Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Kadın Rapçisi

Rap müziği piyasasında genelde erkek rapçilerin hakimiyeti var gibi gözüksede, rap piyasasına damga vurmuş kadın rapçilerler de bir hayli fazladır. Özellikle bu kadın rapçiler erkeklere taş çıkartır cinsinden. Müzik piyasasının belli dönemlerine damga vurmuş bu ünlü rapçi kadınları sizler için araştırdık. Kimileri aktif hayatlarında müziğe devam etmese de TV sektörlerinde halen gözükmekteler.

İşte dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 kadın rapçisi

Queen Latifah – 1970


 

1988’de çıakrdığı “Wrath of My Madness” adlı parçasıyla hit olmayı başarmıştı. Şimdilerde ise özel bir TV kanalında Talk-Show Programı sunuyor.

Missy Elliott – 1971


 

Missy Elliott rap şarkılarında cesur sözleri ve kendi tarzı ile takdir toplamış en iyi rapçilerden biri olan müzik dünyasına damgasını vurmuştu. Halen müzik ile içiçe olan Missy Elliott, birçok ünlü müzisyenin yapımcılığını üstleniyor.

Lil Kim – 1971


 

Notorious B.I.G ile olan beraberliği sayesinde tanınan Lil Kim’de en iyi rapçiler arasına girmeyi başardı. Rupac ile girdiği şarkı atışmalarında galip çıkabilecek kadar iddiali bir rapçiydi.

Lisa “Left Eye” Lopes – 1971


 

T.L.C adlı grupla piyasada adını duyuran Lisa, grubuyla beraber en son çıkardıkları “CrazySexyCool” adlı albümün o dönemlerde 23 milyon satış rekoru kırması ile en iyi dönemlerini yaşadı. Solo olarakta kariyerine devam eden Lisa, adından uzunca bir dönem söz ettirmeyi başardı.

M.I.A – 1975


 

Sri Lanka doğumlu M.I.A 2000’li dönemlerine damga vuran diğer rapçi kadınlardan biri. Özellikle politik duruşu ve kendine has özgün müziğiyle adından uzunca bir dönem söz ettirdi.

Eve – 1978


 

Eve Philadelphia’yı temsil eden FemCee’dir. Lafı dolandırmayı sevmeyen ve direk vurucu sözleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ünlü rapçi Eve, biçok rapçiye albümlerinde yardım etmiştir.

Lauryn Hill – 1978


 

Lauryn Hill 1998’de çıkardığı “Miseducation of Lauryn Hill” adlı albümü ile rap dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Hatta bu albümü ile beş Grammy ödülüne ve en iyi albüm ödülüne almayı başardı.

Nicki Minaj – 1982


 

Asıl adı Onika Tanya Maraj’dır. 2009’da Lil’ Wayne tarafından keşfedildi ve müzik piyasasını hızlı tırmanmaya başladı.

Salt-N-Peppa – 1985


 

Aşk ve cinsellik konusunda çekinmeden müziği ile dile getiren grup ilk olarak Cheryl James, Sandra Denton ve Latoya Hanson’la yola çıkmıştı. Daha sonra Latoya Hanson gruptan ayrıldı ve yerine Deidra Roper geçti. Grup 1995’de en iyi rap performansıyla Grammy’e ödülüne layık görüldü.

Kreayshawn – 1989


 

2011’de MTV’nin en iyi çıkış yapan şarkıcı ödülüne layık görüldü. Genç FemCee, Riff Raff ile çalışmaya başladı. İlk beyaz kadın rap grubunu kuran Kreayshawn, grupla çıkardığı albümden sonra solo olarak müziğe devam etme kararı aldı.

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

  • Ana Sayfa TV & Müzik Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Kadın Rapçisi .  hakimiyeti var gibi gözüksede, rap piyasasına damga vurmuş kadın rapçilerler de bir hayli fazladır.
  • Ana Sayfa İş ve Kadın Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Kadın Rapçisi .  hakimiyeti var gibi gözüksede, rap piyasasına damga vurmuş kadın rapçilerler de bir hayli fazladır.
  • Ayrıca Vibe dergisi tarafından 2008 yılında gelmiş geçmiş en iyi rapçi ilan edildi.  olmak üzere toplam 10 albümü (8 solo, 2 D12 ile) Billboard Top 200 listesinde 1. sıraya ulaştı.
  • Hızla gelişmekte olan rapin en iyi 10 sanatçısını sizler için biraraya getirdik.  Dünyanın En İyi 10 Rapçisi . MÜZİK. 08 Kasım 2016.  Gelmiş Geçmiş En İyi Rap Şarkısı Klipleri.
  • ForumBu Bölümde Ara. 2pac Neden Gelmiş Geçmiş En İyi Rapçi Deniliyor?  Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan rapçisi olan birine neler dediğinin farkındamısın hocam.
  • FemCee, 2010'da Time dergisi tarafından dünyanın en güçlü 100 kişisinden biri olarak gösterildi. Gelmiş Geçmiş En İyi Rap Müzisyenleri.
  • Ayrıca Vibe dergisi tarafından 2008 yılında gelmiş geçmiş en iyi rapçi ilan edildi.  ( Dünyanın En İyi Rap Yıldızları) 9 out of 10 based on 10 ratings. 9 user reviews.
  • Dünyanın En İyi 10 RAPçisi . 165. Kadir Yaman Videoları.  Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Gladyatör 63 izlenme. 05:49.
  • Tarihin en iyi dissi hit em updan sonra Tupac Shakur'un birinciliği tartışılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir