Dünyanın En Yeşil 10 Şehri

Dünyanın En Yeşil 10 Şehri


Dünyanın yeşillik alanlarını ve bu yeşil doğa güzelliğini en çok hissettiğimiz ve gördüğümüz şehirleri sizler için araştırdık. Doğa ile içiçe yaşamanın verdiği haz ve tutku belkide bu yazımızı okuyanların, doğal yeşillik alanlara olan ilgileri sebebiyle bu mükemmel yeşillikler şehirlerini görmeleri için vesile olabilir. Ağaçların yeşil yaprakları, mis kokan ağaç ve çiçek kokuları, yeşil bir doğa ve daha fazlası bu şehirlerde.

İşte dünyanın en yeşil 10 şehri..

Amsterdam – Hollanda

Berlin- Almanya

Helsinki – Finlandiya

Kopenhag – Danimarka

Londra – İngiltere

New york – ABD

Oslo – Norveç

Singapur

Stockholm – İsveç

Vancouver – Kanada

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri, şehirlerin yaşam koşullarında dair sıralandığı saygın yıllık anketler için kullanılan gayri resmi bir adlandırmadır. Bunlara örnek Mercer firmasının Yaşam Kalitesi Anketi ve The Economist dergisinin Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesidir.

  • Aşağıdaki on şehrin , dünyanın en yeşil on şehri listesinde yer almasının nedeni, bu şehirlerin küresel ısınma ile en üst düzeyde mücadele ediyor olmaları.
  • Dünyanın En Yeşil 10 Şehri . 11 Şubat 2015 ATR.  Greenuptown ’da yer alan dünyanın en yeşil şehirleri listesinde ilk sıra İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e ait.
  • 1. Dünyanın En Yeşil 10 Şehri . Dünyanın yeşillik alanlarını ve bu yeşil doğa güzelliğini en çok hissettiğimiz ve gördüğümüz şehirleri sizler için araştırdık.
  • Dünya Gazetesi’nin haberine göre 10 şehrin , dünyanın en yeşil on şehri   Bristol, İNGİLTERE Bristol, sadece İngiltere’nin değil, Avrupa’nın da en yeşil şehri ilan edildi.
  • Dünyanın en yeşil 10 şehri . Didem Eryar Ünlü.  Bu şehirler sadece yeşil şehir olduklarını söylemiyorlar, aynı zamanda dünyadaki diğer şehirlere de yol gösteriyorlar.
  • İşte en yüksek puanı almış 10 ülke. 1.İzlanda 93.5 Listenin en başında İzlanda yer alıyor. Dünyanın en yeşil ülkesi olarak belirlenen İzlanda bundan oldukça memnun.
  • Şehir 2020 yılına kadar dünyanın en yeşil şehri olmayı hedefliyor.
  • Danimarka Green Global Economy Index’e ( Yeşil Küresel Ekonomi Endeksi) göre dünyanın en yeşil kenti Kopenhag bu aylarda şehirdeki karbon emisyonunu  10 .
  • Haber 10 , güncel ve son dakika haberleri. Dünya , siyaset, yaşam, teknoloji haberleri için en iyi kaynak.  Ana Sayfa > Yaşam > Dünyanın en yeşil 10 şehri .

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir