Dünyanın en zehirli 9 yılanları

Merhabalar, bu listemiz de sizlere dünyadaki en zehirli yılanları listeledik Dünyanın En Zehirli 9 Yılanı

9.Çıngıraklı yılan


 

Listede yer alan Çıngıraklı Yılan Amerika kıtasından gelen tek yılandır,çıngıraklı kuyruğa sahip, daha evvel belgesellerden izlemiş olabilirsiniz ucundaki mırıltı kolayca tanımlayabilir.Aslında Pit Viper ( Çıngıraklı Yılanlar ) ailesinin bir parçasıdır uzunluğu 2 veya 3 metreye kadar uzuyabilir, Kuzey Amerika bu yılanı en zehirli türler arasına koydu.

8.Dikenli Yılan


 

Dikenli Yılan Avustralya Ve Yeni Gine’de bulunur.  Aslında bu listede yer alan yılan türü dahil olmak üzere diğer yılanlar gibi genellikle pusuya yatarak avlarlar ve öldürürler. Üçgen biçimli kafaları ve uzunluğu kısa şekildedir. Genellikle 40-100 mg zehir, 0,4 mg – 0,5 mg / kg LD ile enjekte ederler. Bu yılanın ısırığı tedavisi olmayıp Dünyanın en Zehirli Yılanlanlarından biridir. ısırığı felce neden olur ve solunum yetmezliğine bağlı olarak 6 saat içinde ölüme neden olabilir sonra olarakta vuruş hızı 0.13 saniye hızında.

7.Engerekgiller


 

Engerekli Yılanlar Dünyanın her yerinde bulunur, ancak tartışmasız en zehirli yılanlardan biridir öncelikle Orta Doğu ve Orta Asya, özellikle Hindistan, Çin ve Güney Doğu Asya’da bulunurlar. Engerekli yılanlar hızlı ve genellikle gece gündüz, genellikle yağmur sonrası aktiftiler. Bu türlerin çoğunda ısırık bölgesin de ağrı ile başlıyan semptomlara neden olan zehir vardır hemen ardından şişmeye yol açar. ısıklarından tansiyon düşüklüğü ve kalp hızında düşüş yapmaktadır.

6.Filipin Kobrası


 

Filipin Yılanı en ölümcül türlerden olup Cobra türünlerinin en ölümcüllerindendir. 3 Metreye kadara Tükürebilir, Zehiri Kalp ve solunum fonksiyonlarını etkileyen 30 dakika içersinde solunum felci ölümüne neden olabilir ısırığı en az doku hasarına neden olur. Belirtileri bağ ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı, baş dönmesidir

5. Kaplan Yılanı


 

 

Kaplan yılanarı avustralya bölgesinde bulunmaktadır. bu Yılan da çok güçlü bir zehir vardır. Bir ısırık ile 30 dakika içersinde ölüm gerçekleşebilir ancak genellikle 6-24 saat sürer. Kaplan yılanlarının ölüm oranı %60-%70 arasındadır. belirtileri; lokalize ağrı, karıncalanma, halsizlik ve terleme nefes darlığı ve felci oldukça hızlı ortaya çıkar. kaplan yılanları ile genellikle karşılaşıldığında kaçarlar.

4.Kara Mamba


 

Kara Mamba yılanları, afrika kıtasının bir çok bölgesinde bulunurlar. oldukça agresif oldukları biliniyor.  ayrıca dünyanın en hızlı kara yılanıdır ve saatte 20 km hıza ulaşabilirler. bu korkunç yılanlar üst üste 12 kadar ısırabilir. tek bir ısırık ile 10-25 arasında yetişkin insanı öldürebilir.tek ısırık ile ortalama olarak 100-120 mg zehir çıkarmaktadır. ancak, 400 mg’a kadar çıkabilir. zehir damara ulaşırsa bu zehir miktarı 0.25 mg kadar yeterlidir.

3.Taipan Yılanları


 

 

Avustralya çevresinde bulunan taipan yılanı zehiri ile tam 12.000 kadar domuz öldürebilir, zehiri çok güçlüdür. zehiri ile bir insandaki damarları engeller. taipan yılanının ısırığı ile bir insanın hayatta kalma ihtimali %0 bu ise 1 saat içersinde ölümünü gerçekleştiriyor.

2.mavi krait

 Mavi Krait yılanı türünün en ölümcül türüdür. Güneydoğu Asya ve Endonezya’da bulunan ölümcül Mavi Krait yılanlarının ısıklarının hemen hemen hepsi ölmüştir. diğer yılanları avlıyabilir ve öldürebiliyor. Hatta gece karanlığında daha agresiftirler. Genel olarak oldukça yavaş ve pusuya yatarlar, Zehiri Cobra’nınkinden 16 kat daha güçlüdür.

1.Doğu Kahverengi Yılanı

 Bu yılanın ismi size zararsız gelebilir 1 zehiri  1 / 14.000 kuvvetin de olan zehiri bir yetişkin insanı öldürmek için yeterlidir. çeşitli türlerde gelen Doğu Kahverengi Yılanı maalesef ki avustralyanın en büyük nufüs merkezleri arasında yer almaktadır. bu yılan oldukça hızlı hareket eder oldukça agresif ve saldırgandır.

Dünyanın en zehirli 9 yılanları

Metne bakınız.

Zehirli ok Kurbağası , Anura takımının Orta ve Güney Amerika ’da yaşayan bir familyası. 175 kadar keşfedilmiş türü bulunmaktadır. Dünyanın en zehirli hayvanlarıdır. Bir insan onlara dokunduğunda felç olabilir. Kendisini takip eden mavi halkalı ahtapotun zehri siyanürden 10.000 kat daha güçlü olmasına karşın, Zehirli ok kurbağasını yakalayamamıştır. Bu kurbağayı yutan bir insan 1 dakikadan az bir zamanda yaşamını yitirir. Batrakotoksin denilen zehri bilinen en etkili zehirden bile 250 kat güçlüdür. Boyu yalnızca 2,5 cm olmasına rağmen, bir insan ona dokunduğu anda vücuduna 400 farklı alkali zehir yayılmaya başlar. Zehir kana karışırsa 1 dakika içerisinde öldürebilir. Derisindeki zehir 30.000 fare ya da 150 insanı öldürebilecek güçtedir. Bilimciler bu zehri bir sinek ve karınca türünü yemesi nedeniyle derisindeki keselerde ürettiğini keşfetmişlerdir.

dünyanın en zehirli yılanı hangisidir, taipan yılanı, türkiye’deki zehirli yılanlar, yılanlar video, yılan alt sınıflar, zehirli yılan temsili tür, yılanlar belgeseli, engerekgiller

Dünyanın En Zehirli 9 Yılanları Özet Bilgiler

  • Dünyanın En Zehirli 10 Yılanı . Bu başlık altında dünyanın en zehirli 10 yılanını derledim. (Yarı Alıntıdır).
  • Yılan mevzusunda her insanın içinde bir korku vardır genellikle. bu konuda pek de haksız sayılmazlar; çünkü yılanlar dünyanın en tehlikeli canlılarındandır. bizler de dünyanın
  • Fakat bu doğum yılanların karında geliştiği şeklinde değildir. Yumurtalar ana karnında bir süre durduktan sonra gelişince çatlayıp doğarlar. Dünyanın en zehirli yılanları .
  • Biz de en zehirli yılanları sizler için sıraladık. İşte, dünyanın en zehirli 10 yılanı ; Taipan yılanı : Boyu 2,5 metreyi bulabilen bu yılanların yaşadığı bölge Avustralya’dır.
  • Avustralya’ya özgü bir yılan . Genelde diğer yılanları avlayarak besleniyor.  6) Dünyanın en zehirli yılanları listesinin altıncı sırasında kaplan yılanı var.
  • Avustralya’ya özgü bir yılan . Genelde diğer yılanları avlayarak besleniyor.  6) Dünyanın en zehirli yılanları listesinin altıncı sırasında kaplan yılanı var.
  • Dünyanın en zehirli yılanlarından ilk 10 tanesini bu videoda bulabilirsiniz. İşte en zehrili yılanlar listesi. 10. Çıngıraklı Yılan 9 . Death Adder Yılanı 8. Engerek 7. Filipin Kobrası 6
  • Dünyanın en zehirli 10 yılanı . 30 Eylül 2016, Cuma.  /Archive/2016/ 9 /30/608478_resource/79173_mavi bongar yilani . 2.
  • Yılan zehri, içinde pek çok etkili madde barındırır. Bunlar şöyle özetlenebilir  Dünyanın en zehirli yılan türleri arasında başlıcaları şunlardır; Taipan Yılanı .
  • Bu videoda dünyanın en zehirli yılanlarını derledim. İyi seyirler.  Dünyanın en zehirli 5 yılanını sizler için sıraladık ! Bu yılanlar gerçekten korkunç.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir