E-Devlet’te Araç Sorgulama Tarih Oldu!

E-Devlet araç sorgulama değişikliği! Milyonlarca insanın kullandığı e-devlet kapısında artık araç sorgulaması yapılamayacak. İşte herkesi ilgilendiren bu değişikliğin detayları;

E-devlet uygulaması ile plaka numarası ile araç sorgulaması tarih oldu.

Artık, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı üzerine E-devlette yalnızca kişiye ait araçlara ilişkin sorgulamasının yapılabilecek.

Tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim izni verilen sitenin sıklıkla kullanılan uygulamalarından birini de ‘araç sorgulama’ kısmı oluşturdu. Ancak bu alanda artık sınırlı bir sorgulama yapılabilecek. Daha önce herhangi bir plakaya ilişkin sorgulama yapılabilirken, şimdi yalnızca kişi kendisine ait araca ilişkin sorgulama yapabilecek.

Söz konusu alana girildiğinde şu yazı ekranda beliriyor: “İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile sunulmakta olan bu hizmet, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı ile; Anayasa ve diğer mevzuatta düzenlenen kişisel verilerin korunması kapsamında e-Devlet Kapısı’na giriş yapan gerçek kişinin yalnızca kendisine ait araç ve sürücü belge bilgisi sorgulama işlemleri yapabileceği şekilde yeniden düzenlenmiştir. Lütfen kendinize ait araç bilgisini sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-adima-tescilli-arac-sorgulama bağlantısını kullanınız” yazısı çıkıyor.

Söz konusu alanı özellikle, avukalık büroları, sigorta acenteleri, ikinci el araç alımı yapmak isteyen kişiler ve medya mensuplarının kullandığı biliniyor.

Yine, e-Devlet üzerinden ‘Ehliyet Ceza Bilgilerim’ kısmı için de benzer bir değişikliğe gidildiği anlaşıldı.

İLK 50 SİTE ARASINDA

2006’dan bu yana kullanılan e-Devlet uygulamasında içerik yönetimi Türksat tarafından sağlanıyor. Türkiye’de en çok tıklanan ilk 50 site arasında olan turkiye.gov.tr’nin aylık ziyaretçi sayısı ise 25 milyon seviyesinde.

  • E devlet uygulaması ile plaka numarası ile araç sorgulaması tarih oldu .  talimatı üzerine E devlette yalnızca kişiye ait araçlara ilişkin sorgulamasının yapılabilecek.
  • Bu hizmeti kullanarak, adınıza tescilli aracın plakası, cinsi, markası, modeli, hak mahrumiyeti olup olmadığına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.  e Devlet Şifresi. Mobil İmza.
  • Plaka ile Araç Borç Sorgulama : Plaka, tescil tarihi , TC kimlik no bilgileri ile trafik ceza veya mtv borç  Plaka Sorgulama işlemi E DEVLET sistemi üzerinden olmaktadır.
  • E Devlet Araç Sorgulama ekranında E Devlet Araç Sorgulama yapmak için TC Kimlik No ve E Devlet Şifresi ile E Devlet 'e giriş yapmalısınız.
  • Giriş Tarihi : 15.4.2016 12:21.  BİR dizi hizmete erişimin sağlandığı e Devlet Kapısı üzerinden artık plaka numarası ile araç sorgulaması yapılamayacak.
  • günü komedisi: e devlet üzerinden araç sorgulama kısıtlanmış, sadece kendi araçlarımızı sorgulatabiliyormuşuz. gerekçe de kişisel verilerin korunmasıymış.
  • E Devlet araç sorgulama işlemi ve nasıl yapıldığını anlatan bir yazı.
  • devlette » E DEVLET » Tescil Tarihi Nedir?  Araç tescil tarihi sorgulama , araç tescil tarihi öğrenme hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.
  • Araç sorgulama işlemleri ile plaka, araç hasar kaydı sorgulama ve tramer sorgulama işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir