Dünyadaki Köpek Türleri ve Cinsleri

Dünyadaki Köpek Türleri ve Cinsleri


Dünyada ırkına ve ülkesine göre köpek cinsleri ve türleri. Ülkemizdeki kangal köpek cinsini saymazsak dünyadaki köpekleri cinslerine göre sınıflandırılmış şekilde bu en son haberde bulacaksınız. Malezyalı Lili Chin Los Angeles’ta Warner Bros, Carton Network gibi yayınlara animasyonlar tasarlamış. 2007 yılında ise köpek sevenler için bir çalışma yapmış. 200’ün üzerinde köpeğin atalarının nereden geldiğini tespit edip, bunları ülke ülke sınıflandırıp, çizmiş. Üstelik bu ilginç çalışmaları Etsy adlı sitede poster olarak da satıyor.

Galler Cinsi Köpek Türleri

Fransız Cinsi Köpek Türleri

Belçika Cinsi Köpek Türleri

Avusturalya Cinsi Köpek Türleri

Asya Cinsi Köpek Türleri

Amerikan Cinsi Köpek Türleri

Alman Cinsi Köpek Türleri

Akdeniz Cinsi Köpek Türleri

Rus Cinsi Köpek Türleri

Latin Amerika Cinsi Köpek Türleri

Kanada Cinsi Köpek Türleri

İskoçya Cinsi Köpek Türleri

İrlanda Cinsi Köpek Türleri

İngiliz Cinsi Köpek Türleri

Hollanda Cinsi Köpek Türleri

Köpek ; köpekgiller familyasına mensup, görünüş ve büyüklükleri farklı 400’den fazla ırkı olan, etçil , memeli bir hayvan. Boz kurdun alt türlerinden biri olan köpek, tilki ve çakallarla da akrabadır . Kedilerle birlikte dünyanın en geniş coğrafyaya yayılan ve en çok beslenen iki evcil hayvanından biridir. 2001 yılı tahminlerine göre dünyada 400 milyondan fazla köpek vardır.

Köpekler 12 bin yıldan daha uzun bir süreden beri insanoğlunun av partneri, koruyucusu ve arkadaşı olagelmiştir. Değişik ihtiyaçlara göre farklı köpek türlerinin evrimleşmesinde insanoğlunun önemli rolü olmuştur. İlk köpekler keskin görme ve koku duyusuna sahip avcı köpekleriydi . İnsanlar, ilk tanışmalarından bu yana köpeklerin çeşitli yararlı özelliklerini genetik mühendisliğin en ilkel formlarıyla ön plana çıkartmış ve farklı köpek türlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Örneğin 7-9 bin yıl önce çiftlik hayvanları evcilleştirildiğinde köpekler çobanlık da yapmaya başladı ve bu yönde yapay seçilime uğradı.

Köpeklerin işlevleri ve algılanışları toplumdan topluma fark eder. Antik Mısır ‘da köpekler kutsal sayılırdı. Günümüzde birçok ülkede bekçi, bazı ülkelerde yük hayvanı ve hatta yiyecek olarak kullanılır. Batılı ülkelerde köpekler genellikle ev arkadaşı ve refakatçi olarak beslenir ve bu ülkelerde köpeklere yönelik ürün ve hizmetler milyarlarca liralık bir endüstri haline gelmiştir. Bunların yanı sıra köpekler engellilere yardım, arama-kurtarma ya da polis köpeği gibi daha sofistike görevlerde kullanılmak üzere de eğitilebilir.

  • Dünyada ırkına ve ülkesine göre köpek cinsleri ve türleri .
  • Amerikan Köpek Kulübü tarafından 1964 yılında bir cins olarak kabul edilmiştir.
  • Dünya üzerinde bulunan yüzlerce köpek cinsi çok fazla renk ve genetik şekle sahiptir.  Dünyadaki bütün köpek türleri birbirleri ile aynı kromozoma sahiptir.
  • etmek yasaktır” bu kanuna göre etrafınızda saldırgan köpek türleri besleyenler var ise şikayet edip  Beni yeni yazılarda e posta ile bilgilendir. En sadık 10 köpek cinsi .
  • Her ne kadar çok sevimli ve uysal olan köpek türleri olsa da Dünya genelinde bilinen ve en tehlikeli köpek türleri hakkında kısa bilgiler vereceğiz.
  • Tüm köpek ırkları tek bir sayfada fotoğraflı ve resimli olarak listeleniyor.  herşey: Köpek türleri , köpek ırkları, köpek cinsleri , binlerce köpek resimleri ve fotoğrafları.
  • en geniş kapsamlı Köpek Irkları, Köpek Özellikleri, Köpek Cinsleri ve Fotoğraflı Köpek Türleri rehberi.  Köpek Cinsleri ve Irkları.
  • Kaynak: Evde Beslenebilecek En İyi Küçük Köpek Cinsleri . 1. Maltese (Malta Köpeği ).  Arkadaş canlısı köpeklerdir . Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar.
  • Dünyadaki muhabbet kuşlarının cinsleri .  köpek cinsleri köpek cinsleri ve özellikleri cesitleri kopek köpek cinsleri pitbul av kopegi nasıl eğitilir çoban köpeği isimleri.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir