Dünyanın En Renkli 15 kuşu (Resimli)

Dünyanın en renkli kuşları ile karşılaşmaya hazır mısınız? Dünyada yaklaşık 10.000 kuş türü olduğu tahmin ediliyor. Bu kuşlardan bazıları rengarenk tüylerle sarılmış durumda. İşte sizi de heyecanlandıracak 15 kuş türü…

Red-necked Tanager

Pullu Cotinga

Mandarin ördeği

Tukan

Mavi taçlı güvercin

Cennet İspinozu

İskele kuşu

Kırmızı sakallı arı yiyen

Cennet Tanager

Deniz Alakargası

Rupicola Peruvianus

Kırmızı Macaw Papağanı

Purple Gallinule

Peri Çalıkuşu

Curl-crested Aracari

İnternet’in tarihi,  1950’lerde bilgisayarların gelişmesi ile başlar. Paket ağlarının ilk tasarımları ABD, İngiltere ve Fransa’daki çeşitli laboratuarlarda şekillenmiştir. 

60’ların başında ABD Savunma Bakanlığı tarafından desteklenen ağ çalışmalarından birisi, İnternet Protokolü’nü kullanan ilk ağ olan  ARPANET ‘tir. ARPANET üzerinden ilk mesaj, Los Angeles’taki Kaliforniya Üniversitesi ‘daki Profesör Leonard Kleinrock’un laboratuarından, Stanford Araştırma Enstitüsü ‘de bulunan bir bilgisayara gönderildi.

1960’ların sonlarında ve 1970’lerin başlarında birçok haberleşme protokolü kullanılarak ARPANET, NPL network , CYCLADES, Merit Network, Tymnet ve Telenet gibi paket-anahtarlama lı ağlar geliştirildi. Donald Davies , İngiltere Ulusal Fizik Laboratuarı’nda dünyada kendi sınıfında bir ilk olan paket-anahtarlamalı bir ağ kurarak, paket anahtarlamalı ağ teorisini pratiğe dönüştüren ilk kişi oldu. Bu çalışma İngiltere’de kendisinden sonraki 20 yıl boyunca yapılacak çalışmalar için bir mihenk taşı oldu. 

Bununla birlikte farklı ağların daha büyük bir ağa bağlanmasını mümkün kılan ARPANET, internet konusunda gerçekleşecek gelişmelerin önünü açtı. 1981 yılında Computer Science Network ‘in National Science Foundation tarafından fonlanmasıyla ARPANET’e erişim genişletildi. 1982’de TCP/IP, ARPANET’teki standart ağ protokolü olarak tanıtıldı. 1980’lerin başında NSF tarafından çeşitli üniversitelerde bilgisayar merkezlerinin kurulması desteklendi ve 1986 yılında NSFNET projesi ile bu merkezler birbirine bağlandı.Ticari internet servis sağlayıcılar ı bu sürecin ardından 1980’lerin sonlarında ortaya çıkmaya başladılar.

1980’lerin sonunda İngiltere’den Tim Berners-Lee , World Wide Web üzerine yaptığı çalışmalar sayesinde zengileştirilmiş text dökümanlarını çalışan bir ağ sistemine entegre etme konusunda ilerleme kaydetti.  Bu gelişme modern internetin doğuşuna işaret etmekteydi.

1990’da ARPANET, 1995’te NSFNET miadını doldurdu. Böylece internete veri taşıma amaçlı erişimin önündeki engeller de ortadan kalkıyordu. 1990’ların ortalarından itibaren, anlık mesajlaşmalar , e-posta , VoIP , video görüşmeler ve tartışma forumlarıyla, bloglarıyla, sosyal ağlarıyla ve online alışveriş siteleriyle gelen world wide web, kültürümüzde ve toplumumuzda bir devrim yarattı. 23 Ağustos 1991 yılında İsviçre’de kurulmuş olan CERN adlı şirkette bulunmuştur.

  • Ana Sayfa Yasam Dünyanın En Renkli 15 kuşu ( Resimli ).  Dünyanın en renkli kuşları ile karşılaşmaya hazır mısınız? Dünyada yaklaşık 10.000 kuş türü olduğu tahmin ediliyor.
  • Herkese Merhaba. Yepyeni Bir Videoyla Karşınızdayız.
  • Dünyanın En Renkli Kuşları. Hayvanlar hennem 24/03/2010 Yorumlar (8).  13 Venezuela Kuşu . 14 Mavi Boğazlı Arı Kuşu . 15 Boyalı Çinte.
  • Herkese Merhaba. Yepyeni Bir Videoyla Karşınızdayız.
  • Dünyanın en güzel kuşları. 1 The Hoopoe Sesinden dolayı bu ismi almış.  9 Mavi Cennet Kuşu .
  • Dünyanın En Renkli 15 Kuşu /watch?v=V_lcfUnSg48 Büyüleyici 15 Film /watch?  dünyanın en güzel 15 kuşu .
  • Türler birbirinden başlarındaki renkli tüyleriyle ayrılır.  Muhabbet kuşu (Melopsittacus undulatus).  15 16 cm uzunluğundaki bülbül kızılgerdana benzer.
  • En güzel kuş resimleri burada! Renkli Kus Resmi.
  • Удобный поиск.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir