edilecek abisini hapishaneden kaçırmak için suç işler ve aynı hapishaneye girer. İnşaat mühendisi olan Scofield, üstün zekası ve becerisi ile izleyenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Harold Finch – Person of Interest


Hala devam etmekte olan Person of Interest dizisinin ana karakteri Harold Finch şimdiden efsaneler arasına girmeyi başarmış durumda. Michael Emerson’un canlandırdığı Harold Finch, bilgisayar mühendisi ve iyi bir hackerdır. Ülkesi için yapay zekaya sahip bir bilgisayar programı üretir. Ülkeye gelebilecek tehtidleri önceden sezen makina ayrıca sıradan ölümleride önceden sezer. Fakat devletin sıradan olaylara harcayacak vakti yoktur. Ölümlere çare bulamayan Harold Finch vicdan azabı duyar ve kendi ekibini kurarak ölümleri engellemeye çalışır.

Walter Bishop – Fringe


Unutulmaz dizi Fringe’in sıradışı bilim adamı Walter Bishop, efsaneleşen karakterlerden birtanesi. John Noble’nin hayat verdiği Walter Bishop karakteri, diğer evreni görebilen makinayı icat etmiştir. Kaybettiği çocuğunun paralel evrendenki eşini getirmek için evrenler arasında delik açan Walter Bishop, iki evreni de tehlikeye atmıştır. Sıradışı bilim adamı verdiği hasarı telafi etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Walter White – Breaking Bad


Tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden birisi olan Breaking Bad’in unutulmaz karakteri Walter White, efsaneler arasına girmeyi başardı. Bryan cranston’un canlandırdığı Walter White, kimya öğretmeniyken kansere yakalanır ve öleceğini düşünür ölmeden önce ailesini rahat ettirecek parayı bulmak isteyen White, med adı verilen uyuşturucu maddeyi imal edip satarak gerekli parayı toplamayı hesaplar. Kimyagerliğin verdiği yetenekle dünyadaki en iyi uyuşturucu maddeyi üretir. Para ve güce Walter Whitenyenik düşer ve sınırlarını aşar. Ve kimya öğretmenliğinden dünyaca ünlü uyuşturucu baronluğuna yükselir. Fakat hayatındaki herşeyi mahvetmiştir…

Ramiz Dayı – Ezel


Türk televizyon tarihinin en iyi dizileri arasında gösterilen Ezel’in Ramiz Dayı’sı ünlü kabadayı rolüyle efsane olmuştur. Usta oyuncu Tuncay Kurtiz’in canlandırdığı Ramiz Dayı dizide kestiği raconlar ve anlattığı hikayeler ile unutulmazlar arasına giren bir karakter olmuştur.

Mcgyver – Mcgyver


Bir neslin unutamadığı dizi ve karakter Mcgyver. Bir ipten neredeyse bir silah yapabilecek yeteneğe sahip olan Mcgyver, İsviçre çakısının ne kadar önemli bir alet olduğunuda bizlere öğretmiştir.

Cemil – Bizimkiler


Türk dizi tarihinin miladı sayılan Bizimkiler dizisinin unutulmaz karakteri Cemil. “Koş sevim kavga var!” “Benim adım Cemil” replikleri ile gönüllere taht kuran Cemil karakteri efsaneler arasında yerini aldı.

Spartacus – Spartacus


Roma döneminde köle isyanının anlatıldığı Spartacus dizisinin ana karakteri Spartacus seyircilerin unutamadığı karakterlerden. Dizinin birinci sezonunda Spartacus’ü canlandıran Vashti Whitfield’in kansere yakalanması ve yaşamını yitirmesi bu karakterin efsaneleşmesinde rolü olan trajik bir olay olarak hafızalardan silinmedi.

Burhan Altıntop – Avrupa Yakası


Komedi dalındaki ülkemizdeki en iyi dizilerden bir tanesi olan Avrupa Yakası’nın unutulmaz karakteri Burhan Altıntop… Kendine özgü espirileri ve farklı tarzıyla izleyenleri kahkahaya boğmuştu. Uzun yıllar önce yayınlanmasına rağmen hala hafızalardan silinmeyen Altıntop, efsaneleşenler arasına girmeyi başardı.

Eğer sizinde efsaneleşen kahramanınız varsa bizimle paylaşmayı unutmayın…

Tags:,