Dünyaca Ünlü Pop Yıldızı Prince Evinde Ölü Bulundu!

ABD’li Ünlü pop şarkıcısı Prince evinde ölü bulundu. Dünyaca ünlü pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson 57 yaşında hayatını kaybetti.

ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson evinde hayatını kaybetti. 6 gün önce grip şikayetiyle hastaneye gittiği açıklanan dünyaca ünlü sanatçı Minneapolis’teki evinde ölü bulundu.

Açıklamayı Prince’in sözcüsü Yvette Noel-Schure, Associated Press’e yaptı. Pop ikonları arasında yer alan 57 yaşındaki sanatçının, Minneapolis’in banliyösü Chanhassen’deki evinde ölü bulunduğunu açıkladı.

Döneminin en yetenekli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen, şarkıcı, söz yazarı ve aranjör Prince’in ölüm sebebine ilişkin ise açıklama yapılmadı.

“Little Red Corvette”, “Let’s Go Crazy” ve “When Doves Cry” gibi hit şarkılarla hafızalara kazınan Prince, kariyerinin ilk adımlarını 1970’lerin sonunda attı.

Gerçek adı “Prince Rogers Nelson” olan ve “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği “Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı” listesinde 28’inci sırada yer alan müzisyenin en tanınmış albümleri ise “1999” ve “Purple Rain” oldu. “Purple Rain”, ABD’de yaklaşık 13 milyon adet sattı.

Prince ayrıca şarkıcı, söz yazarı, enstrümanist ve aranjör kimliği ile kariyeri boyunca dünya genelinde 100 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Prince bugüne kadar 30’dan fazla albüm kaydetti.

“Little Red Corvette”, “Let’s Go Crazy” ve “When Doves Cry” gibi hit şarkılarla hafızalara kazınan Prince, kariyerinin ilk adımlarını 1970’lerin sonunda attı.

Gerçek adı “Prince Rogers Nelson” olan ve “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği “Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı” listesinde 28’inci sırada yer alan müzisyenin en tanınmış albümleri ise “1999” ve “Purple Rain” oldu.

Tarkan Tevetoğlu , Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Batı Almanya ‘nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğup büyüdü, 1986’da ailesiyle beraber Türkiye’ye geldi ve müziğe çocukluk yıllarında başlayan ilgisi sonucunda, lise hayatına başladığı Karamürsel ‘de ilk müzik eğitimini almaya başladı. İlerleyen yıllarda İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanışarak şirket ile bir albüm anlaşması imzaladı.

Tarkan, 1992’nin son aylarında ilk stüdyo albümü Yine Sensiz ‘i piyasaya sürdü ve albümdeki “Kıl Oldum” şarkısıyla çıkış yaptı. 1994’te yayımladığı ikinci stüdyo albümü Aacayipsin ve 1998’de yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Ölürüm Sana ile ticari başarı yakaladı. Ölürüm Sana albümünden çıkan ” Şımarık ” single’ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı. 1998’de Universal Music Group ile anlaşma imzaladı. 1999’da piyasaya sürdüğü toplama albümü Tarkan , çeşitli ülkelerden platin ve altın sertifikalar kazandı. 2001’de yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Karma ‘daki ” Kuzu Kuzu , ” Hüp ” ve ” Verme ” şarkılarını kliplendirdi. İki yıl sonra çıkan Dudu albümüyle yeniden ticari başarı yakaladı, 2006’da Come Closer adlı ilk İngilizce albümüyle bazı Avrupa listelerine giriş yaptı. ” Bounce ” ve ” Start the Fire “, albümden çıkan single’lar oldu. Tarkan, bir yıl sonra, altıncı stüdyo albümü Metamorfoz ‘u yayımladı. Albümdeki şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi. 2010 yılında yedinci stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye’de yılın en çok satan albümü oldu. 2016’da Tarkan, Türk Sanat Müziği albümü Ahde Vefa ‘yı piyasaya sürdü.

Müzikal projelerinin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Tarkan, Türk basını tarafından “Megastar”, dünya basını tarafından “Popun Prensi” ve “Boğazın Prensi” olarak anılmaktadır. Bugüne kadar 15 milyonun üzerinde albüm satmıştır ve ödülleri arasında , on dört Kral Müzik Ödülü , altı Altın Kelebek Ödülü ile bir Dünya Müzik Ödülü bulunmaktadır.

  • ABD’li Ünlü pop şarkıcısı Prince evinde ölü bulundu .  6 gün önce grip şikayetiyle hastaneye gittiği açıklanan dünyaca ünlü sanatçı Minneapolis’teki evinde ölü bulundu .
  • Dünyaca ünlü pop ikonu Prince hayatını kaybetti.  Prince Minnesota'daki stüdyosunun asansöründe ölü bulundu .
  • Dünyaca ünlü efsanevi pop yıldızı Prince Rogers Nelson, ya da bilinen adıyla Prince , Minnesota'daki evinde ölü bulundu .
  • Prince , evinde ölü bulundu .  ölü bulunan kişinin Prince olduğunu doğruladı.  Özellikle 1980'li yıllara damgasını vuran Prince dünyaca ünlü bir pop yıldızı haline gelmişti.
  • 21 Nisan 2016 Perşembe 21:02. Pop müziğin ikonu Prince evinde ölü bulundu .  Prince 1980'li yıllardaki çıkışıyla dünyaca ünlü bir pop yıldızı haline gelmişti.
  • Dünyaca ünlü pop ikonu Prince hayatını kaybetti hurriyet.  Anasayfa DÜNYA ÜNLÜ YILDIZ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU ! Güncelleme : 2016 04 23 01:06:20.
  • Dünyaca ünlü şarkıcı Prince 'in 57 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. ABD'li pop yıldızı Prince 'in, Minneapolis'deki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi.
  • ABD'li dünyaca ünlü şarkıcı Prince , stüdyosunda ölü bulundu .  ABD’li pop yıldızı Prince ’in, Minneapolis’deki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi.
  • Dünyaca ünlü şarkıcı Prince 'in 57 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.  ABD'li pop yıldızı Prince 'in, Minneapolis'deki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi.
  • Menajerinin yaptığı açıklamaya göre Prince Minesota'daki Paisley Park'taki evinde hayatını kaybetti.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir