Dünyadaki En Tehlikeli 10 Şehir.

Artık dünyadaki uzak noktaları ziyaret etmek her zamankinden daha kolay. Bununla birlikte, tehlikeli koşullardan dolayı bazı yerlerden kaçınılmalıdır. Öte yandan bazı tehlikeli yerler de istenilen turistik mekanlar da vardır. Bu tür yerleri ziyaret etmeye karar verirseniz, en azından risklerin farkında olmalısınız ve makul önlemleri almalısınız. Burada sizler için dünyanın en tehlikeli 10 şehrini derledik.

10. Caracas, Venezuela

Burası Venezuela’nın başkenti ve şu anda uyuşturucu çeteleri yüzünden şehir tehlikeli bir krizle karşı karşıyadır. Hırsızlık ve gasp gibi sokak suçları da yaygın olarak görülüyor. Bu da çoğu turist için istenmeyen bir hedef haline geliyor. Venezuela’daki diğer birçok şehrin suç oranı da yüksektir.

9. Ciudad Juarez, Meksika

Meksika’nın uyuşturucu kaçakçılarıyla ilgili sorunları iyi biliniyor ve Ciudad Juarez şu anda ülkenin en tehlikeli şehirlerinden biridir. Polis genellikle uyuşturucu çeteleri tarafından istihdam edilmektedir ya da öldürülmektedir. Bu nedenle bu şehirde birçok suç cezasız kalmaktadır.

8. Cape Town, Güney Afrika

Bu şehirde yoksulluğun ve toplumsal huzursuzluğun yaygınlığı nedeniyle, son derece yüksek suçlar işleniyor. Birçok turist doğal güzellikleri ve diğer cazibe merkezlerine yakın olması nedeniyle Güney Afrika’ya çekilmesine rağmen, Cape Town tehlikeli bir yer olmayı başarmıştır. Eğer daha tehlikeli bölümlerden kaçınırsanız ve geceleri yalnız seyahat etmiyorsanız, bu şehri ziyaret etmek mümkündür.

7. Rio de Janeiro, Brezilya

Brezilya’daki birçok şehrin suç oranları çok yüksektir ve bazıları Rio de Janeiro’dan daha tehlikelidir. Ancak Rio bugüne kadar Brezilya’nın en popüler turistik yerlerinden biri olduğundan burada yoğunlaşmak olanaklıdır. Rio aslında on yıl önce olduğundan daha güvenli, ancak birçok alanda özellikle geceleri sokak suçları görülmeye devam ediyor. Bu şehrin tatil beldelerinin ve plajlarının keyfini çıkarmak mümkündür, ancak sağduyu önlemleri alınmalıdır.

6. Guatemala City, Guatemala

Karayipler’deki Orta Amerika uluslarından biri olan Guatemala’nın birçok turistik yeri bulunmakla birlikte, uyuşturucu şiddeti ile uğraşan bir ülkedir. Cinayet oranı yüksektir ve sokakta soygun, otobüs tutuklaması ve araba kazası gibi diğer yaygın suçlar görülebiliyor. Guatemala’yı ziyaret ederek daha güvenli bölgelerde kalmanız ve Guatemala City’den uzak durmanız can güvenliğizi sağlamanız için doğru bir karar olur.

5. Acapulco, Meksika

Kısa bir süre önce bu şehir, güvenli ve lüks bir tatil bölgesi olarak kabul edildi. Acapulco’ya turizm açısından hala popüler olmakla birlikte, uyuşturucunun şiddeti bu şehri tehlikeli bir alan haline getirdi. Bu şehirde çokça cinayet işlenir. Acapulco’yu ziyaret eden kişilerin çoğu çevredeki şehirlerde olduğu için can güvenliğini sağlamışlardır.

4. Bağdat, Irak

Irak’ta bomba atışı, silah sesleri ve diğer şiddetli olaylara rastlamak mümkündür. Bu ülke uzun yıllar Amerikalılar için “seyahat etmeyin” listesinde bulunuyor ve Bağdat tehlikeli bir yer olmaya devam ediyor. ABD askerlerinin ülkeden ayrılmasıyla Irak’ın geleceği son derece belirsiz. Bu savaşla yırtılmış bir başka ülkedir ve yakın zamanda güvenli bir yer olmayacaktır. Bağdat’taki şiddet genellikle öngörülemeyen terör saldırganlarından oluştuğundan, insanların iyi bir neden olmadan ziyaret etmeleri gereken bir yer değildir.

3. Kabil, Afganistan

Bu şehir, bir süredir dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri olmuştur. ABD birliklerinin kademeli olarak ülkeden çıkartılmasına rağmen hala bir savaş bölgesi olarak görülür. Birçok bombalama da dahil olmak üzere terörist saldırıları yaygın olarak görülür. Kabil çok belirsiz bir geleceğe bakıyor ve yakın gelecekte muhtemelen çok tehlikeli bir yer olacaktır. Bağdat gibi Kabil de şiddetin her an ortaya çıkabileceği bir şehirdir.

2. Karaçi, Pakistan

Pakistan büyük bir siyasi huzursuzluk yaşıyor ve terörizm ülkede iç karşıklığa neden olmuştur. Suikastlarin yanı sıra intihar bombacılığı ve çete savaşlarıda yaygın olarak görülür. Karaçi bu şiddetin merkezlerinden biridir ve turistlerin bu kenti tercih etmemeleri önerilir.

1. San Pedro Sula, Honduras

Bu şehir, birkaç yıldır dünyanın en şiddetli şehirlerinden biri olarak gösteriliyor. Pek çok kaynağa göre, dünyada cinayet oranı en yüksek ülkedir. Silah kaçakçılığı büyük bir sorundur ve yasadışı tehlikeli silahlar şehir genelinde yaygındır. Eğer bu şehri tercih etmeniz için çok büyük bir nedeninizin yoksa bu şehirden uzak durmaya bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir