Dünyanın En İyi 10 Ordusu

Merhabalar bu listemizde sizler için araştırdık ve düzenledik. Bu listemizde dünya üzerinde en kuvvetli ve güçlü ordusunu sıraladık araştırmalarımıza göre türkiye ise 11. sırada yer almaktaydı.

1.PAKİSTAN


 

Pakistan ordu olarak, ABD ordusundan bile daha iyi olan tüm ordular arasında en iyisidir. Pakistan ve Hindistan arasında ilk savaş (1947) Pakistan 1-2 Silah dışında hiç bir silah yoktu ve Hindistan’ da çok tank vardı ve bu Savaşta  1500 asker öldü, Pakistan da Hindistan’dan 115 fazla yaralandı.

2.Amerika Birleşik Devletleri


 

Hiç şüphe yok ki Amerikan ordusu teknoloji alanında bir numara ve aynı zamanda diğer orduların sayısını geçti ama Pakistan ordusu, Londra’da yapılan müsabakaların sonuçlarında Amerikayı da geçti

3.Hindistan


 

Hindistan, Hindistan resmen Cumhuriyeti, Güney Asya’da bir ülkedir. Bölgeye göre yedinci en büyük ülke, ikinci en kalabalık ülke (1.2 milyardan fazla insanın bulunduğu) ve dünyanın en kalabalık demokrasisi.

4.ÇİN


Her şeyden önce, Çin bu dünyadaki en hızlı büyüyen süper güçlerden biridir ve zaten dünya da en  iyi orduların arasında ayrıca çin askerinin 2,200,000 arasında olduğu tahmin ediliyor.

5.Rusya


 

ABD kadar güçlü olmasa da. Bu askeri güç tım hızıyla sürecek gibi sürüyor modernleşme ile her geçen gün artıyor. Dünyanın en büyük nükleer cephaneliğinden bahsetmiyoruz bile.

6. Birleşik Krallık Ordusu


 

İngiliz birliklerinin iyi eğitilmiş olduğu biliniyor; Bu yüzden İngiliz ordusu en büyük imparatorluğa, özellikle çok iyi bir donanmaya sahiptir! İngiliz ordusu İskoçya’dır.

7.Almanya


 

Almanya, çok güçlü bir Hava Kuvveti olan, çok iyi bir hava havası desteği donanmasına sahio olan çok güçlü bir ülkedir. Almanya’nın ordu istatistiklere 451.425 kişidir.

8.Fransa


 

Fransa ordusu Nükleer güç, özel kuvvetler, en iyi tanklar, uçak gemisi ve jetlere sahip,Fransa ordusu toplam aralığı 469.461 arasındadır. Avrupa’daki en büyük orduların arasındadır.. En iyi donanıma sahiptirler: İsrail ordusuyla düzenlenen Fransız uçaklarının (Mirage) altı günlük savaşı  Fransa kazandı.

9.İsrail


 

İsrail Dünyanın En Büyük Hava Kuvvetlerine Sahiptir. İsrail ile fazla bilgi de vermek istemiyorum İsrail ordusu  749.550 bu kadar fazla olmalarının sebebi Savaş halinde bütün Halkı Asker sayılmaktadır.

10.Kuzey Kore


 

Kuzey Kore halkının 1 / 10’u Asker. 15 yaşındayken, Kuzey Koreliler Ak-47 otomatik tüfeklerle düzenli askeri eğitim görüyorlar. 20 yaşından sonra topları ve AA silahlarını kullanmayı başarabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir