Dünya’daki En Şaşırtıcı Eğitim Sistemine Sahip 15 Okul

Dünya’daki en şaşırtıcı eğitim sistemine sahip 15 okulu sizler için araştırdık. Mutlaka görmeniz gereken bu ilginç ve sıradışı eğitime okulları merak ediyorsanız haberimizde bu harika okullarla ilgili ilginç bilgileri bulacaksınız.

Makoko Yüzen Okul, Lagos, Nijerya


Yaklaşık 100 öğrencinin eğitim görebildiği Nijerya’daki bu Makoko yüzen okulu; ilginç ve eğlenceli oyun alanlarıyla en sıradışı eğitime sahip okullardan biri.

Bir küp okul, Kopenhag, Danimarka


Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da olan bu küp şeklindeki ilginç okul;1100 den fazla lise öğrencisi kapasiteli. Öğrencileri açık alanlarla yaratıcı ve esnek düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyor.

Her öğrenciye ayrı bir öğrenme planı hazırlayan okul, Avustralya


Her öğrenciye özel muamelenin yapıldığı ve öğrenci merkezli eğitime önem verilen bu okul; öğrencilerin zevk ve yeteneklerine uygun eğitim vermeyi hedefliyor.

Öğrencilere sadece ilgi alanlarına göre eğitim veren bir okul, Rhode Island, ABD


Öğrencilerin sadece ilgi ve becerilerine yönelik eğitim vermeyi hedefleyen bu okul Amerika’da Rhode Island’da bulunuyor. Öğrenciler ilgi ve yetenekleriyle öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Ofis görünümlü bir okul, Ohio, ABD


Amerika’nın Ohio eyaletinde bulunan bu ofis görünümlü okul; sınıf sisteminden uzak. 300 adet bölmenin bulunduğu okulda her öğreci kendi öğrenme programına sahip.

Çocuklara ‘tehlikeli’ şeyler öğreten bir okul, San Francisco, Kaliforniya


Öğrencilere aileleriin yapmalarını istemediği şeyleri öğreten bu okul Dünyadaki en sıradışı eğitimlerden birine sahip. Ateşle oynamak ve ev aletlerini sökmek gibi tehlikeli şeyler bu okulda serbest.

Cinsiyet bakımından nötr bir okul, Stockholm, İsveç


İsveç’in Stockholm semtindeki bu okulda öğrencilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın eşit ve adaletli davranılıyor.

En parlak ilkokul, Stockholm, İsveç


Dünyadaki en parlak okullardan biri olarak gösterilen bu okulun her koridorunda Wi-Fi erişimi mevcut ve geleneksel yöntemler yerine çoklu koridorlarda öğrencilere sunumlar yapılıyor.

Silikon Vadisi okulu, San Francisco, Kalifornia


Öğrencileri esnek ve yaratıcı düşünmeye sevk etmeyi ve teknolojik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu okul Amerika’nın teknoloji merkezi Silikon Vadisi’nde.

Steve Jobs Okulu, Amsterdam, Hollanda


Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan bu ilginç ve sıradışı eğitime sahip okulda; öğrenciler kendi becerilerine göre eğitim alma şansına sahip olabiliyor.

Merhamet ve yaratıcılığı teşvik eden okul, New York, ABD


Öğrencileri okulu sıkıcı bir yer olarak görmekten kurtarıp onların okulu daha çok bir oyun alanı gibi görmesini sağlamaya çalışıyor.

Çocukların dağlarda ve mağaralarda öğrendiği bir okul, Stokholm, İsveç

 

Çocukların öğrendiklerini gerçek hayat örnekleriyle görebildiği, ağaçlarla konuşabildiği ve mağaraya girebildiği ilginç ve büyüleyici bir okul.

Hiçbir ödevin, sıkı programların olmadığı bir okul, Toronto, Kanada


Her öğrenci ödevin olmadığı bir okul ister. İşte bu okulda öğrenciler hiç bir şey zorla yaptırılmıyor. Sadece öğretmenler trafından tavsiye veriliyor.

Dünyanın en ‘yeşil’ okulu, Fransa


Sıcak havalarda çimlerin üstünde eğitimine devam eden bu okulun çatısı ve etraı tamamen yemyeşil.

Baskı ve stresin olmadığı bir okul, Espoo, Finlandiya


Öğrencileri stresten uzak tutmayı hedefleyen bu okulda, öğrenciler istedikleri yere oturabilliyor ve arkadaşlarıyya sohbet edebiliyor. Sınıf ortamı tamamen rahat ve pozitif.

Dünya’daki En Şaşırtıcı Eğitim Sistemine Sahip 15 Okul

Nikola Tesla – 7 Ocak 1943, New York , Sırp kökenli Amerikalı mucit , fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla ‘kökünden’ değiştirebilecek birçok ‘kullanılan ve kullanılmayan’ deneye / buluşa da imza atmıştır. Özellikle ‘elektriğin kablosuz taşınabilmesi’ gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Thomas Edison ile arasında amansız bir bilimsel mücadele geçmiştir. Elektrik üzerine yaptığı sayısız deneyler ve buluşlar vardır. 7 Ocak 1943 itibarıyla, yirmi altı ülkede kendisine ait üç yüze yakın patenti bulunmaktaydı. New York ‘da ve çoğu eyalette 10 Temmuz, Tesla Günü olarak kutlanır. Manhattan ‘da 40.Sokak ve 6.Cadde köşesine ismi verilmiştir. Time dergisi 1931 yılında, Tesla’nın doğumunun 75. yıldönümünde kapak resmi olarak onu seçmiştir.

Dünya, Nikola Tesla’nın dengi biri gelmesi için çok uzun bir süre beklemelidir.E.ARMSTRONG

Babası bir papaz olan Tesla’nın annesi okuyup yazamamasına karşın, halk arasında pratik ev gereçleri mucidi olarak bilinirdi. Nikola’ya göre annesi, yaratıcı dahi olmaya adaydı. Babası her zaman papaz olmasını istiyordu, Tesla ise mühendislik okumayı istiyordu. Tesla ölümcül bir hastalık sırasında, mühendislik okursam çok daha iyi olurum demiş, babası da onu kıramamıştır. Annesinin de desteğine sahip olan Tesla, fizik ve matematikte bilgisini arttırırken Graz ‘daki Politeknik okuluna girdi ve Prag Üniversitesi ‘nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce , Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi.

Nikola ailedeki beş çocuktan biriydi. İlk soyadı Draganic olup daha sonra reşit olunca bu soyadını kullanmak istemediği için mahkemeye başvurup Tesla olarak değiştirmiştir. Bir büyük erkek kardeşi vardı ve adı Dane idi. Ağabeyi, Nikola 5 yaşındayken ölmüştür.Öldüğü sırada Dane, henüz 12 yaşındadır. Ağabeyi Dane ata binme kazası yüzünden öldü. Bazı kaynaklar da ağabeyi ata bindiği sırada Tesla’nın atı korkutmasından dolayı kazaya neden olduğu söylenir.

Ağabeyini henüz çocukken kaybettiği için Tesla’da birçok takıntı oluşmuş ve şizofreniye yakın belirtiler göstermiştir.

Milka, Angelina ve Marica isminde üç kız kardeşi vardı. Ailesi 1862 yılında Gospić ‘e göç etti. Tesla okula Karlovac ‘ta gitti. Tesla Avusturya Graz Politeknik’e 1875 yılında başladı burada elektrik üzerine olan bilgisini arttırdı. Ancak kişisel takıntıları ve asosyalliği nedeniyle üçüncü sınıfın ilk döneminden itibaren okulu bıraktı. Kimi çevreler okulu bitirdiğini söylese de üniversite Tesla’nın mezun olmadığını ve okula 1878’in ilk döneminden sonra devam etmediğini bildirmiştir. Ailesiyle ilişkisini keserek bir oto mühendislik firmasında çalışmaya başlayan Tesla bu dönem oldukça ağır bir depresyon dönemi geçirdi.

Daha sonra babasının isteği üzerine Prag ‘ta Charles Ferdinand Üniversitesi’ne başladı. Burada bir yaz dönemi öğretimine devam etti ve babasının ölümü üzerine okulu bıraktı. Sonra Paris ‘te bir telefon şirketinde çalışmaya başladı. Burada doğru akım motorları ve dinamolar konusunda geniş ve önemli tecrübeler edindi. Oradayken çalıştığı döner makinelerini korumak için regüle edici kontrol cihazları icat etti.

Dünya’daki En Şaşırtıcı Eğitim Sistemine Sahip 15 Okul Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Egitim Dünya ’ daki En Şaşırtıcı Eğitim Sistemine Sahip 15 Okul .  4Öğrencilere sadece ilgi alanlarına göre eğitim veren bir okul , Rhode Island, ABD.
  • 8 Nisan 2016 Cuma. Dünyanın En Şaşırtıcı Eğitim Sistemi : Finlandiya.  İşte size Fin eğitim sistemiyle ilgili 9 şaşırtıcı gerçek. Finlandiya’da zorunlu okula başlama yaşı 7.
  • Şöyle mi deseydik:` Dünyanın En Şaşırtıcı Eğitim Sistemi !`  öğrenme biçimleri arasında kurulan bu denge çocukların okuldaki mutluluğunu sağlamanın büyülü formülüdür.
  • İşte size Fin eğitim sistemiyle ilgili 9 şaşırtıcı gerçek. 21 Eylül 2015 Pazartesi 15 :53.  Yaşları ne olursa olsun, çocuklar okula kendileri yürüyerek ya da bisikletle gidiyor.
  • İşte size Türkiye eğitim sistemiyle ilgili 9 şaşırtıcı gerçek.  eğitim öğretim programlarını şekillendirme haklarına sahipler .  Sürekli ders, okul , eğitim düşünmek zorunda.
  • 30.09.2015 15 :08.  İşte size Fin eğitim sistemiyle ilgili 9 şaşırtıcı gerçek. 1  Finlandiya öğretmenleri başarılı başarısız olarak yargılamayan bir kültüre sahip .
  • … Finlandiyalı çocukların okul yaşamı, Finlandiya’nın bizzat uygulamakta olduğu gençlik ve eğitim politikalarının sonucudur; PISA testlerinin değil.
  • öğrenci başına 115 bin dolardan fazla harcayan Amerika’ daki 15 yaşındaki öğrencilerle aynı başarı düzeyine sahip .  Dünyanın En Şaşırtıcı Eğitim Sistemi : Finlandiya.
  • SAMSUN. Çok Bulutlu, 15 °C.  İşte size Fin eğitim sistemiyle ilgili 9 şaşırtıcı gerçek.  Finlandiya öğretmenleri başarılı başarısız olarak yargılamayan bir kültüre sahip .
  • En İyi Eğitim Sistemine Sahip 11. Ülke: DANİMARKA Danimarka’nın eğitim sistemi okul öncesi ilkokul ortaokul lise ve yetişkin eğitimini içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir