Duyanları Heyecanlandıran Proje! Leonardo DiCaprio Mevlana Olacak!

Mevlânâ’nın hayatı Hollywood’da film oluyor. Dünyaca ünlü aktör Leonardo DiCaprio Mevlana’yı, Robert Downey Jr.’da Şems-i Tebrizi’yi canlandıracak. Duyanları heyecanlandıran projenin hazırlıkları başladı bile… İşte detaylar…


Mevlânâ Celaleddin Rumi’nin hayatı bir Hollywood filmine konu olacak.

The Guardian’ın haberine göre, 13. yüzyılda yaşayan dünyaca ünlü şair, düşünce adamı Mevlana’nın hayatını konu alan film için Hollywood’da hazırlıklar başladı bile. Dev projenin senaryosunu Gladyatör, Amistad, Kral Arthur gibi tarihî filmlerin Oscar ödüllü senaristi David Franzoni yazacak. Filmin yapımcılığını ise Stephen Joel Brown üstlenecek. Brown, Sufi kültürünü sinema aracılığıyla Batı’ya da tanıtmak istediklerini açıkladı.

 

David Franzoni ve yapımcı Stpehen Joel Brown, The Guardian’a verdikleri bir röportajda, Mevlana Celaleddin-i Rumî’nin hayatını anlatan bir sinema filmi yapmayı planladıklarını açıkladılar.

Franzoni ise şunları söyledi: “Bu tarz önemli insanların hayatı araştırmaya değer. Ayrıca Mevlânâ şu an Amerika’da da çok popüler.” Projenin ön hazırlıkları için geçen hafta İstanbul’a gelen Brown ve Franzoni, ardından Konya’ya gitti. İkili, filmin sürprizlerini de açıkladı: “Mevlânâ’yı Leonardo DiCaprio, Şems-i Tebrizi’yi Robert Downey Jr.’ın oynamasını istiyoruz.”

Proje, bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, birtakım kaynaklar kullanarak, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir.

  • Leonardo DiCaprio Mevlana Olacak !  Duyanları heyecanlandıran projenin hazırlıkları başladı bile…  Mevlânâ Celaleddin Rumi’nin hayatı bir Hollywood filmine konu olacak .
  • Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio Mevlana ’nın hayatını canlandıracağı dedikoduları yayılmaya başladı.En iyi erkek oyuncu olan oyuncu için çıkan haberler heyecanlandırdı .
  • Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatını anlatacak bir proje üzerinde çalışıyor.  olarak bu iddialar birçok mecrada " Leonardo DiCaprio , Mevlana olacak " şeklinde haber edildi.
  • Oscar ödülünü İnnarritu'nun Diriliş filmiyle alan Leonardo DiCaprio 'nun Mevlana 'yı oynayacağı iddia edildi.
  • Leonardo DiCaprio Mevlana olacak . Yazar: Kaan Martin | 9. 06.  Gladyatör filminin yazarı David Franzoni, Mevlana Celaleddin Rumi’nin hayatıyla ilgili yeni bir film çekecek.
  • Leonardo DiCaprio , Şems i Tebrizi’yi Robert Downey Jr.’ın Oynadığı Harika Proje .
  • Rumi’nin hayatı bir Hollywood filmine konu olacak .  Dev projenin senaryosunu David Franzoni kaleme alacak.
  • Proje duyulduğundan beri önemli bir yere sahip olan Mevlana ’yı Leonardo DiCaprio ’nun canlandıracağı söyleniyordu.  DiCaprio , Mevlana olacak ” şeklinde haber edildi.
  • Rumi’nin hayatı bir Hollywood filmine konu olacak .  Dev projenin senaryosunu David Franzoni kaleme alacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir