Eczacılar Panik Butonu İstiyor!

Eczacılar artık yeter dedi. Panik butonu talebinde bulundu. İstanbul Sultangazi’de yüzleri maskeli üç kişi nöbetçi eczaneyi bastı. Soyguncular, kasadan 2 bin 500 TL’yi alarak kaçtı. Soyguncuların pompalı tüfekle eczaneyi basması, Türk Eczacıları Birliği’ni harekete geçirdi.

İstanbul’da son bir haftada ikinci kez eczane soygunu yaşandı. Özellikle nöbetçi eczanelerde çalışanlar tedirgin.

Türkiye Eczaneler Birliği, bu soygunların önlenmesi için tedbirler alınmasını istiyor. Birlik başkanı Erdoğan Çolak yaptığı açıklamada, “yetkililerle defalarca görüştük ama hala adım atılmadı. Ve hala böyle üzücü haberler alıyoruz. Olay gerçekleştikten sonra, suçluların cezalandırılmasından bıktık artık”. dedi ve ekledi. “Eczanelere bir an önce acil butonu koyulmalı”

Çolak; “Yine İstanbul’da eczanesinde nöbet tutan bir meslektaşımız ve çalışanları pompalı tüfekle saldırıya uğramış, kasaları boşaltılmıştır. Acil hizmet veren eczacıların hiçbir can güvenliği olmadan verdikleri özverili hizmetin artık görünmesini talep ediyoruz.” dedi.

Öncelikli olarak, acil butonu istediklerini söyleyen Çolak, polislerin nöbetçi eczanelere yapılacak devriye ziyaretlerini sıklaştırılması gerektiğini söyledi. Türkiye Eczaneler Birliği Başkanı; “Sağlık çalışanları tarafından yapılan şikayetlerin ya da tehdit bildirimlerinin kolluk ve diğer makamlar tarafından öncelikli olarak ele alınması gerekiyor. Sağlık çalışanlarına şiddete karşı caydırıcı yasal önlemler alınması ve saldırganlara cezaların artırılması önemli. Eczacılarımızın kendi güvenliklerini almaya iten ve kaderlerine terk eden bu yapının düzeltilmesi öncelikli talebimiz.” ifadelerine de yer verdi.

  • Bu videoyu daha sonra tekrar izlemek mi istiyorsunuz ?  29 Ara 2015 tarihinde yayınlandı. Eczacılar Panik Butonu İstiyor Kanal D Haber.
  • Eczacılar artık yeter dedi. Panik butonu talebinde bulundu.  Türkiye Eczaneler Birliği, bu soygunların önlenmesi için tedbirler alınmasını istiyor .
  • Özellikle gece nöbetlerinde sıkıntı yaşayan eczacılar , güvenliklerinden endişe ediyor.
  • Osman Kurt. 29 Aralık 2015 Salı 09:32. Panik Butonu Hk.  panik butonu . Ecacıların bir çok sorunu vardır doğrudur..
  • Özellikle gece nöbetlerinde sıkıntı yaşayan eczacılar , güvenliklerinden endişe ediyor.
  • Olmadı mı işte o zaman bitmiştir.  Sözün özü, eczacıların panik butonu talebini, bir kısım art niyetli insanları caydırmak açısından önemli görüyorum.
  • Terimah kasih karena sudah mengunduh musik " Eczacılar Panik Butonu İstiyor Kanal D Haber.mp3".
  • by TEBEOS Eczane Otomasyonu 4 months ago. İTS Deaktivasyon Toplantısı 3 days ago. by TEB 1.Bölge İstanbul Eczacı Odası 3 days ago.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir