Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti

Alışveriş özellikle bayanların vazgeçilmez alışkanlıklarından biridir. Alışveriş yapmak bayanları şaşırtıcı bir şekilde rahatlatmaktadır. Bayanlar için dünyada en iyi alışveriş yapacakları baya şehir bulunuyor. Dünyada çılgınca alışveriş yapacağınız en iyi yerleri sizin için araştırdık. Eğer bu önerilerimizi dikkate alır listedeki şehirlerin herhangi birinde alışveriş yapar iseniz ne demek istediğimizi asıl o zaman anlayacaksınız. Çünkü modacıların sürekli tavsiye ettikleri tarz modellerin çoğu bu şehirlerden çıkıyor. Peki dünyada alışverişin en iyi 10 kenti arasında hangileri var? New York, Paris, Milan… Eğer yurt dışında alışveriş yapmak istiyor iseniz sizler için hazırladığımız alışveriş rehberi aklınızda ki soruları cevap olacak.

Stockholm


Dünyada ekonomik ferahlığın en üst düzeyde olduğu kültür açısından da baya ilerlemiş durumda olan İskandinav ülkeleri arasında popülerliği ile üst sıralarda yer alan Stockholm modaya da yön veriyor. Stockholm dünyada alışveriş yapılabilecek en iyi yerler arasında 10.sırada yer alıyor.

Dubai


Dünyada aşırı lüks yaşamları ile bilinen Dubai insanları durum böyle olunca alışveriş konusunda listede yerini alıyor. Dubai zenginlikleri moda ve alışveriş tutkusunun da ilerlemesine neden oluyor. Şehrin özellikle en çok rağbet gösterilen alışveriş merkezi olan Dubai Mall bulundurduğu lüks markalar ile göze çarpıyor. Eğer gerçekten lüks bir alışveriş yapmak istiyorsanız kesinlikle Dubai’ye uğramalısınız.

Hong Kong


Hong Kong listede yerini lüks alışveriş merkezlerinin ve uygun fiyata her şeyi bulabileceğiniz pazarların olduğu alışveriş şehri olarak yer alıyor. Sokak tarzını seviyorsanız Star Street Precint meydanına kesinlikle uğrayın.

Bangkok


Taylan şehri olan Bangkok daha çok geleneksel parçaların satıldığı bu alanda alışverişin geliştiği ülkelerden biridir. Bangkok özellikle bit pazarı adı verilen ikinci, üçüncü el yani kullanışmış ürünlerin satıldığı en iyi alışveriş şehirlerinden biridir.

Kopenhag


Kopenhag’ın listede yer almasının en büyük nedeni alışveriş yapılan caddelerin tamamen trafiğe kapalı bir alanda olmasıdır. Sadece yayaların kullandığı bu caddeler dünyada satılan hemen hemen her markayı bulabileceğiniz uzun ve gösterişli caddelerdir. En ünlü alışveriş mekanı Town Hall Meydanı’dır.

Zürih


Dünyada lüks alışverişin merkezi olarak adlandırılan şehirler arasında üst sıralarda yer alan Zürih bulundurduğu aşırı lüks alışveriş caddeleri ile ön plana çıkıyor. Dubai’den sonra en ünlü markaları lüks caddelerde bulabileceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Zürih’te bulunan meşhur alışveriş caddesi ise Bahnhofstrasse caddesidir.

Paris


Aşkın şehri olarak bilinen Paris ünlü alışveriş caddeleri ile de öne çıkıyor. Moda ve aşk şehri olarak ününü koruyan Paris’te yaşayan her kişi modadan bir parça ilham alarak alışveriş yapmaktadır. Şehrin en ünlü alışveriş caddesine gitmek istiyorsanız Houssmann Bulvarına uğramalısınız.

Londra


İngiltere’nin en önemli şehri olan Londra alışveriş tutkunlarına sık sık ev sahipliği yapıyor. Özellikle önemli moda defilelerinin fazlaca yapıldığı şehirler arasında yer alıyor. En ünlü alışveriş caddesi ise herkes tarafından bilinen Bond caddesidir.

New York


Özgürlükler ülkesi Amerika her konuda olduğu gibi alışveriş özgürlüğünü doyasıya yaşamanız için New York şehrinde bulunan alışveriş caddeleri ile size büyük imkanlar sunuyor. Şehrin en önemli alışveriş caddesi ise Beşinci cadde olarak bilinmektedir.

Milan


Milan modanın kalbinin attığı yerdir. Modanın merkezi olan Milan dünyada alışveriş yapabileceğiniz en iyi şehirdir. Sadece alışveriş yapmakla kalmayacaksınız modayı da yakından takip edeceksiniz.

Amazon.com, ilk kurulmuş en büyük internet alışveriş sitesidir. Adını Amazon Nehri ‘nden alır.

Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri ‘nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün Amazon’da, DVD , müzik CDsi , bilgisayar yazılımı , bilgisayar oyunu , elektronik eşya, aksesuar , mobilya gibi farkı türden mallar satılmaktadır. Jeff Bezos sanal alışveriş şirketinin isminin alfabetik sırada önde çıkması için “A” harfiyle başlamasını tercih etmiştir.

Amazon’un son yıllarda yaptığı en büyük atılım, elektronik kitap okuyucusu Kindle ‘ı piyasaya sürmek olmuştur. Şu anda Kindle 3 adıyla satılmakta olan cihaz, Amazon’un en çok satılan ürünü haline gelmiştir.Ayrıca, Amazon internet sitesinde Kindle üzerinden okunabilecek oldukça geniş bir elektronik kitap arşivi bulunmaktadır. Halihazırda, Kindle ürünleri ve elektronik kitapların satışı Türkiye’de yapılmamaktadır.

Amazon.com üzerinden satın alınmış olan ürünün,kullanıcı tarafından tekrar Amazon.com üzerinde satışı mümkündür.

Dünyanın en yaygın alışveriş sitelerinden olan Amazon.com’un logosunda yer alan sarı ok sadece bir gülen surat değil, aynı zamanda amazon.com adresinde a’dan z’ye her şeyi bulabileceğinizi söyleyen gizli bir semboldür.

Amazon.com, Alexa.com , Goodreads , a9.com , 43things.com , Audible.com , IMDb ve Twitch.tv gibi büyük İnternet şirketlerinin de sahibidir.

  • Çünkü modacıların sürekli tavsiye ettikleri tarz modellerin çoğu bu şehirlerden çıkıyor.
  • ister bohem pazarlardan doyasıya alışveriş yapabileceğiniz 10 Kentin listesi…  Burası alışverişin kalbinin attığı yer. Burada ünlü markaları rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Görmek için Kayıt Olmalısınız. Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti .  Hem romantizm hem de alışverişi birarada yaparım diyorsanız mutlaka Gracias’a gidin.
  • Görmek için Kayıt Olmalısınız. Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti .  Hem romantizm hem de alışverişi birarada yaparım diyorsanız mutlaka Gracias’a gidin.
  • Biz de Türkiye’nin en iyi online alışveriş siteleri Top 5 listesini yaparken, temel kriterleri göz önünde bulundurduk.  Elinizden gelen en iyi şey için 10 lira isteyebilirsiniz.
  • giysileri bulabileceğiniz ve aynı zamanda da gezip, eğlenebileceğiniz en iyi 10 şehri sizler için sıraladık.  Barselona, Avrupa’nın son zamanlarda popülerlik kazanan başka bir kenti .
  • alışveriş için en iyi 10 şehriDüşük döviz kurunda yararlanabileceğiniz, hiç kimsenin üzerinde  Barselona, Avrupa’nın son zamanlarda popülerlik kazanan başka bir kenti .
  • Dünyanın alışveriş için en iyi 10 şehri. Eylül 28th, 2009 | Author: perizade.  Barselona, Avrupa’nın son zamanlarda popülerlik kazanan başka bir kenti .
  • Amerikan seyahat dergisi, dünyanın en iyi 10 şehrini seçti.
  • Prestige Mall Alışveriş Merkezi, dünyadaki en iyi 10 alışveriş merkezi ile yarışacak.