Dünyanın en tehlikeli 7 hayvanı.

Çevremizde kötü bir hayvan düşündüğümüzde çoğumuz otomatik olarak cırtlak dişleri olan veya ustura gibi keskin pençeleri olan hayvanları düşünürüz. Aslanlar, kaplanlar, jaguarlar, köpekbalıkları ve ayı ayıları gibi hayvanlar çok fazla korku uyandırır. Ancak dünyadaki en ölümcül hayvanların çoğu oldukça küçük ve bazen zararsız görünüyorlar. Önlem almanız gereken en büyük 7 tehlikeli hayvana (büyük ve küçük) bir göz atalım.

1. Koni Salyangozu


 

Dikkat edilmesi gereken bir başka okyanus sakini koni salyangozudur. Belki zararlı gibi görünmeyebilir. Sahildeki salyangozlar gibi zararsız görülebilir ama Koni Salyangozu sanıldığının aksine çok tehlikeli ve zehirli bir canlıdır. Zehirinin sadece bir damlası, yirmi yetişkin insanı öldürebilecek güçtedir. Hiçbir ilacı yoktur, yani eğer stungs olursanız, birkaç dakika içinde neredeyse kesinlikle ölürsünüz demektir.

2. Box Denizanası


 

Bir dizi kutu denizanası var, ama hepsi oldukça tehlikelidir. Box denizanası belki de en ölümcül çeşitlerdendir. Bu yarı saydam deniz insanı, belki tehditkar görünmeyebilir, ancak Dünya’daki en zehirli hayvandır. Box denizanası, pek çok hayvana karşı ölümcül, en azından bizler için değil. Eğer bu hayvanlardan biri tarafından sokulursanız, öleceksiniz demektir. Öyle olmasa bile, bir müddet sonra muazzam bir ağrıya kapılıyorsunuz.

3. Kara Mamba


 

Bu yılan kapüşonlu kobradan daha az korkutucu görünebilir, ancak ondan daha tehlikelidir. Çok hızlı bir şekilde saldırabilir ve kurbanlarını inanılmaz bir hızda kovalayabilir. Bunu herhangi bir tahrik olmaksızın sıklıkla yapmayı seçer. Eğer Kara Mamba sizi sokarsa ortalama 3-4 dakika içinde hayata gözlerinizi yumabilirsiniz.

4. Ölüm Takipçisi Akrep


 

Bu küçültülmüş akrep, o kadar etkileyici görünmeyebilir, ancak her yıl akreplerden kaynaklanan ölümlerin kabaca üçte dördünden sorumludur. Çocuklar özellikle bu ısırıklara duyarlıdır ve yetişkinlerden daha onlardan ölme ihtimalleri daha fazladır. Isırmak çok acı vericidir, bu nedenle hayatta kalırsanız, bir süre can cekişirsiniz.

5. Puffer (Balon) Balıkları


 

Bu, okyanusta yaşayan en ölümcül hayvanlardan biridir. Aldatıcı olarak sevimli görünebilirler fakat oldukça tehlikelidirler. Tehdit edildikleri zaman, çıkıntılı dikenlerini şişiriyorlar. Omurganın zehiri sizi felç edebilir ve nefes almanızı keser bunun sonucunda hayatınızı kaybedebilirsiniz. Bu bakımdan, yanlış hazırlanmış puffer balığı yerseniz, ölebilirsiniz.

6. Taş Balıkları

 

Bu balıklar inanılmaz derecede hızlıdır, ve görmeleri çok zor olduğundan çok tehlikelidir. Okyanus zeminiyle kaynaşmak için doğal olarak kamufle edilirler. Taş balıkları zehirini size geçirmişse şayet bu size bir bacağa mal olabilir veya hatta sizi öldürebilir.

7. Hyena (Sırtlan)


 

Bu hayvan genellikle insan eti yer. Örneğin savaşlarda ölen insanlara denk gelirse ve cesetler yeterince bol değilse, tekrar avlanmaya gideceği biliniyor biliniyor ve açlığını tatmin etmek için kasıtlı olarak insan ocağı arıyor olacaktır.

Dünyanın en tehlikeli 7 hayvanı.

En yüksek dağlar listesi, yeryüzünde yüksekliği deniz seviyesinin 7200 m üzerinde bulunan 100’den fazla dorukları listelemektedir. Bu dorukların büyük hepsi Orta ve Güney Asya’da bulunmaktadır.

dünyanın en zehirli 20 hayvanı, heloderma suspectum, dünyanın en zehirli hayvanı resmi, dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir, dünyanın en zehirli hayvanı kurbağa, dort poison frog, zehirli hayvanlar belgeseli, dünyanın en zehirli hayvanları top 10

Dünyanın En Tehlikeli 7 Hayvanı. Özet Bilgiler

  • Dünyanın En Tehlikeli Ve En Zehirli 7 Hayvanını Gözler Önüne Seren Bu Videoyu Mutlaka İzlemelisiniz.
  • İşte Dünya ’nın en tehlikeli 7 hayvanı . 1) Dort Poison Frog (Dort Zehirli Kurbağa). Kolombiyada yaşar. Dünyanın en zehirli canlısıdır. 2 cm boyundadır.
  • Bunun gibi videolar gelmesi için like atınız Ve gelen videoaedan haberdar olmak için abone olunuz.
  • Hayvanların şirinliği ile tehlikeliliği arasındaki farkı anlamak bazen zordur.  hayvanı sevip sevmeyeceğizi size bir kez daha düşündürtecek olan dünyanın en tehlikeli 25 hayvanı .
  • Dünyanın en zehirli 7 hayvanı . en tehlikeli zehirli hayvanlar . Daha Fazla Göster. 9,967 kez izlendi.
  • Onlar dünyanın en tehlikeli hayvanları . Giriş Tarihi: 02.11.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 02.11.2016 11:54. 7 .
  • Bazı hayvanların yüzyıllar öncesinden nesli tükenmiştir.  Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Isle Of Man Tt.
  • AslanlarOrmanın kralı en tehlikeli hayvanlar listesinde dördüncü sırada yer alıyor.  Dünyanın en tehlikeli 10 hayvanı ! Aslanlar. Ormanın kralı en tehlikeli hayvanlar
  • Dünyanın en tehlikeli hayvanı sizce hangisi?  Dünyanın en tehlikeli hayvanları arasında deniz canlıları, sürüngenler ve doğal yaşam hayvanlarda var.
  • Dünyanın en vahşi ve en tehlikeli hayvanlarının bile yavruları aşırı derecede sevimli olabiliyor.  Kaynak: viralnova / dangerous anima

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir