Dünyadaki En İyi 10 Su Parkı (Aquapark)

Eğlenceyi sever misiniz?.. Su parkı yani ingilizce adıyla Aquapark’lar son 10 yılın en moda eğlencesi olmayı başarmış durumda. Özellikle yurt dışına çıkanlar için tavsiye edeceğimiz bu Aquapark’ları kesinlikle görmelisiniz. Türkiye’de yok mu? sorularını duyar gibiyim. Elbetteki var, fakat beklentilerin biraz altında malesef. Su parkı için yaptığımız ilk 10 liste araştırmamızda malesef ülkemizinden bir su parkı (Aquapark) yok. 🙁 Evet eğlenebileceğiniz ve gitmenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz Aqua parklar listemizi sizler için araştırdık.

En iyi Aqua parkı hangisidir? Hangi su parklarını tavsiye edersiniz. En büyük su parkı hangisidir? Tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda. İşte karşınızda dünyadaki en iyi 10 su parkı (Aquapark) listesi..

Sunway Lagoon – Malezya


Sunway Lagoon Aqua parkı, Malezya’nın en büyüğü olmasıyla meşhurdur. Kuala Lumpur kenti yakınında bu devasal Aqua parkında sayılamayacak kadar su kaydırağı bulabilirsiniz. Su kaydırakları temaları ise; Afrika suları, Vahşi Batı ve Macera Dünyası üzerinedir. Bu parkta ayrıca sörf yapma imkanınızda mevcut. Toplamda 7 ton kum ve gerçek palmiye ağaçları barındırmaktadır.

Chimelong Water Park – Çin


Çin’in en büyük Aqua parkı Chimelong Water’dir. Bu su parkında, yaklaşık 1 milyon metreküp su bulunmaktadır. Bu parkın en gözde eğlence kaydırağı ise Behemoth Bowl.

Wet n’ Wild – Florida


Florida’da bulunan Wet n’ Wild sıcak havalarda bunaldığınızda gidebileceğiniz en iyi Aqua parktır. Kuzey Amerika’nın en eğlenceli su parkı olan Wet n’ Wild’in en ünlü kaydırağı Brain Wash.

World Water Park – Kanada


Edmonton kenti Kanada’nın hiç şüphesiz en çok alışveriş yapılan yeridir. Bu özelliğinin yanında Kanada’nın en büyük su parkınıda bu kentte bulabilirsiniz yani; World Water Park’ı. Hava bazen Kanada’da serin olsa bile bu su parkının dolduğunu göreceğinizden eminiz. Bu parka en çok ilgimizi çeken ise, dünyanın en büyük kapalı alan dalga havuzu bulunuyor. 25 metre yükseklikten su kaydırağı yapabileceğiniz platformlar bulabilirsiniz.

Schlitterbahn – Teksas


Schlitterbahn, Teksas’ın en büyük Aqua parkıdır. Schlitterbahn kelimesi Almanca olup; “kayan yol” anlamını taşıyor. ilginç su kaydırak platformlarına sahip olan bu park, serinlemenize çok yardımcı olacaktır.

Noah’s Ark Water Park – Wisconsin


Amerika’da birçok yerde su parkları bulabilirsiniz; Noah’s Ark Water Park’da Amerika’nın en büyük Aqua parklarından biri olma özelliğini taşıyor. Özellikle sıcak yaz günlerinizde, tüm gününüzü geçirebileceğiniz eğlence imkanları sunan bu park, çocuklara özel havuzlar ve dalga havuzları imkanı sunuyor. Ailenizle gidip keyifli dakikalar geçirebileceğiniz su parklarındandır.

Las Cascada Water Park – Porto Riko


1985 yılında inşa edilen Las Cascada Water Park, Porto Riko’nun en büyük su parkıdır. Kesinlikle uğramanızı tavsiye ettiğimiz bu park, ilginç platformları ile ilginizi çekecektir.

Sandcastle WaterPark – Birleşik Krallık


İngiltere’de yağmur sebebiyle pek fazla sıcak hava yaşanmasada, eğlence hiçbir zaman bitmiyor. Sandcastle WaterPark ise bu eğlencenin gerçek adı. Ülkenin en büyük Aqua parkı olan Sandcastle WaterPark, 18’den fazla su kaydırağı ile öne çıkıyor. Gittiğinizde dalga makinalarını bile görebilirsiniz.

Wet n’ Wild Water World – Avustralya


Wet n’ Wild ailesinin diğer Aqua parklarından olan Wet n’ Wild Water World, bu kez Avustralya’da. Tüm yıl boyunca sınırsız hizmet veren bu eğlenceli parkta, eğlence ve korkuyu bir arada yaşayabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

Water Country – Virginia


Water Country Aqua parkı 1950’lili yılların temasını taşıyor üzerinde. Tabi yenilikçi çalışmalarda hergün devam ediyor. Nehir raftingleri olan bu mükemmel su parkında, korkutucu su kaydıraklarınıda denemenizi tavsiye ediyoruz.