Dünyada Üzerinde En Çok Konuşulan 7 Dil

Dil, belki de insan vücudunun en önemli fonksiyonudur – çocukken beslenmemizi sağlar, yetişkin olarak neredeyse her şeyi almamızı sağlar sizler için ” Dünyada Üzerinde En Çok Konuşulan 7 Dil ” listeledik.

 

7.Fransızca


Konuşan sayısı: 129 milyon

Genellikle dünyanın en romantik dili olarak bilinen Fransızca, Belçika, Kanada, Ruanda, Kamerun ve Haiti dahil olmak üzere bir çok kişi ülkede Fransızca konuşuluyor. Gerçekten Fransızca Oldukça Popüler bir dildir.

6.Portekizce

Konuşan sayısı: 191 milyon

12. yüzyılda Portekiz, İspanya’dan bağımsızlığını kazandı ve Vasco da Gama ve Gezici Henry gibi ünlü kâşiflerin yardımıyla tüm dünyaya genişledi.

5.Arapça


Konuşan sayısı: 246 milyon

Dünyanın en eski dillerinden olan Arapça, Orta Doğu’da konuşuluyor; Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak, Suriye, Ürdün, Lübnan ve Mısır gibi ülkelerde bu dili konuşuyor. Ayrıca, Arapça Kur’an’ın dili olduğundan, diğer ülkelerdeki milyonlarca Müslüman da Arapça konuşmaktadır. Aslında pek çok insan Arapça bir çalışma bilgisine sahiptir, 1974’te Birleşmiş Milletler’in altıncı resmi dili haline getirilmiştir.

4.Rusça


Rusça, Beyaz Rusça Ve ukraynaca ile birlikte bir avrupa dilir. Rusça Birleşmiş Milletlerin resmi bir dilir. Rusça Dünya Üzerinde En Çok konuşlan Diller Arasındadır. Bunun yanı sıra ukrayna ve belarus dili Rusça’ya yakın olan dillerdir.

3.İspanyolca


Konuşan sayısı: 392 milyon

Hemen Hemen her Güney Amerika ve Orta Amerika kıtasın da ülkesinde konuşuluyor. ABD’de İspanyolca’ya özel bir ilgi var; İngilizce de bir çok kelime de ispanyolca dan ödünç almaktadır.

 2.Hintçe


Konuşan sayısı: 497 milyon

Hindistan Dünyanın kalabalık nufüslarından biridir ana dili hintçe’dir. Çok sayıda lehçeyi (en çok konuşulan dil Hintçe) kapsıyor. Hindistanda İngilizlerin tanınması Hintçe’yi dünyanın en popüler dilini aşmasını engelliyor. Küçük bir Hintçe öğrenmek istiyorsanız, çok kolay bir yol var: Hintli bir film kiralayın. Hindistan’daki film endüstrisi dünyadaki en üretken, her yıl binlerce eylem / romantizm / müzikal yapıyor.

1.İngilizce


Konuşan sayısı: 508 milyon

 

İngilizce en çok konuşulan bir dildir. Bu dili konuşan ülkeler Yeni Zelanda, ABD, Avustralya, İngiltere, Zimbabwe, Karayipler, Hong Kong, Güney Afrika ve Kanada da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden geliyor ve bu ülkelerin ana dilidir. ingilizce bir çok meslekte gereklilik haline gelmiştir. Dünya üzerinde bir çok ülkelerde de resmi dil ingilizcedir

Dünyada Üzerinde En Çok Konuşulan 7 Dil

İnternet bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır . TDK , İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir. İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümü olarak da tanımlanabilir. Binlerce akademik ve ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler halinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

İnternet’in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980’lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, Dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990’larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.

dünyada en çok konuşulan diller sıralaması, dünyada en çok konuşulan dil hangisi, dünyada konuşulan diller ve ülkeleri, dünyada en çok konuşulan 10 dil, dünyada konuşulan kaç dil var, dünyada konuşulan diller listesi, dünyada en çok konuşulan diller ve bunların hangi ülkelerde konuşulduğu, dünyada en çok konuşulan diller ve hangi ülkelerde konuşulduğu

Dünyada Üzerinde En Çok Konuşulan 7 Dil Özet Bilgiler

  • Bu yazımızda sizler için dünya üzerinde en konuşulan dilleri derledik.  Bu da onları dünyada en çok konuşulan 9. dili yapmaktadır.
  • Dünyada yaklaşık olarak konuşulan 2200 adet dil bulunmaktadır.  İngilizce dili en çok konuşulan dil olmasa da en yaygın dil olma özelliğini taşımaktadır.
  • 6. 2.454 farklı dile çevirisiyle, en çok dile çevrilmiş olan kitap İncil’dir.  12. Dünya üzerinde konuşulduğu tahmin edilen ortalama 7 .000 dil bulunmaktadır.
  • Dünyada En Çok Konuşulan Diller . Dünyada birçok ülke birçok dil çeşidi var.  Dünya üzerinde en çok konuşulan listesinde 159 milyon insan konuşarak 9. Sırada yer alıyor.
  • Dünya üzerinde en çok konuşulan dilleri sizler için derledik.  olacağını düşündük, yabancı dil konusunda dünyada en çok konuşulan yabancı dillerini sizler için derledik.
  • Çince dünyada en çok konuşulan dillerin arasında 1. dir.  Dünyada en çok konuşulan diller . Giriş Tarihi: 30.06.2010 17:16 Güncelleme Tarihi: 29.12.2013 05:24.
  • 1940’lı yıllarda yapılmış diğer bir çalışmaya göre ise dünyada yaşamış ve yaşayan dillerin sayısının 2.796’dır.  Hırvatça, Makedonca ve Bulgarca da en çok konuşulan Slav dilleri .
  • Anadil ve ikinci dil olarak dünyada en yaygın olarak bilinen ve konuşulan dil Çince’dir (Mandarin).  En çok konuşulan dil sorusunun cevabında kesin olan şey ilk üç sıradır.
  • Sizce dünyada en çok kullanılan dil hangisi? Türkçe kaçıncı sırada?  Dünya dili olarak bildiğimiz İngilizce ise en çok konuşulan dillerin arasında 2. sırayı alıyor.
  • Dünyada Konuşulan Diller . Dil , bir milletin simgesi ve kültürü haline gelmiş semboldür.  Portekizce, 178 milyon kişiyle dünyada en çok konuşulan 7 . dil olarak sırasını alıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir