Dünyanın En İlginç Kasabası: Herkes 1 Binada Yaşıyor!

Evet. Yanlış görmediniz. Dünyanın en ilginç kasabası ile karşılaşmaya hazır mısınız? Bu kasaba öyle bir kasaba ki herkes 1 binada yaşıyor. İşte yıl 2016’da görenleri şaşırtan ilginç kasaba…

Alaska’daki bu kasabada 200 kişi var ve bu 200 kişi de aynı binada yaşıyor.

 

Çünkü bütün kasaba bu binaya sığdırılmış durumda.

 

Okul, market, kilise hatta çocuk parkı bile hepsi bu binanın içinde.

 

Gerçekten de çok acaip bir yer. Sadece bir büyük apartman ve içine sığdırılmış hayatlar…

 

Okulundan bakkalına belediyesine kadar her şey tek bir bina içinde.

 

Kasaba ile dış dünyanın bağlantısını ise tek yol ve tek bir tünel sağlıyor. Ancak bu tünel gece saat 22.30’da kapanıyor.

 

Eğer 22:30’a kadar işlerinizi bitiremezseniz. Kasabada kalırsınız ve o gece eve gidemezsiniz.

 

Hava genelde kötü olduğu için insanlar binadan çıkmayı pek tercih etmiyor.

 

 

Yakutsk /dʒokuːskaj/ Rusya Federasyonu ‘nun uzak doğusundaki Yakutistan ‘ın başkenti. Kuzey Kutup Dairesi’nin 450 km güneyinde yer alır. Nüfusu: 269,486 ; 210,642 ; 186,626 .

Yakutsk, Lena Nehri üzerindeki ana limandır. Burası Yakutsk Havaalanı’nın yanı sıra daha küçük olan Magan Havaalanı tarafından beslenir. Gümüşün ana arzcısıdır.

Zengin maden yataklarına sahip olan Yakutsk, 1632 ‘de Lena Nehri kıyısında kuruldu.

Yakutsk, dünyanın en soğuk kenti olarak sayılır. Bu Sibirya kentinde -40 °C normal olarak sayılır ve çocuklar sadece dereceler -45 °C altına düştüğünde okula gitmez. Yakutsk çevresinde bulunan 800 insanın yaşadığı Oimyakon köyünde ise sıcaklık −71.2 °C ölçülmüş ve burası dünyanın en soğuk yerleşim yeri olarak sayılmıştır.

  • Dünyanın en ilginç kasabası ile karşılaşmaya hazır mısınız? Bu kasaba öyle bir kasaba ki herkes 1 binada yaşıyor .  Çünkü bütün kasaba bu binaya sığdırılmış durumda.
  • Kasabada 200 kişi var ve bu 200 kişi de aynı binada yaşıyor .  bir kasaba .
  • Dünyada yolunuzun düşebileceği en ilginç yerlerden biri olan Whittier kasabasıyla tanışın: Kasabanın tüm nüfusu Begich Towers adı verilen bu binada yaşıyor .
  • Dünyanın en ilginç , en esrarengiz kasabası ile karşılaşmaya hazır mısınız? Bu kasaba öyle bir kasaba ki herkes 1 binada yaşıyor .
  • 54,3b OKUNMA. 1885 PAYLAŞIM. Herkesin 1 Binada Yaşadığı 200 Kişilik Kasaba .  Kasabada 200 kişi var ve bu 200 kişi de aynı binada yaşıyor .
  • Anasayfa > Eğlence ve Yaşam > 200 Kişilik Kasabada Herkes 1 Binada Yaşıyor .  Paylaş. Dünyanın En Büyük Kalesi: Prag Kalesi.
  • Kasabada 200 kişi var ve bu 200 kişi de aynı binada yaşıyor .  Okul, market, kilise hepsi bu binanın içinde.Alaska'da bir kasaba Çok acaip bir yer.
  • gariplikleri ve ilginç öyküleriyle dikkat çeken binalarda var.  biçimde büyürken ülkede de önemli bir kültürel gelişim yaşandı .  Dünyanın en şekli şemali yerinde kasabası .
  • Alaska'da ilginç bir kasaba . 200 kişinin yaşadığı bu kasaba tek bir binadan oluşuyor. Hastanesi, okulu, belediyesi bakkalı ile bir binanın içinde.
  • Okul, kilise, pazar gibi aklınıza gelebilecek tüm gereklilikler bir binada yer alırken kasaba sakinleri hava genelde kötü olduğu için binadan çıkmayı pek tercih etmiyorlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir