E-Spor Nedir?

Spor dalları, gün geçtikçe büyüyor ve çeşitleniyor. Özellikle son dönemde bir E-Spor furyasının bulunduğunu ve bu furyanın da hızla büyüdüğünü rahatlıkla görebiliyoruz. League of Legends adlı oyunun katkılarıyla, Uluslar arası boyutta yükselen bu sektör, her yıl içerisine yeni takımlar alıyor ve yepyeni turnuvalar düzenliyor. Bunlarla birlikte hiç şüphesiz, sponsor yatırımları da gün geçtikçe daha da fazlalaşıyor.

Elbette, bu turnuvaları düzenleyen en büyük ekiplerden bir tanesi; Riot Games. Geçtiğimiz yıl bambaşka ve çok daha güçlü yatırımcılarla ortak olan, League of Legends’ın yaratıcısı bu şirket; şu sıra E-Spor camiasının lider turnuva organizatörü olmakla beraber, oyunun yaratıcısı olmasıyla da methedilen kuruluşlardan bir tanesi. Oyun içi hikayeyi oldukça iyi işleyen ve büyük bir kurgu içerisinde, devasa bir oyun yaratmayı hedefleyip bunu şu günlerde başaran League of Legends, bugün tüm dünyada pek çok yerel lige ve yerel ligden yükselen şampiyonlar için pek çok Uluslar arası şampiyonluk turnuvalarına sahip. E-Spor, genellikle Riot Games turnuvaları çerçevesinde gelişen ve yapılan bir spor dalı olarak biliniyor. Ancak, dış organizatörler de dönem dönem kendi turnuvalarını oluşturarak dışarıdan takımlar için alım yapabiliyor, büyüklü küçüklü pek çok organizasyon oluşturabiliyorlar. En son, Taiwan Excellence böyle bir adım atmış ve bu durumda da kısmen başarılı olmuştu.

E-Sporcu olabilmekse çok başka bir durum. Öncelikle, Türkiye’de League of Legends üzerinden yürüyen bu durum; sağlık müdürlüklerinden alacağınız bir adet sağlık raporu ve ertesinde kimlik bilgilerinizle başlıyor. Bu bilgileri ve belli başlı bazı materyalleri, League of Legends’ın bağlı olduğu Riot Games’e ve Spor Federasyonlarına ileterek, rahat bir şekilde, e-sporcu lisansına sahip olabiliyorsunuz. İki yıl öncesine kadar pek çok ilde yaygın olarak yürütülen bu durum, şu günlerde; biraz da olsa durdu. Ancak hala e-sporcu olma şansınız, resmi olarak bulunuyor. Bunu da belirtmek gerek.

League of Legends içerisinde, yükseldiğiniz minvalde kısa sürede takımlar tarafından teklifler alabiliyor, gerek yükselme liginde gerekse şampiyonluk liginde pek çok takımda oynayabiliyorsunuz. Uluslararası platformda oynayabilmek için hiç şüphesiz, e-spor yapmak ve e-sporcu olmak yetmiyor. Takım oyununa alışmanız, bu rekabet ortamında biraz dirsek çürütmeniz şart. Bu sebepten pek çok isim, kariyerine yükselme liginde başlayıp oradan şampiyonluk ligine gitmeyi tercih ediyor.

E-Spor, günümüzün en çok gelişme gösteren platformu ve dünyada oldukça izleniyor. Başlıca League of Legends içerisinde bulunan bu kavram, aynı zamanda CS: GO ve daha pek çok oyunda da yerini yavaş yavaş alıyor.

E-Spor Nedir?

espor nasıl olunur, e spor oyunları, e spor galatasaray, e spor fenerbahçe, e spor league of legends, beşiktaş e spor nedir, e spor nasıl oynanır, lol e spor nedir

E-Spor Nedir? Özet Bilgiler

  • Beşiktaş, bir ilke imza atarak dünyadaki ilk e Spor takımını kurdu.
  • E Spor Nedir ? Elektronik Spor ( E Spor ) olarak adlandırılan, online oyunlar üzerine kurulu olan bir spor dalıdır.
  • Elektronik sporlar (diğer adlarıyla e Spor ), organize bilgisayar oyunu yarışmalarına verilen isimdir. Genellikle profesyonel oyuncular arasında düzenlenir.
  • Bilgisayar oyunları ve her türlü oyun konsolunda oynanan oyunları son yıllarda e spor ismiyle neredeyse tüm medyada duyar olduk. Peki E spor nedir ?
  • e Spor Nedir ? Yorum Yapılmamış. Yazar: blog.  Elektronik sporların geçmiş dönemlerden bugüne gelmesini sağlayan üç önemli etmen vardır.
  • Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler her alanda olduğu gibi spor alanını da etkileyerek yeni ve bazı gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.
  • Spor , yaşadığımız dünyada hızla gelişirken, artık Elektronik Sporlar da aynı tempoda gelişiyor ve günler geçtikçe toplulukları ve destekçileri artıyor.
  • Espor lisansı nasıl alınır ? Esporcu nasıl olunur ?  İnsanlar sadece oyun oynayarak binlerce dolara sahip olabiliyor. E spor ’dan nasıl para kazanılır?
  • Anasayfa Ne Nasıl Yapılır E Spor nedir ? E Spor Hakkında İlginç Bilgiler.  bu yana, tüm geliştiriciler oyunlarını eSpor potansiyelini göz önünde bulundurarak üretmeye başladı.
  • Peki e Spor nedir ?  buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. e Spor ’un geleneksel sporlardan tek farkı elektronik ortamda yapılıyor olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir