Dünyanın En Güzel Kapı ve Pencere Fotoğrafları!

Dünyanın en güzel kapılarını ve en renkli pencerelerini görmeye hazır mısınız? Farklı ülkeler, farklı kültürler, birbirinden renkli kapı ve pencereler. Fotoğraf sanatçısı André Vicente Gonçalves, dünyanın dört bir tarafında görenleri kendine hayran bırakan tarihi kapıları ve pencerelerin fotoğrafını çekti. İşte dünyanın rengarenk tarihi kapı ve pencere fotoğrafları;

Goncalves, aslında bilgisayar uzmanı. Fotoğraf sanatçısı Andre Vicente Goncalves’in ilginç bir hobisi var.  Ama onun için fotoğraf çekmek de ayrı tutku. Ve gittiği her yerde özellikle kapı ve pencereleri görüntülüyor.

Çektiği özel fotoğrafları instagram hesabında paylaşan Andre, sosyal medyada da büyük ilgi görüyor.

İşte Andre’nin gittiği yerlerde çektiği fotoğraflardan oluşan özel bir kolaj;

Portekiz – Ericeira

İngiltere

Portekiz – Lizbon

İngiltere – Londra

İtalya -Venedik

Romanya – Bükreş

Portekiz – Porto

Burano Adası

İngiltere – Londra

Portekiz -Lizbon

Kapı, bir mekâna ya da bir taşıta girip çıkarken geçilen, mafsallı , sürgülü ya da elektronik aksama sahip açılıp kapanabilir levha ya da bölme açıklığıdır. Kapılar, yapıların içine girmeye veya yapı içindeki odalar arasında yer değiştirebilmeye olanak sağlayan, temelde tüm dünya kültürlerinde aynı biçimde kullanılan mimari ögelerdir.

Kapılardan, kullanıldıkları yerlerde güvenliği ya da gizliliği sağlamak amacıyla yararlanılır. Bu nedenle kapılarda basit kilit düzeneklerinden gelişmiş elektronik güvenlik sistemlerine kadar pek çok donanım kullanılır.

Mimaride kullanıldıkları yere ya da coğrafyaya göre değişik biçim, işlev ve adlar alabilirler. Birden fazla açılabilir bölüme sahip kapılarda, bu panellerin her biri kanat olarak adlandırılır. Kapıyı oluşturan ya da kapıyla ilişkisi bulunan bölümlere farklı adlar verilebilir. Genel olarak bir kapıda bulunabilecek parçalar; kapı kolu, kapı tokmağı, kapı deliği, eşik, sundurma, lenta ve pervazlardır.

  • Dünyanın en güzel kapılarını ve en renkli pencerelerini görmeye hazır mısınız?  bir tarafında görenleri kendine hayran bırakan tarihi kapıları ve pencerelerin fotoğrafını çekti.
  • Büyük ödül The Human Towers (İnsan Kuleleri) fotoğraf serisiyle İspanya'dan David Oliete Casanova'nın oldu.  Dünyanın en güzel fotoğrafları ! facebook. twitter. gplus. .
  • Fotoğraf sanatçısı Andre Vicente Goncalves'in ilginç bir hobisi var.  Ana Sayfa. Foto Galeri. Yaşam.
  • Andre Vicente Goncalves'in geçtiğimiz yıl dünyayı gezerken aklına bir fikir geldi ve gittiği şehirlerde sadece kapı ve pencere fotoğrafladı. Ortaya mükemmel bir.
  • Yıllar önce, 25 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde kapı ve pencere fotoğrafları çeken bir sanatçının haberini okumuştum ve çok  Ancak bu haliyle bile güzel bir fotoğraf .
  • “Su, Dünyanın Her Karesinde Suya Yön Verenler” t emasıyla yapılan, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık düzenlenen yarışmaya 348 fotoğrafçı katıldı.
  • Dünyanın çeşitli yerlerinden, güzel tasarımlı, farklı ve ilgi çekici pencereleri sizler de seveceksiniz.  Dünya ’nın En Güzel Evleri. Güzel Kapı Süsleri. Güzel Ev Fotoğrafları .
  • Kapılar & Pencereler fotoğrafları fotoğraf galerisinde sizde çektiğiniz fotoğraflarınızı yayınlayabilirsiniz.  Kapılar & Pencereler kategorisinde 2418 fotoğraf var.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir