Ebru Gündeş’e Bir Şok da Mahkemeden!

Mahkeme Ebru Gündeş’in zorla getirilmesine karar verdi! Reza Zarrab ve Ebru Gündeş hakkında Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür varlıklarını koruma kanununa aykırı tadilat yaptıkları gerekçesi ile dava açılmıştı.

Rıza Sarraf, eşi Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.  Dava Beykoz’daki 1. Asliye Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor.

 

Bugünkü duruşmada mahkeme, Ebru Gündeş hakkında zorla getirme kararı verildi.

 

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 2. duruşmasına 3 tutuksuz sanık da katılmazken Gündeş ve Sarraf’ı avukatı Ayten Hiçyılmaz temsil etti. Duruşmaya şikayetçiler CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hüseyin Sağ ve CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam katıldı.

Mahkeme hakimi Tekin Karaca, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne yazılan müzekkereye cevap verildiğini ve suça konu parsellerde bulunan yapılardaki aykırılıkların giderilmemiş olduğu, mevcut durumunu aynen koruduğuna dair cevabın geldiğini belirtti.

Mahkeme hakimi, Ebru Gündeş’e usulüne uygun tebligat yapılmasına rağmen rahatsız olduğu gerekçesiyle doktor raporu verdiğini ancak geçen celse de yurt dışında olacağına dair mazeret verdiğini belirtti. Mahkeme 2. celse de mazeret sunan Gündeş’in mazeretini kabul etmeyerek hakkında zorla getirme kararı verdi. Mahkeme, zorla getirme kararını yerine getirmeyenler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını hatırlattı.

Rıza Sarraf’ın ise ABD’de tutuklu olduğunu dikkate alan mahkeme, Adalet Bakanlığı’na müzekkere yazarak Sarraf’ın hangi eyalette tutuklu olduğunun sorulmasına karar verdi. Olumlu cevap gelmesinin ardından davanın iddianame ve eklerin ABD ülke diline çevrilerek Adalet Bakanlığı Hukuk ve Dış İlişkiler vasıtasıyla Sarraf’ın savunma ve delillerinin istenmesine karar verdi. Mahkeme, Sarraf’ın tutukluluk halinin kalkıp Türkiye’ye döndüğü takdirde sanığın ilk celse mazeret bildirmeksizin hazır olmadığından zorla getirilmesine karar verdi. Duruşma 25 Kasım gününe ertelendi.

Ebru Gündeş , Türk şarkıcı , sunucu ve oyuncu .

  • 24 Haziran 2016 Cuma 21:01 Bu haber 28 kez okundu. Mahkemeden Ebru Gündeş ' e Şok !  Ancak mahkeme öyle taktir etmedi. Her iki sanığa da zorla getirme kararı verdi.
  • Anasayfa » Haberler » Manşet » Mahkemeden Ebru Gündeş ’ e Şok .  Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla Ebru Gündeş ’ e 3 yıl hapis istemi.
  • kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Ebru Gündeş hakkında mahkeme zorla getirme kararı verdi.  Mahkemeden Ebru Gündeş ' e şok . Magazin 24 Haziran 2016 17:31.
  • Mahkemeden Ebru Gündeş ' e zorla getirme kararı   Ancak mahkeme öyle taktir etmedi. Her iki sanığa da zorla getirme kararı verdi.
  • Eski manken Ebru Şallı'nın, Arda Turan'la yazışmaları ortaya çıkmıştı.
  • Beykoz'daki yalılarında kanuna aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Ebru Gündeş hakkında mahkeme zorla getirme kararı verdi.
  • Ebru Gündeş hakkında mahkeme zorla getirme kararı verdi.  Ebru Gündeş ’in avukatı Ayten Hiçyılmaz, Ebru Gündeş ’in hasta olduğuna dair sağlık raporunu mahkemeye sundu.
  • ABD'de tutuklu olarak yargılanan kocası Rıza Sarraf ile birlikte yargılanan Ebru Gündeş ' e mahkemeden kötü haber geldi.
  • Ebru Gündeş ve eşine açılan o davada mahkeme , şarkıcı Gündeş hakkında zorla getirme kararı verdi.
  • Mahkemeden şok Ebru Gündeş kararı! Yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı davrandıkları iddasıyla dava açılmıştı. 24 Haziran 2016 Cuma, 16:42.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir